Як позбутися від залежності до трамадолу, що робити при ломці?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

При регулярному вживанні наркотичних речовин діагностується виникнення наркологічної залежності. Також вона з'являється при постійному прийомі певних медикаментів в неконтрольованої дозуванні. До таких медикаментів відноситься трамадол. Після прийому медикаменту ломка діагностується тривалий період.

Особливості медикаменту

Трамадол є наркотичним опіоїдним анальгетиком, придбати в аптеці який можна тільки за рецептом. Виробництво медикаменту здійснюється в капсулах, приймати які необхідно перорально. Також здійснюється виробництво розчину в ампулах, який застосовується для ін'єкцій.

У наркологічному реабілітаційному центрі «Снайпер» практично половина пацієнтів є залежною від трамадолу. Відповідно до результатів статистики вживання медикаменту здійснюється великою кількістю школярів. Розробляється ліки на основі гідрохлориду трамадолу. Після проникнення діючої компонента в кровотік діагностується його вплив на нервову систему. Медикаментом здійснюється гальмування больових імпульсів і стимуляція опіоїдних рецепторів. Це призводить до купірування больового синдрому.

особливості медикаментуЯкщо ліки використовується відповідно до рекомендацій лікаря, то виникнення небажаних ефектів буде діагносчтіроваться у вкрай рідкісних випадках. Якщо перевищити дозу, то буде відчуватися ломка від медикаменту. В даному випадку діагностується виникнення наркотичного сп'яніння, а також різноманітних побічних ефектів, які проявляються у вигляді загальмованості, запаморочення, галюцинацій, прискореного серцебиття.

Так як трамадол належить до категорії наркотичних анальгетиків, то він характеризується наявністю потужного знеболювального ефекту. Практично відразу ж після прийому медикаменту він починає діяти. Дія ліків діагностується тривалий період. По закінченню декількох хвилин після прийому медикаменту діагностується його дію. Знеболюючий ефект може діагностуватися й протягом 12-36 годин. При постійному прийомі ліків розвивається звикання, що призводить до зменшення тривалості його дії.

Наркозалежними людьми найбільш часто проводиться прийом медикаменту в ампулах. У деяких випадках використовуються ампули, за допомогою яких здійснюється кустарне приготування наркотиків. Після прийому медикаменту діагностується розвиток емпатійного стану. Людина стає емоційно сприйнятливих і хоче допомогти всім оточуючим. Після прийому медикаменту наркозалежний співчуває всім оточуючим і навіть своїм ворогам. У пацієнтів діагностується приплив бадьорості, а також розкутість.

По закінченню декількох днів після прийому ліків діагностується усунення сп'яніння. Від трамадолу починає розвиватися боязнь самотності. У період звикання до медикаменту діагностується зникнення ейфорії і емпатії. В даному випадку діагностується розвиток параної і манії. Після тижневого прийому медикаменту діагностується поява перших галюцинацій. Хворі скаржаться на те, що чують або бачать певних істот, з якими вони ведуть діалог.

Трамадол є сильнодіючим анальгетиком, прийом якого повинен проводитися в суворій відповідності з дозуванням. В іншому випадку буде відчуватися поява ломки.

Як розвивається залежність?

Як розвивається залежність?В період прийому терапевтичних доз медикаменту в більшості випадків звикання не діагностується. Але, якщо навіть незначно перевищити дозування засобу, то це призведе до появи не тільки фізичної, а й психологічної залежності. Якщо людина вживає медикамент регулярно три місяці, то у нього розвивається залежність. Якщо усувається фізична залежність, то психологічна залишається. Її тривалість становить від 10 до 15 років. Саме тому досить часто діагностується виникнення зривів.

Після проведення детоксикації організму продукти розпаду будуть виводитися від 20 до 25 років. У наркологічному реабілітаційному центрі «Снайпер» досить швидко проводиться стаціонарне лікування. Воно триватиме 1-4 тижні. Тут працюють кваліфіковані фахівці, які надають свою допомогу. Лікування пацієнтів направлено на усунення можливості рецидивів. При неправильної терапії залежності діагностуються зриви протягом 5 років. Прийом трамадолу закінчується летальним результатом.

