Центр реабілітації в Харкові — Лікування наркоманії

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Ще не сильно розвинене міркування у молодих людей, студентів, з приводу вживати чи ні наркотичні препарати, штовхає на другий варіант «за компанію». Погодившись спробувати і отримати розказаний в фарбах «друзями» кайф, вжив поповнює число залежних від наркотику людей. Що ж таке наркоманія, які її причини, симптоми, як можна зцілитися в домашніх умовах, як впоратися з абстиненцією, рекомендації фахівців — це все про що ви дізнаєтеся з цієї статті.

Наркоманія

НаркоманіяРеабілітація наркоманії в Харкові, є основним пріоритетом в роботі нашого НРЦ «Снайпер». Харків, як завжди, вважалося, студентське місто, що має свою цікаву історію розвитку і походження, тим більше він колись мав статус столиці України. Величезна кількість вищу і середньо навчальних закладів, студентів і молоді, створює всі умови для згубного розвитку і поширення наркотичних засобів, що викликає сильну стурбованість серед керівників області.

Наркоманія — захворювання прогресуючого розвитку залежності від наркотиків, які вживають для отримання ейфорійного стану, кайфу. За скромними офіційними даними в світі налічують близько 250 млн. Наркозалежних людей, але це офіційні дані, насправді їх набагато більше. Найпоширеніші у вживанні наркотичні препарати:

 1. канабіс:
 1. психостимулятори:
 1. опіати:

Вживаючи наркотичні засоби і препарати, в першу чергу з'являється психологічна залежність, яка в подальшому провокує розвиток фізичної. Дані дві залежності є основними видами і завжди впливають на людину спільно, що враховується фахівцями нашого НРЦ «Снайпер». Адже зцілення від фізичної залежності не дасть можливості вилікувати хворий організм, без купірування психологічного впливу.

Країни, що розвиваються побічні захворювання, такі як СНІД, ВІЛ, інфекції, погіршують стан залежного в момент загострення і ломки. Для початку терапії необхідно сильне бажання пацієнта, так як це основна умова, адже без його відсутності будь-яка навіть просунута терапія результат не принесе. Якщо не реагувати на дану хворобу і не приймати належних заходів до зцілення, наркозалежний чоловік деградує і вмирає від фізичного, а так само психологічного виснаження організму. Які причини виникнення наркоманії?

Причини виникнення

Якщо спробувати розібратися в причинах виникнення даного захворювання, то в першу чергу необхідно починати з моменту народження дитини і повністю проводити аналіз життя наркозалежного. Тому розглянемо основні причини її виникнення. Причини зародження наркоманії:

 • постійні психічні навантаження, без можливості виплеску негативного стану (неприємності на роботі, нерівність соціуму, сімейні проблеми);
 • пішов на поводу у знайомих і друзів і поекспериментував зі своїм здоров'ям (цікавість);
 • вживання в пошуках нового відчуття;
 • боязнь залишитися «білою вороною» серед кола спілкування;
 • довести всім, що не дитина;
 • легкодоступность наркотичного препарату.

По кожному з перерахованих пунктів, можна міркувати довго, але колись спробувавши, наркоман не зможе більше зупинитися. Адже на початковому етапі все, здається в рожевих тонах, а ще не поламана психіка каже, що він зможе кинути, коли захоче. Ось з цього і починаються серйозні проблеми і розвивається стрімко залежність. Володіючи таким букетом психічної і фізичної залежності, лікування в домашніх умовах не принесе користі, а виникли наслідки можуть повністю знищити хворої людини, як соціальну одиницю країни. Тому при таких проблемах рекомендується повна госпіталізація і послідовне лікування.

Реабілітація наркоманії в Харківській області

Реабілітація наркоманіїЗ кожним роком до нас НРЦ «Снайпер» звертається все більше і більше залежних наркоманів, що говорить про серйозну епідемічну ситуацію в області. Звертаючись все чомусь думають, що цього достатньо для лікування, але поспішаємо Вас запевнити, що Ваше звернення показує тільки на даному етапі Вашу згоду на терапію.

