Допомога рідним і близьким залежного

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Будь-яка залежність вважається небезпечним діагнозом, адже боротьба з нею забирає досить багато сил і часу. У момент, коли людина потрапляє під вплив чого-небудь, причому не важливо наркотики це, алкоголь або казино, рідним і близьким залежного явно не позаздриш, їм обов'язково потрібна допомога у вирішенні цієї проблеми. В першу чергу необхідно визначитися, як саме можна організувати лікування цього захворювання в нашому реабілітаційному центрі «Снайпер», щоб впорається з бажанням пацієнта повернуться у звичне середовище.

Навіть, незважаючи на присутність близьких друзів і сім'ї, людина може прагнути знайти те, від чого його хочуть відвести. Така поведінка ніяк не можна приховати від рідних, і вони обирають вкрай неефективний метод вирішення проблеми. Вони знаходять причину подібного захворювання в егоїзмі свого родича. Почасти така думка побутує через те, що людина не може взяти себе в руки і тому шукає винних серед свого оточення.

У реабілітаційному центрі «Снайпер» знають як допомогти близьким залежного

Співзалежністю вважають стан рідних, коли вони стають рабами власного бажання допомогти в боротьбі з виниклою труднощами. В такий момент у них посилена функція співпереживання, вкрай змінено думка про світ. Намагаючись знайти вихід з ситуації, що склалася, люди повністю занурюються в новий світ, в центрі якого знаходиться їх родич зі своєю залежністю. Досліджуючи його проблему, ті поступово потрапляють під вплив тих же факторів, так як з захисна реакція практично повністю відсутня через переживання. Допомога рідним і близьким залежного в реабілітаційному центрі «Снайпер» в такому разі вкрай необхідна, лікарі навіть намагаються приділити їм більше уваги, ніж своїм основним пацієнтові. Вивести зі стану залежності досить складно, особливо якщо першорядних джерел цієї хвороби у людини не було.

Як же розпізнати залежність і надати необхідну допомогу рідним і близьким?

Як у будь-якої людини, що страждає одним з недуг, у співзалежних буде розвиватися повне небажання йти на контакт. Заперечення самої проблеми, думки про те, що все це можна припинити в будь-який момент, різко виникло почуття провини в першу чергу перед першим залежним, а також випадки безпідставної агресії і депресії — все це служить своєрідним маячком для лікарів. При дослідженні цього явища було виявлено, що кожна нова людина, що страждає співзалежністю, в своїй підсвідомості грає по одному з трьох сценаріїв.

Порятунок. Упевнений, що допомогти рідній людині може тільки він, тому вважає за краще постійно знаходиться поруч. Найчастіше він не підпускає лікаря до залежного, поодинці вивчаючи симптоми і намагаючись зрозуміти проблему. Все це супроводжується постійними переживаннями. Не дивно, що кожен раз він зазнає невдачі. Зрештою, ця людина опускає руку, не розуміючи, що він зробив не так.

Переслідування. В даному випадку людина не шукає способів вирішення проблеми. Він вважає, що максимально ефективний метод — відчуження близької йому людини від предмета його залежності. Відповідно, виникає прояв надмірної турботи, метою якої є спостереження за залежним. Від нього намагаються відгородити будь нагадування про наркотик або алкоголь, хоча усунення причини ще не гарантує одужання.

Звинувачення. Тут вираз власної турботи йде через слова. Людина прагне виплакатися «в жилетку» того, через кого він зараз знаходиться в лікарні. Так що залежному залишається лише слухати, як його близький шукає винних. Такий стан характеризується безпідставною депресією, яка можете перейти в спроби суїциду.

За допомогою до рідних і близьких залежного лікарі вважають за краще звертатися вкрай рідко, припускаючи один з результатів, описаних вище. Тому так важливо, щоб оточення хворого могло впоратися зі своїми власними емоціями і, по можливості, зробило посильну вплив на стан свого родича. Так що на подібний випадок потрібно завжди мати на увазі такий медичний центр, де відразу допоможуть пережити факт залежності близької людини.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.