Звикання до трамадолу є досить сильним. Після швидкої відміни медикаменту ломка може діагностуватися протягом 30 днів. У період протікання синдрому відміни діагностуються часті і реальні галюцинації. Також дане стан супроводжується й іншими психологічними розладами:

 • агресивністю;
 • Депресивним станом;
 • Схильністю до суїциду;
 • роздратованістю;
 • Істерикою.

При наявності звикання діагностується загострення почуттів сорому і провини. Він соромитися не тільки реально відбуваються, але і придуманих вчинків. В результаті у хворого розвивається злість на себе і своїх рідних. При синдромі відміни у пацієнта діагностується прояв різноманітних фізичних симптомів у вигляді підвищення тиску і пітливості. Деякі пацієнти скаржаться на появу головного болім і ломоти в тілі. Синдром відміни може супроводжуватися хворобливістю в м'язах і ознобом. У деяких пацієнтів відзначають появу прискореного серцебиття і спека.

У пацієнта при синдромі відміни розвивається сильна слабкість, тому він не може навіть сидіти самостійно. Даний стан супроводжується повною відсутністю апетиту. Саме тому вся ломка протікає в ліжку. Виразність синдрому відміни в більшості випадків загострюється у вечірній і нічний час. Хворий не може повноцінно засипати. У нього краткочастний сон, який супроводжується реалістичними кошмарами. У цей період діагностуються одночасно розвиток галюцинацій. Це пояснюється наявністю сп'яніння і неможливістю заснути.

Перед тим, як позбутися залежності до медикаменту, рекомендовано визначити ступінь тяжкості її перебігу. Це забезпечить результативність лікування для людини.

Симптоми залежності

Симптоми залежностіТрамадол відноситься до категорії психоактивних медикаментів. Саме тому при його регулярному вживанні діагностуються відхилення в поведінці. Ступінь їх вираженості і різноманітність безпосередньо залежать від індивідуальних особливостей пацієнта. Патологічний процес може супроводжуватися безсонням або надмірною сонливістю, млявістю або надмірної руховою активністю. Людина не може зосередитися на певному предметі або ситуації. Пацієнти самоізолюється і стають байдужими до всього оточуючого.

Бажання спілкуватися з близькими при регулярному вживанні трамадолу зникає. Медикамент негативно впливає на пам'ять і увагу, що призводить до їх зниження. Наркозалежні починають прогулювати навчання і роботу. Виразно пояснити причину прогулу у них не виходить. Наркозалежність супроводжується загостренням реакції на критику. У пацієнтів можуть відчуватися різкі перепади настрою. Люди стають брехливими і часто не відповідають на поставлені їм запитання.

Наркозалежних можна визначити по неохайності зовнішнім виглядом. У них з'являється незрозумілий жаргон і нові підозрілі знайомі. Хворим стають цікавими специфічні фільми і музика. Вони постійно просять про позику грошей у рідних і знайомих. З будинку можуть пропадати цінності і грошові кошти.

Визначення залежності від трамадолу може здійснюватися і відповідно до фізіологічних ознаками. Їх прояви безпосередньо залежать від працездатності організму. Прийом медикамент супроводжується розширеними або звуженими зіницями. Білки очей стають червоного кольору. Вживання наркотику часто супроводжується:

 • висипом;
 • Замутненим поглядом;
 • Нестійкою ходою;
 • Зблідненням або почервонінням шкірних покривів;
 • Надмірної жестикуляцією.

У пацієнтів досить часто діагностуються порушення в роботі травного тракту. Вони сильно худнуть або надмірно швидко набирають вагу. В період залежності у людини може бути відсутнім апетит або діагностуватися обжерливість. При відсутності апетиту діагностується одночасний розвиток невгамовним спраги.

Після тримісячного регулярного споживання медикаменту діагностують розвиток емоційного, психічного і фізичного виснаження. У цей період діагностується розвиток млявості. Гарний настрій різко змінюється на апатію і депресію. Підвищення артеріального тиску призводить до розвитку інтенсивних головних болів і непритомності. Погіршення пам'яті і поява неуважності призводить до нераціональної розумової діяльності.

