Лікування спайс залежності — Ломка, наслідки вживання

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Ломка від спайса — хворобливий стан при якому наркоман втрачає почуття реальності, думає що він помер і бажає вжити наркотичну суміш. Якщо ти читаєш цю статтю, то ти знаходишся в біді. Спробувавши спайс один раз є ризик не зупинитися. Вченими вже доведено, що хімічні суміші викликають звикання, як і важкі наркотики і лікування теж потрібне серйозне. Самостійно впоратися виходить дуже рідко, самолікування може закінчитися суїцидом. Найчастіше запобігти черговий зрив в силах тільки кваліфікованого лікаря. Наркологічний реабілітаційний центр «Снайпер» готовий в цьому допомогти.

Що таке спайс?

Це курильна суміш ненаркотичних трави з хімічним психоактивних речовиною — каннабіноїди, яке входить до складу гашишу і марихуани. Спайс швидко став поширюватися по Росії, рекламували його, як легкий наркотик що не викликає звикання за доступною ціною. Безліч людей різного віку, від школярів до дорослих заможних особистостей, зацікавило безпечний засіб для хорошого настрою. Незабаром вони не з чуток дізналися, що ця суміш ані трохи не краще важких наркотиків, наприклад героїну, і викликає сильно звикання. В останні час на реабілітацію до професіоналів стало звертатися все більше людей вживають спайс, їх число вже перевищило число вживають марихуану.

У тілі людини є каннабіодние процеси, особливо багато їх в головному мозку, після викурювання суміші каннабіоніди всмоктуються в кров і вступають в зв'язок з цими процесами. Так наркотик діє на психіку, викликаючи приємні або страшні почуття у людини.

Залежність від спайса

При спайсовой залежності виділяють ті ж стадії, що і при інших наркоманії.

Все починається з маленької дози, яка допомагає розслабитися і підняти настрій. Але незабаром моменти радості стають все коротшими, доводитися збільшувати дозу. Так настає етап психологічної залежності. Мозок вже звик, він не може радіти життю без допомоги суміші. На цьому етапі найпростіше відмовитися від наркотику, тому що організм ще не вимагає його.

При продовженні прийому спайса через деякий час розвивається фізична залежність. Речовина каннабіноїди, ставати частиною організму. Вживання стає регулярним. При спробі відмови від курильних сумішей починається справжня наркотична ломка.

Симптоми ломки від спайса:

 • ломота і тремтіння у всьому тілі;
 • зниження тиску;
 • загальмованість;
 • стан паніки, депресії;
 • нудота блювота;
 • збільшення зіниць;
 • судоми;
 • безсоння.

Після чого людина вже змушена приймати дозу, не для задоволення, а для того що б позбутися від спайсовой ломки. На цій стадії самостійно позбавитися від наркотичної залежності практично неможливо. При відсутності дози через 3 дня настає пік спайсовой ломки, може статися раптова зупинка серця.

Постійне куріння спайса сильно позначається на здоров'ї людини. Руйнуються всі внутрішні органи і мозкова діяльність. Пригнічення ЦНС може призвести до коми. Гормональна система порушується, у чоловіків призводить до імпотенції, у жінок — до безпліддя і збою менструального циклу. Практично у всіх курців є хронічні захворювання дихальних шляхів, що при несвоєчасному лікуванні призводить до злоякісних пухлин — раку.

Симптоми залежності:

 • різка зміна настрою. Швидкий перехід від веселощів і відкритості до смутку і скутості;
 • підвищена чутливість до зовнішніх подразників. Кольори стають яскравішими, смаки посилюються, краще видно деталі;
 • безпричинний сміх;
 • сильний апетит змінюється голодуванням;
 • підвищена пітливість;
 • загальмованість;
 • труднощі вимови слів;
 • галюцинації;
 • втрата самоконтролю, залежить від ступеня сп'яніння;
 • агресія;
 • нестерпний біль в м'язах.

Можливі й інші симптоми залежності, але галюцинації присутні у всіх. Зазвичай це дуже страшні бачення, що викликають дикий жах. В такому стані наркомани здатні створити все що завгодно, не рідкісні випадки суїциду.

Важко розрахувати дозу спайса, через це нерідко трапляється передозування.

