Наркотична сіль: небезпека і наслідки

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Сьогодні все частіше за анонімним лікуванням від наркоманії звертаються зовсім кокаїнові або героїнові наркомани. Людей в клініки призводить наркотична сіль. Це відносно недавній винахід. Широке поширення вона набула якихось сім-десять років тому, але вже зараз є серйозною проблему, що вимагає для багатьох людей тривалого лікування від наркоманії. Оголошення про продаж солі можна зустріти мало не на кожному паркані. Продають речовина часто у вигляді нешкідливих баночок, замаскованих під сіль для ванни. Але наслідки вживання цього «продукту» аж ніяк не так нешкідливі і багато в чому куди небезпечніше кокаїну, героїну та інших наркотиків.

Що таке наркотична сіль

Це сучасний синтетичний наркотик, головна діюча речовина якого — метілендіоксіпіровалерон. Так званий МДПВ має дуже сильний вплив на людський мозок, як в плані випробовуваних відчуттів, так і у вигляді руйнувань. Основна небезпека даної речовини в тому, що його руйнівна сила продовжує знищувати людини ще довгий час навіть після того, як вживання самого наркотику припинено. Тому так важливо термінове лікування від наркозалежності для тих, хто потрапив в мережі цього наркотику.

Зовні наркотична сіль повністю відповідає своїй назві — дуже схожа на звичну нам морську сіль або навіть пральний порошок: це дрібні білі напівпрозорі кристали. Її часто підносять, як невинне розвага, заманюючи тим самим все більше людей в небезпечну залежність. Але на ділі зараз немає страшнішого і легкодоступного наркотику. Продають його практично скрізь. Маркують, як сіль для ванн, вказують на упаковці, що вона не призначена для внутрішнього вживання. Склад регулярно змінюють, залишаючи незмінними лише головні діючі речовини — тому дуже великий ризик передозування.

Ефекти від застосування

Розглянемо докладніше вплив цієї речовини на організм. Як правило, ефект від вживання проходить кілька етапів.

Перший — те, заради чого людина влазить в цю залежність. Це ейфорія, прилив енергії та бадьорості, почуття безмежної впевненості в собі. Триває перший етап недовго — від 1 до 3 годин максимум.

Другий етап — тривалий період спаду, тривалістю до 8 годин. Людина відчуває сильну втому, буквально знемога. Починаються галюцинації і панічні атаки. Спостерігається сильне потовиділення. У цей період залежні часто шукають для себе відповідь на питання: «що зробити, щоб відпустила сіль?».

На останньому етапі відходу від солі, коли дія наркотику сходить нанівець, негативні відчуття тільки посилюються. Виникає сильний головний біль, слабкість, проблеми із засинанням, постійне відчуття спраги і панічний страх. Особлива небезпека цього періоду в тому, що залежному починає здаватися: щоб прибрати ці негативні відчуття, потрібно якомога швидше прийняти знову. Так ломка від солі штовхає на нові дози. А так як робити точні розрахунки дозування з наркотичною сіллю дуже складно, висока ймовірність летального результату при черговому вживанні.

Як розпізнають наявність солі в організмі. симптоми вживання

Порятунок сольового наркомана багато в чому залежить від того, як швидко він або його оточення звернуться за допомогою. На жаль, самі залежні вкрай рідко наважуються розповісти про свою проблему або взагалі готові визнати її наявність і необхідність позбавлення. Тому реабілітація наркозалежності часто лягає на плечі оточення і важливо нам самим вчасно помітити, що з близькою людиною відбувається щось не те. Ось список симптомів, які повинні насторожити:

 • Регулярна сильна спрага;
 • Розширені зіниці і погляд, повний злоби;
 • Проблеми зі сном, безсоння;
 • Сильна і швидка втрата ваги — аж до 7-10 кг за тиждень;
 • Дефекти в мові або її незв'язність;
 • Прояви невиправданої самовпевненості або навіть зарозумілості;
 • Агресивна поведінка;
 • Дивна міміка — мимовільні гримаси або руху нижньою щелепою;
 • Депресія;
 • Параноя;
 • Галюцинації.

Остаточно поставити крапку в питанні і виявити наркотичну сіль в організмі можна за допомогою тесту на наркотики в крові або сечі.

Як позбутися від сольовий залежності

Важливо відразу розуміти: самостійно впоратися з цією бідою практично неможливо. Якщо ви потрапили в залежність від наркотичної солі або виявили цю проблему у свою близьку людину, потрібно негайно звертатися в наркологічний центр.

Мало просто обмежити прийом речовини: такий підхід може тільки погіршити ситуацію. Тому не потрібно замикати залежного будинку в чотирьох стінах, ви не вирішите цим проблему. У наркологічній клініці під наглядом експертів лікування сольовий залежності відбувається комплексно: це і грамотна детоксикація, і застосування підтримуючих медикаментів, і, що важливо, кваліфікована психологічна допомога. Адже потрібно не просто вивести речовину з організму, але і запобігти подальшому повернення до вживання.

Іноді єдиним виходом стає примусове лікування від наркоманії. Адже сам залежний не завжди готовий визнати наявність проблеми і може бути агресивно налаштований до тих, хто пропонує відмову від наркотику. Без допомоги наркозалежним від рук експертів, які знають, як справлятися з ситуацією тут просто не обійтися. Тому не пускайте ситуацію на самоплив, не сподівайтеся на свідомість хворої людини і не вірте запевнення, що все само вляжеться і це був останній раз. Ефективне лікування наркоманії — тільки в спеціалізованих установах.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.