Медикаментозне лікування наркоманії

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

В наш час, багато фахівців спостерігають збільшення поширення залежності від наркотичних препаратів, алкогольної продукції, інтернету, азартних ігор. Всі ці залежності мають загальні характеристики і мають однакові характерні фактори:

 • почуття провини за що-небудь;
 • безвихідні ситуації, як їм здається;
 • стресові ситуації;
 • розвинене почуття тривоги;
 • сором за свій стан;
 • психологічний розлад.

Багато людей мають залежність, в пошуках одержання ейфорійного стану, здійснюють протиправні дії, злочини. При цьому перебуваючи під сильним станом психічного розладу, вони повністю не віддають відлік своїм діям, що представляє сильну загрозу для оточуючих. Даний стан вимагає негайного вирішення проблеми, так як затягування проблеми принесе серйозні наслідки для оточення і самого наркомана.

Основні причини виникнення залежності

причини виникнення залежностіЗаглядаючи в проблему виникнення залежності, можна з упевненістю сказати, що основна і перша причина, це дитинство, сім'я проживання, оточення людини. Адже перебуваючи під постійним впливом даних факторів, в юному мозку налагоджували шкідливі звички дорослих, що потім може послужити погану службу дитині.

Крім цього можуть послужити вживання і внаслідок чого прояву залежності і такі моменти:

 • недостатня увага дорослих до виховання підлітка;
 • коло «друзів» набагато старша за нього і мають шкідливі звички, на яких він хоче бути схожий;
 • неповна сім'я, де мама або батько постійно знаходяться на роботі, відкуповуючись від уваги черговими грошовими подарунками;
 • постійні сварки батьків, що переходять в мордобій;
 • м'який характер батьків, вседозволеність;
 • наочний домашній приклад вживання наркотиків.

Важливість правильного виховання дитини, з якого можливо почнеться вживання зілля, вимагає уважного вивчення звичок і поведінки дитини. Адже наркоманія — психічне захворювання, яке має свої ознаки вживання.

Ознаки вживання наркотиків

Щоб зрозуміти вживає чи ні родич наркотичні препарати, можна просто поспостерігати за його діями, поведінкою, фізичними змінами. Для цього в першу чергу звертаємо:

 • мова, розтягнута або загальмована;
 • стан ейфорійного блаженства без явних ознак алкогольного сп'яніння.

Це ознаки при їх наявності явно «кричать» про вживання наркотичних засобів. Але існують і постійні загальні ознаки вживання:

 • блідість шкірного покриву людини;
 • зіниці мають неприродний стан (суджені, розширені);
 • сильна загальмованість;
 • плавні повільні рухи, застигле положення тіла в незручній позі;
 • в харчуванні переважає солодка їжа;
 • поява сторонніх предметів (трубочки, фольга, наперстки, незрозумілі медикаментозні препарати);
 • горизонтальні порізи на зап'ястях, руках;
 • зміна ставлення до родини;
 • при спілкуванні допускається спритність, обман;
 • агресивна поведінка.

Поява цих ознак є непрямим підтвердженням вживання наркотичних засобів. Для визначення вживання наркотиків, можна скористатися спеціальними загальнодоступними засобами «тест на наркотики». Даний прилад є в величезній кількості в аптечних пунктах. Провівши даний аналіз, Ви зможете поставити крапку в питанні вживання наркотичних засобів, і дай Бог, щоб Ваші побоювання були звичайними поведінковими нормами підлітка.

Лікування наркоманії

Медикаментозне лікування наркоманії в ХарковіМедикаментозне лікування наркоманії в Харкові потребує ретельного підходу і бажання самого наркозалежного, адже тільки від його рішення залежить успіх даного заходу. Але для прийняття правильного рішення, у багатьох із залежних людей не вистачає моралі. Бачачи страждання свого родича і не маючи його згоди на лікування, багато зупиняються боротися за життя хворого і опускають руки. У даній ситуації, Вам може допомогти тільки грамотний психолог і нарколог з нашого НРЦ «Снайпер». Адже умовити пройти лікування наркоманії в Харкові — непросте заняття.

Маючи величезний досвід переконання, наші співробітники зможуть вмовити Вашої близької людини пройти лікування наркоманії в Харкові, що врятує ще одне життя втратив надію людини. У нашому НРЦ «Снайпер», в деяких випадках застосовують анонімне лікування, що не псує репутацію залежної людини. Весь курс медикаментозного і психологічного відновлення і лікування проходить тільки в стаціонарних умовах і під цілодобовим наглядом лікарів.

Ми розуміємо, що Вас уже могли обдурити не раз, обіцяючи золоті гори і повне зцілення від недуги залежності. Тому в нашому наркологічному реабілітаційному центрі «Снайпер», по певних днях можна пройти екскурсію, подивитися, як себе почувають йдуть на поправку хворі. Проводячи цю екскурсію по території центру допомоги наркозалежним, підопічний погоджується на лікування і знаходить віру в успіх нашого спільного заходу.

Спеціальна медикаментозна програма лікування наркоманії

Спеціалізоване медикаментозне лікування від наркоманії в місті Харкові, має свої вимоги до використання. По-перше, дане лікування проводиться тільки при стаціонарному та цілодобовому спостереженні медичних працівників. Адже початковий етап відновлення проходить з купірування абстинентного синдрому, медикаментозним способом і залучення психолога.

При вживанні наркотичних засобів, в органах залежного наркомана, накопичується велика кількість шкідливих токсинів, які роблять сильний свій вплив на організм. Тому проводять детоксикацію організму, але в даний період йде сильне загострення абстиненції, в зв'язку з цим в деяких випадках застосовують медикаментозну терапію відновлення внутрішніх органів і психологічного стану підопічного. Будь-який метод лікування наркозалежності вимагає трьох етапів проходження:

 1. Детоксикація організму.
 2. Зняття абстиненції з допомогою заспокійливих ЦНС препаратів, зняття симптоматики даного захворювання.

Дані ці два методи, мають чітку послідовність, порушення якої тягне повне відновлення здатності вживати наркотики, що не входить в плани нашого центру допомоги. Тому перераховані вище методи курируються і лікуються в карантинному секторі центру допомоги «Снайпер». Наступні кроки проводяться вже на стаціонарному лікуванні і включають в себе:

 1. Відновлення пошкодженого організму і внутрішніх органів за допомогою сорбентів і протекторів, що є медикаментами.
 2. Завершальні штрихи відновлення і розвинена здатність сказати немає наркотичного препарату.

Використання медикаментозного лікування, можуть при неправильному застосуванні спровокувати сильні ускладнення організму. Тому при їх призначенні необхідна повна консультація фахівців нашого наркологічного центру.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.
Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.