Симптоми передозування спайсом:

 • біль в животі, голові,
 • серці;галюцинації;
 • паніка;
 • судоми;
 • втрата свідомості;
 • почервоніння обличчя.

При передозуванні необхідно негайно викликати швидку допомогу.

Що робити? Як допомогти наркозалежному?

Помітивши у близької людини симптоми, потрібно якомога швидше звертатися за допомогою фахівців і починати лікування. Ціна лікування, це ціна життя.

Наркомани часто заперечують свою залежність і не хочуть проходити лікування. В першу чергу, потрібно поговорити і пояснити необхідність проходження реабілітації. Так само потрібно захистити хворого від нових друзів, які вживають наркотики.

Правила при розмові з наркозалежним:

 1. Немає сенсу в розмові, якщо людина знаходиться під впливом наркотиків або в стані ломки.
 2. Тільки дружній діалог. Потрібно розташувати хворого до себе. Погрозами, жалістю це зробити не вийде. Хороша фраза: «Ти мені дуже дорогий і я не хочу тебе втратити.»
 3. Не можна звинувачувати наркомана. Говорити про шкоду наркотиків не має сенсу.
 4. Поясніть чому він не може впоратися сам зі своєю проблемою. У наркохворих порушений мозкової гормональний процес і організм не може виділяти гормонів радості сам.
 5. Потрібно сказати, що з цим процесом допоможуть впоратися професіонали.
 6. Ніколи не кажіть, що він не має сили волі. Потрібно донести, що всі люди в таких ситуаціях надходять так само, але треба намагатися.
 7. Говоріть про принади життя, які раніше доставляли людині задоволення.
 8. Слід бути дуже обережним у спілкуванні з наркоманом, один невірний слово може назавжди вбити його довіру до вас.

Як допомогти самому собі?

Лікування від куріння спайса — ця крок до нового, вільного життя!

Спробувати відмовитися самому можна тільки на першій стадії, коли немає звикання. Якщо курець спайса просто вирішив спробувати щось цікаве з друзями, для нього не складе труднощів кинути цю згубну звичку. Але від першої стадії до другої дуже мало часу.

спайсНа першій і пізніх стадіях потрібно створити умови в яких дістати наркотики неможливо, так само допоможе зміна обстановки. Для очищення організму допоможе правильне харчування, вживання великої кількості води і фізична активність. Обов'язковою умовою вважається прийняття себе хворим, усвідомлення серйозності ситуації і бажання почати нове життя. Згадати, яке життя може бути без прийому наркотичних сумішей, усвідомити, що може бути далі при продовженні їх вживання. Знайти віддушину — цікава справа, яке допоможе відволіктися. Синтетичні наркотики, до яких відноситься і спайс, завжди впливають на психічні процеси. Справитися з цим в силах тільки досвідченішого фахівця і сильне бажання пацієнта одужати.

Сучасні способи реабілітації здатні допомогти назавжди відмовитися від вживання наркотиків. Техніка лікування залежить від стадії залежності. Зазвичай, на перших стадіях людина не визнає свою залежність і приходить вже в важких випадках. Тоді, в першу чергу, проводять очищення організму від токсинів і відновлюють роботу внутрішніх органів, далі з пацієнтом працюють психологи та близькі люди виводячи його зі стану депресії і паніки. Після цього відбувається соціальна адаптація. Він починає спілкуватися з іншими людьми і стає повноцінним членом суспільства. Куріння спайса викликає деградацію особистості, що б відбулася перебудова буде потрібно чимало часу.

Не всім вдається повернутися до нормального життя. При хорошу мотивацію і невеликих розладах прогноз сприятливий. Але нерідко люди вживають спайс залишаються в психіатричних лікарнях або стають інвалідами. Чим раніше кинути курити, тим більша ймовірність запобігання патологічних змін.

На жаль, синтетичні наркотики забрали чимало життів.

У будь-якому випадку, варто завжди вірити в себе, в свої сили і пам'ятати, що все можливо якщо дуже захотіти. Професіонали реабілітаційного центру «Снайпер» допоможуть впоратися навіть з наркоманією з величезним стажем. Життя занадто коротке щоб витрачати її на шкідливі звички. Забути про проблеми з допомогою наркотиків не вийде, можна лише придбати нові.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.