Наслідки регулярного вживання марихуани

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Травка — настільки поширений наркотик, що багато і наркотиком його вважати перестали. Але це серйозне оману. Так, марихуана не вбиває з першого ж «косяка», але в цьому і полягає її підступність. Вважаючи вживання травички чимось безневинним, люди втягуються і переходять на щоденне куріння марихуани, яке триває роками. І за цей час викликає важкі наслідки для всього організму.

Що з себе являє марихуана

Марихуана або канабіс — це висушене листя і квітки конопель. Є різні види конопель, з яких виробляють канабіс, але всіх їх поєднує одне: наркотичний ефект від куріння. За своїм психоактивному ефекту марихуана може сміливо конкурувати з алкоголем.

Як розпізнати, що людина курить травку

Ефект від вживання марихуани не завжди помітний з першого погляду. І все ж обчислити залежного від травички людини можна, потрібно лише знати, які симптоми шукати. Експерти рекомендують звернути увагу на симптоми куріння травички:

 • Червоні очі.
 • Прискорені пульс і серцебиття.
 • Надмірна розслабленість, слабкий тонус м'язів. Людина стає млявим.
 • Складнощі з терморегуляцією. Залежний від канабісу може скаржитися на спеку або холод, коли ніяких передумов для таких відчуттів немає.
 • Жага, пересохлі губи і ротова порожнина.
 • Поєднання ейфорії з тривожністю.
 • Неуважність, забудькуватість і, разом з тим, відчуття власної унікальності і обдарованості.

Шкода від куріння трави

Прихильники марихуани люблять прикриватися її застосуванням у медичній сфері. Дійсно, лікувальні властивості конопель доведені для деяких хвороб. Але, по-перше, для медичного канабісу є чіткі дозування і обмежений курс прийому. А по-друге, мова йде про важких ситуаціях (наприклад, онкологічних хворобах), коли з двох зол вибирають менше. І виправдовувати існуванням медичної марихуани безконтрольне регулярне куріння травички — не варіант. Тому що тут мова йде вже про шкоду для всього організму.

Дія марихуани на дихальну систему

Про шкоду куріння для легких відомо всім. І травичка тут нічим не краще тютюну. Більш того, згідно з канадським дослідженням, аміаку в димі марихуани набагато більше, ніж в тютюні. І такі діагнози, як хронічні бронхіти, емфіземи, обструкція легень і бронхів, не рідкість для курців конопель.

Маріхуановий наркоманія: наслідки для серця

Куріння марихуани порушує серцевий ритм людини. Чим інтенсивніше і регулярніше куріння — тим вище навантаження на серцевий м'яз. Після 35 років подібні експерименти зі своїм здоров'ям можуть призвести до ішемічної хвороби і інфаркту.

Вплив куріння на потенцію

Розслабленість і легке розкріпачення після куріння марихуани на початкових етапах може ввести в оману. Якщо спочатку це може позитивно позначитися на інтимній близькості з партнеркою, то в подальшому починаються проблеми.
Дослідження показують, що регулярне вживання на третину скорочує кількість активних сперматозоїдів, погіршує виробництво тестостерону і поступово знижує ерекцію. Як результат, при тривалому палінні можна заробити і безпліддя, і еректильну дисфункцію.

Ефект від марихуани для печінки і травної системи

Важливо розуміти, що куріння травички — це інтоксикація організму. Будь-які токсини згубно впливають на весь організм в цілому, і на печінку з травною системою зокрема. Тож не дивно, що при тривалому палінні можуть спостерігатися розлади травної системи і навіть токсичний гепатит.

Вплив марихуани на мозок і нервову систему

Мабуть, найбільше від згубної пристрасті до травичці страждає саме мозок. При тривалому вживанні людина починає зазнавати труднощів із запам'ятовуванням інформації. Стає складно навчатися новому, страждає критичне мислення. Складні багатокомпонентні дії вимагають маси зусиль і іноді просто нездійсненні. Увага слабшає. Є ризик втратити свої професійні навички, а разом з ними і роботу.

Спостерігаються часті головні болі. Стан ейфорії, посилене курінням травки, викликає емоційне виснаження і втому. Людина може втрачати інтерес до занять, які любив раніше, кидає хобі. У періоди між курінням спостерігається апатія і відсутність інтересу до життя.

Люди, які не поділяють пристрасті до марихуани, стають не цікаві. Людина поступово йде в ізоляцію, втрачаючи друзів і звичне коло спілкування.

Люди з генетичною схильністю до афективних розладів можуть зіткнутися з проявами прихованих психозів.

Все це веде до значного зниження рівня життя. Людина втрачає роботу, близьких, інтерес до якої-небудь діяльності і стає залежним від чергового «косячка». Тому шкода від куріння трави очевидний: можливо вона і не вбиває тебе відразу ж, але і життя з нею стає мало схожою на повноцінну.

Як позбутися від згубної пристрасті

Як правило, боротися з будь-якою залежністю самостійно — завдання важке і часто нездійсненне. Покладатися на силу волю в даному випадку самовпевнено, адже шкідливість наркотиків проявляється ще й у тому, що вони пригнічують людську волю. І ви намагаєтеся спиратися на те, чого насправді немає.


Єдиний надійний шлях в позбавленні від згубної залежності — це звернутися за допомогою в спеціалізовану клініку. Тільки тут експерти точно знають, через що доведеться пройти пацієнтові і як йому в цьому допомогти. Одним лише відмовою від наркотику тут не обмежуються, надаючи допомогу відразу в декількох напрямках:

 • Проводять детоксикацію організму, поступово виводячи з нього шкідливі речовини.
 • Працюють з синдромом відміни. Адже наслідки відмови від куріння марихуани теж не з легких і на цьому етапі найлегше зірватися і повернутися до колишнього способу життя.
 • Призначають підтримуючі препарати для заспокоєння і зниження згубної тяги до наркотику.
 • Проводять глибинну психологічну роботу. Підвищують мотивацію жити повноцінним життям. Повертають людині прагнення знову зайняти своє місце в цьому житті.
 • Допомагають в період адаптації до життя без наркотиків.

Тільки при такому комплексному підході можна назавжди позбутися згубної звички і повернутися в соціум повноцінною людиною.

Тому будьте пильні, не дайте запевненням про уявну безпеки травички ввести вас в оману, будьте уважні до своїх близьких і, в разі необхідності, як можна швидше звертайтеся за кваліфікованою допомогою.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.