Скільки триває героиновая і метадоновая ломка у наркоманів?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Скільки триває героиновая і метадоновая ломка у наркоманів? На це питання ви знайдете відповідь у цій статті, якщо вам потрібна детальна безкоштовна консультація наших фахівців, то ви завжди можете зателефонувати нам.

Сутність метадону: його початкове застосування

скільки триває героиновая ломка  Героиновая залежність, про яку сучасні наркологи з гіркою іронією говорять як про «класичну», сьогодні не єдиний, і навіть не найстрашніший вид наркоманії. Синтезовані нові препарати, більш дешеві й доступні, але і ще більш небезпечні, ніж рослинні опіати, до групи яких належить героїн. Особливе місце серед щодо «молодих» (йому вісімдесят років) займає такий наркотик, як метадон.

Призначений для того, щоб лікувати залежних від героїну, він зайняв самостійне місце на наркотичному ринку. Відмінні риси впровадження: швидке звикання, найсильніші і тривалі ломки, а також сплеск чисельності смертей від передозувань. Що таке метадон, чому його вважали ліками від наркозалежності, і що відомо про нього сьогодні?

Метадон — штучно синтезований опиат — був розроблений в Німеччині в кінці 30-х рр. XX століття як альтернатива рослинному опіуму. Виступав в ролі анестетика, знімав больовий синдром, як і його природний аналог. І все-таки спочатку препарат був синтезований як аналог опіуму-наркотика. З'явився після того, як виникли перебої з поставками опіуму в Німеччину. Згідно з легендою, ініціаторами створення нового препарату виступили наркозалежні нацисти, в першу чергу, Герінг, «права рука» Гітлера.

Надалі, коли підтвердилися стійкі знеболюючі ефекти метадону, він почав застосовуватися в медицині. Перевагою синтетичного, і тому більш дешевого засобу стало також форма випуску — в таблетках (морфін слід вводити тільки внутрішньовенно).

Використання метадону для лікування героїнової залежності

В середині XX століття (1960-ті рр.) Метадон почали використовувати в якості замісного препарату при лікуванні героїнової залежності. Властивості штучного опиата, виявлені вченими, висвітили його явну перевагу перед героїном.

Спочатку метадон істотно полегшив долю героїновий наркоманів. Він володіє дуже тривалим ефектом впливу. Ломка у наркоманів, які приймають метадон, при відмові від препарату настає через добу, а то й троє. Це відрізняє синтетичний опіат від швидкодіючого героїну, що викликає миттєвий кайф і стабілізуючого стан пацієнта на нетривалий час. Абстинентний синдром, супроводжуваний жорстокої ламкою, у героїновий наркоманів виникає через чотири-шість годин після уколу, спонукаючи шукати чергову дозу.

Протягом перших двадцяти років метадон широко використовувався в наркології як препарат-замінник героїну. Замісна терапія дозволяла наркозалежному пацієнтові замислитися над сенсом життя, про те, як повернутися до нормального режиму і повноцінного буття.

Наркозалежні пацієнти, що почали лікування замісною терапією, майже не відчували різниці, приймаючи метадон замість героїну. Лікуватися, відчуваючи приємні відчуття, зберігаючи колишній образ життя, але поза кримінального середовища і під дбайливим наглядом фахівців — це не мрія?

Ломка у наркоманів: чи врятує метадон?

У героїнового наркомана, змученого частими ломками, немає можливості обміркувати і усвідомити, в яку халепу він потрапив. Людина, яка колеться, перетворюється в біоробота, єдина мета якого — видобуток наступної дози. Іноді до наркоману приходить усвідомлення кошмарности і безперспективності його життя. Але воно тримається рівно стільки, скільки триває ломка від опиата, викликана потребою хворого організму в новій порції героїну. Протизаконність застосування і поширення героїну, його дорожнеча і важкодоступність призводять до того, що спосіб життя героїнового наркомана стає кримінальним.

ЗЛомка у наркоманівалежно від того, скільки триває ломка у людини, що вживає наркотики, в більшій чи меншій мірі страждає його мозок. У наркоманів з великим стажем мозкові клітини відмирають. Відновити втрачені функції головного мозку в повному обсязі вже не вдасться. Пацієнти наркологічних центрів відзначають деструктивні зміни в своїй свідомості і поведінці. Вони скаржаться на зниження пам'яті, млявість і загальмованість, відсутність сексуального потягу, байдужість до своєї долі.

Скільки триває героиновая ломка? Вилікувався наркозалежні відзначали, що при відмові від героїну вони відчували болісну ломку (або «кумар») тривалістю до десяти днів! Щоб пройти такий шлях, необхідно мати високу мотивацію до повного виліковування. І, звичайно, сильну волю. Чи застосовно поняття «воля» до людини, виснажені найсильнішою з існуючих залежностей — наркотичної? Самостійно «злізти з голки» практично неможливо. А хворий потребує допомоги! Наркотики необоротно руйнують його.

Поява метадонової терапії дало шанс на зцілення кожному героїновоїнаркоманії, незалежно від збереження вольових якостей. Метадоновая терапія, в узаконене варіанті, змінювала життя пацієнта і означала для оточуючих, що наркоман встав на шлях соціалізації, лікується, позбавляється від героїнової залежності за допомогою фахівців.

