Ефективне лікування амфетамінової залежності

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Амфетамін або фен — поширений наркотик, який отримав величезну популярність в останні десятиліття. Про амфетамінових наркоманів знімають фільми, його виробництво показують в серіалах. Але на ділі життя людей, що потрапили в залежність від цієї речовини, далека від кінематографічності і вимагає звернення до центру лікування наркозалежності.

Що таке амфетамін

Амфетамін був створений ще в 18 столітті, як одне з ліків, які борються з симптомами астми. На жаль, як це часто буває, речовина, створене для лікування, стало тим, що вбиває. Виявили це досить пізно, через майже 100 років з моменту першого попадання амфетаміну в аптечки. І заборона на використання вже не міг зупинити хвилю появи амфетамінових наркоманів по всьому світу.

Сам по собі фен — це синтетичний стимулятор нервової системи, що викликає викид нейромедіаторів. Зустріти його сьогодні можна в вигляді білого порошку, невеликих білих таблеток або кристалів. Таблетки п'ють, порошок нюхають. Розчинені кристали можуть приймати у вигляді ін'єкцій.

Як діє амфетамін

До амфетаміну зазвичай звертаються в двох випадках. У першому — за позитивними емоціями в спробах втекти від реальності. У другому — за швидким припливом енергії і впевненості. Тому в цю пастку часто потрапляє молодь в період сесії, програмісти, менеджери, підприємці в моменти високого навантаження або робочих складнощів.

Фен підступний, так як дає і енергію, і ейфорію, і позитив, і відчуття, що ти все зможеш і все встигнеш. Всі ці відчуття ілюзорні, але залежна людина навряд чи це розуміє. А пастка тим часом зачиняються: дія амфетаміну закінчується, дарована їм енергія швидко вичерпується, а для поповнення нові дози потрібні все частіше.

Ознаки вживання амфетаміну

Як і у випадку з більшістю наркотиків, зазвичай тривогу починає бити оточення залежної людини, а не він сам. Важливо зауважити недобре якомога раніше, хоча у випадку з феном це все ж досить складно зробити. Первинне вплив амфетаміну — енергія, позитив, бадьорість — може бути списано на якісь інші життєві фактори. Але є перелік симптомів, які точно повинні насторожити і явно сигналізують про залежність:

 • Емоційні «гойдалки»: апатичний стан переходить у високу активність і назад.
 • Необгрунтовано підвищена балакучість: людина говорить, не без його участі, перескакуючи з однієї теми на іншу.
 • Безпричинно підвищена тривожність.
 • Проблеми із засипанням, безсоння.
 • Відсутність апетиту, людина пропускає прийоми їжі і просто забуває поїсти.
 • Надмірна сексуальна розкутість.
 • Розширені зіниці.

Навіть один з перерахованих симптомів — привід задуматися, а вже якщо є набір з декількох — це дуже тривожний дзвіночок.

Амфетамін: наслідки вживання

«Веселий наркотик» призводить до сумних наслідків. По-перше, енергія, яку короткочасно дарує фен, швидко вичерпується, приводячи до знемоги і апатії. Поступово цей стан переростає в психоз з маренням і галюцинаціями, може викликати суїцидальні думки і гарантовано призводить до соціальної деградації людини.

Крім соціально-психологічного аспекту, страждає і весь організм в цілому:

 • Руйнується серцево-судинна система. На тлі прийому цієї речовини зростає ризик смерті від інсульту або серцевого нападу.
 • Знижується ефективність роботи імунної системи. Часті хвороби, фурункули, флегмони — все це супутники амфетамінової залежності.
 • Вимивається кальцій з організму, страждають нігті, зуби, волосся.
 • Розвиваються хвороби нирок і сечостатевої системи.
 • Порушується робота репродуктивної системи у залежних людей обох статей.
 • Спостерігаються серйозні дихальні розлади.

Скільки триває дія амфетаміну

Швидкість настання ефекту і його тривалість багато в чому залежать від способу прийому. Середній період тривалості — від двох до восьми годин. Пікова концентрація в крові досягається зазвичай через три години після прийому.

Скільки амфетамін виходить з організму

Тривалість виведення речовини з організму залежить від прийнятої дози, регулярності використання, способу вживання та індивідуальних особливостей метаболізму людини (у молоді цей процес проходить швидше, ніж у людей у ​​віці).

 • У сечі виявити фен можна в перші 4 дні після прийому разової дози, або протягом тижня, якщо мова йде про регулярному вживанні.
 • У крові наркотик тримається довше: до 7 днів після одноразового застосування. А при постійному вживанні в крові сліди речовини залишаються практично завжди.

Часто залежні люди задаються питанням: «Як вивести амфетамін з організму» і вдаються до домашніх способам:

 • Рясне пиття для частого сечовипускання. Часто в хід йде молоко, як продукт, що зв'язує токсини.
 • Провокування блювання. Метод, який може спрацювати виключно в перші кілька хвилин після прийому таблетки.

Але важливо розуміти, що ніякі способи прибрати з організму фен не дадуть результату, якщо не працювати з самої залежністю. Тому не потрібно розбиратися, як вивести метамфетамін з організму самостійно, краще відразу звертатися за допомогою до фахівців.

Як кинути амфетаміни

Самостійно впоратися з проблемою практично неможливо. Різкий відмова від амфетаміну може тільки більше нашкодити людині. Щоб процес позбавлення від залежності пройшов безпечніше і привів до стійкого результату, потрібно звертатися до установи, де проводять лікування хворих на наркоманію. Тут експерти допоможуть не тільки провести детоксикацію і зміцнити пошкоджену залежністю організм. Тут точно знають, як відновити психіку після амфетаміну, як повернути людину до повноцінного життя і уникнути рецидивів залежності.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.