При залежності від трамадолу діагностується яскраво виражена симптоматика. В даному випадку рекомендовано звертатися за допомогою до фахівців з метою призначення адекватного лікування. Наркологічний реабілітаційний центр «Снайпер» готовий надати свою допомогу.

Особливості терапії

У наркологічному центрі «Снайпер» лікування залежності від трамадолу проводиться в стаціонарних умовах. Воно починається тільки після отримання згоди від пацієнта. Лікування хвороби складається з декількох етапів:

 • дезінтоксикації;
 • Загальнозміцнюючий лікування;
 • Психологічної підтримки;
 • Профілактики рецидиву.

Тривалість дезінтоксикації в середньому становить один місяць. У цей період пацієнтам рекомендований прийом вітамінно-мінеральних комплексів, глюкози, ноотропних медикаментів, кровозамінників. Паралельно рекомендовано застосування симптоматичної терапії, за допомогою якої забезпечується позбавлення від ознак ломки. Для того щоб нормалізувати дихальну функцію людини рекомендований паралельний прийом аналептиков. Для того щоб відновити нормальну працездатність серцево-судинної системи, рекомендовано прийом відповідних медикаментів.

Для забезпечення раціональної терапії пацієнту рекромендуется різко і остаточно відмовитися від прийому трамадолу. Для усунення синдрому відміни хворим рекомендують приймати пирроксан і клофелін. Якщо у хворого діагностуються психози, то йому призначають галоперидол або транквілізатори.

Антинаркотичне лікування вимагає відновлення нормальної працездатності організму, а також коригування психіки. Лікування залежності має спрямовуватися на зниження тяги до наркотику. Це вимагає одночасно з ноотропні медикаментами використовувати антидепресанти. Для лікування психологічної залежності в реабілітаційному центрі застосовуються психотерапевтичні методи. Вони полягають в проведенні індивідуальних і колективних занять. У деяких випадках здійснюється застосування гіпнозу, що дозволяє виробити огиду до ліків.

Після усунення ломки і надання психологічної допомоги проводиться підтримуючу терапію. З його допомогою забезпечується підтримка результатів, а також профілактика зривів. Після виходу зі стаціонару хворому рекомендовано прийом загальнозміцнюючих медикаментів і проходження психотерапевтичних сеансів.

Трамадол є сильнодіючим наркотиком, від залежності до якого позбутися самостійно неможливо. Такі спроби закінчуються ламкою і повторним прийомом медикаменту.

Наслідки

Після різкої відміни медикаментів у більшості пацієнтів діагностується болісна ломка. Вони самостійно не можуть перенести її і тому вживають медикамент повторно. При тривалому прийомі трамадолу може розвиватися цілий ряд ускладнень у вигляді ослаблення кісткової тканини, що призводить до виникнення ризиків переломів. У наркозалежних людей діагностується втрата волосся і зубів.

Прийом трамадолу протягом декількох років призводить до летального результату. При успішній терапії діагностується збереження наслідків залежності. Застосування медикаменту протягом року призводить до розвитку:

 • Токсичного гепатиту;
 • Епілептичних нападів;
 • Захворювань печінки;
 • Недостатньою розумової діяльності.

У більшості пацієнтів при регулярному прийомі медикаменту чергуються депресивного стану і ейфорії. Також може діагностуватися виникнення нападів дратівливості. Прийом медикаменту призводить до нав'язливих станів чи Параноїд.

Прийом трамадолу високих доз може стати причиною хворобливості висипань, блювоти, глибокого сну. У деяких пацієнтів діагностувалося поява пригнічення дихання, ускладнених ковтальних функцій. Органи зору і смакові рецептори характеризуються розладом функцій. Пацієнт може не відчувати болю. У нього відсутня реакція на вплив смакових подразників.

Трамадол відноситься до розряду небезпечних медикаментів, які можуть призводити до наркотичної залежності. При раптовій відміні медикаменту діагностується розвиток ломки. Саме тому лікування залежності має проводитися у відповідному реабілітаційному центрі, одним з яких є «Снайпер».

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.