Деструктивні процеси в головному мозку наркозалежних в ході замісної терапії теж йшли на спад, що не спонукаючи періодично збільшувати дозу, що властиво героїновим наркоманам. При цьому у пацієнтів не спостерігалося болісних станів і важких депресій, з яким стикаються на шляху до одужання ті, кому довелося повністю відмовитися від наркотику.

Зворотний бік замісної терапії метадоном

Однак метадону не судилося стати свого роду панацеєю, яка рятує від героїнової залежності. Незабаром з'ясувалося, що він викликає звикання, як будь-який сильнодіючий наркотик. Більш того, наркомани, які намагалися відміняти раптово метадону, стверджували, що абстиненція протікала набагато жорсткіше, а ломка сильніше і болючіше. Що стосується тривалості ломки, то вона тривала місяць, а то й більше, змушуючи наркозалежних божеволіти.

УЗворотний бік замісної терапії метадономзаконений метадон виявився набагато небезпечніше, ніж заборонений героїн. Наркомани без праці добували наркотик і використовували не за призначенням. Зметнулася вгору «крива» смертності. Почастішали загибелі від передозувань і самогубства, викликані важкими тривалими ломками.

Незабаром стало зрозуміло, що при замісної терапії з використанням метадону одна наркотична залежність підміняється інший. Причому шкода від нової залежності нітрохи не менше.

Якщо ломка від героїну триває кілька днів, то у випадку з метадоном слід говорити про кілька тижнів! При відмові від препарату ломка починається пізніше, але через добу, двоє або троє «кумар» все ж наздоганяє пацієнта. Тому метадон не можна різко відміняти. Потрібно поступово зменшувати дозу до мінімуму. І обов'язково під контролем фахівців наркологічного центру.

Ну, а якщо наркозалежний людина не ставить завдання вилікуватися, а замінює героїн більш доступним метадоном? Та ще впевнений, що шкоди отримає менше, що він «вже не наркоман»? Тоді нова залежність виявиться більш болісно, ​​і лікувати її буде набагато важче.

Ставлення до «лікуванню» метадоном в Росії і за кордоном

Державою, найбільш яро впроваджувати замісну терапію, були і залишаються Сполучені Штати Америки.

У 1989 році в СРСР показали гостросюжетний американський фільм «Аптечний ковбой». Кіноглядачам країни, в якій наркоманія ще не стала лихом, фільм висвітлив зовсім іншу реальність. Росіяни дізналися багато шокуючих деталей: скільки триває героиновая ломка, які ритуали дотримуються наркомани, ніж лікують від наркозалежності в США. Герой фільму — колишній наркоман, ватажок банди, грабує аптеки. Потрапивши за грати, він за рішенням суду проходить примусову метадонову терапію. Лікування змушує його обдумати своє життя і відректися від минулого, пов'язаного з героїном, бродяжництвом та грабежами. Наші співвітчизники дивилися західне кіно, бажали одужання герою і наївно думали, що метадон — це «щось хороше».

США і зараз тримаються на своїх колишніх позиціях, хоча і в Америці стало менше прихильників замісної терапії. Проте, в більшості країн метадон досі не заборонений.

Росія — одна з нечисленних держав, поряд з колишніми союзними республіками Таджикистаном і Туркменістаном, де замісна терапія є протизаконним, а метадон входить в список заборонених засобів. У 90-і роки XX століття в Росії були спроби застосовувати його в лікувальних цілях. Швидко зросла кількість випадків вживання не за призначенням і смертей через передозування. Наркомани, вважаючи, що лікуються, тільки погіршували залежність. Закінчилося це тим, що препарат виявився в переліку наркотичних засобів, що знаходяться під контролем і заборонених до продажу та розповсюдження.

Однак наркологи в Росії до цих пір сперечаються про можливість легалізації замісної терапії з використанням метадону. Хоча, здавалося б, знання про те, скільки триває метадоновая ломка, має змусити прихильників замісної терапії замовкнути назавжди.

Краще лікування наркозалежності

Лікарі-наркологи, які виступають проти замісної терапії, вважають, що використовувати наркотик для позбавлення від наркотику — все одно, що вести переговори з терористами і шукати з ними компроміс. Але потрібен не компроміс, а найжорсткіші заходи.

Наркозалежність необхідно лікувати! Всіма засобами: психотерапією пацієнтів і співзалежних осіб, членів сімей (основний метод лікування); новітніми засобами фармакотерапії; впливом кваліфікованих психіатрів-наркологів і неврологів; ізоляцією від патологічного оточення і позбавленням від його маніпулятивного впливу; працетерапією і поверненням в соціум — інакше кажучи, комплексними методами.

Всі ці можливості наркозалежним пацієнтам надає кращий в своєму роді Наркологічний реабілітаційний центр «Снайпер». Лікувальні та реабілітаційні методи допомоги в центрі, подібно снайперу, прицільно б'ють на поразку, знищуючи в зародку і саму наркотичну залежність, і її глибинні причини. Адже без усунення першопричин (головна з яких відсутність сенсу і мети в житті) неможливо позбутися від героїнової залежності, руйнує життя людини.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.