У зв'язку з різними видами наркотиків і їх синтетичного з залишає, багатьом знадобиться повний курс реабілітації від наркотиків і їх похідних, а це займає час. Тому в нашому наркологічному реабілітаційному центрі «Снайпер», зцілення займає три фази, які йдуть в правильній послідовності, що дає можливість сказати, що ми зможемо допомогти залежній людині. На першій фазі лікування використовується принцип карантинного лікування і зняття абстинентного синдрому. Що таке абстинентний синдром?

Абстинентний синдром

Абстиненція — це сукупність психологічного і фізичного впливу на людину, яка виникає при різкому відмову від вживання наркотичних засобів. У чому виражається цей симптом і його симптоми:

 • підвищення температури тіла до 39 * С;
 • судоми м'язової тканини приносять хворому больові відчуття і ниючий біль по всьому тілу;
 • психічний стан, знищене наркотиком, повністю перестає бути підконтрольне хворому, що в даний період несе
 • сильну загрозу оточення;
 • прояв галюцинацій;
 • сильні напади агресії;
 • прискорене дихання, тахікардія;
 • відмова роботи внутрішніх органів при відсутності лікування призводить до смертельного результату;
  ломка.

Купірування абстиненції в карантинному секторі НРЦ «Снайпер»

При надходженні до нас хворого в карантинний сектор, в першу чергу проводиться чистка організму від шкідливих токсинів і наркотичних засобів. Для цього застосовуються методики народної терапії, медикаментозне лікування протекторами, проведення фізіопроцедур. Все це робиться частково для зняття гострого нападу абстиненції, а більш широко триває в період стаціонарного лікування. Все це тому, що основне завдання карантину — купірування абстинентного синдрому.

Повертаючись до теми карантинного курсу реабілітації. Пацієнт, потрапляючи в карантин, знаходиться під цілодобовим наглядом, так як абстиненція виникає різко. При її появі, хворому вводять заспокійливі препарати, проводиться початковий курс психотренінгу. На цьому етапі, хворого небезпечно залишати одного, так як, маючи сильну залежність, що психічну, так і фізичну, пацієнт здатний нанести собі і оточуючим його людям істотної шкоди.

Карантинна терапія в середньому триває до повного зняття стану абстиненції, тільки після цього підопічного переводять на стаціонарне лікування. Звичайне час знаходження в карантині, завдяки нашим методам зводиться до мінімального терміну, при стандартних показниках в 27-35 днів.

Стаціонарне лікування від недуги в нашому наркологічному центрі

Стаціонарне лікування від наркоманіїПісля перекладу підопічного на стаціонарне лікування йому призначається, сповнена діагностика організму, що дає можливість визначити напрямок лікування. Згідно з отриманими після діагностичних процедур даними, відбувається призначення індивідуальної терапії, що приносить більш істотний результат. До методів лікування на стаціонарі відноситься:

 • Призначення фізіопроцедур, для прискорення відновлення внутрішніх органів та імунної системи організму. Основні методи впливу за допомогою апаратних фізіопроцедур, дають істотне прискорення виведення з організму токсинів і шкідливих наркотичних речовин, запускає приховані можливості організму, імунну систему. Дана методика застосовується при спільному вживанні сорбентів і протекторів.
 • Проведення курсів психологічного впливу на зруйновану психіку залежної людини, пробуджує його (наркомана) повірити, що життя без вживання наркотичних препаратів теж існує. У даній методиці крім психологічних тренінгів, активно проводиться лікування за системою «12 кроків», доопрацьованій американськими науковцями. Дана методика знайшла своє широке застосування в усьому світі і показала позитивні сторони в зціленні.
 • Активний фізичний відпочинок, прискорює процес відновлення фізичних здібностей наркомана. На території нашого центру реабілітації створено сучасний спортивний комплекс, де за бажанням, нашим інструктором прораховується допустима тренування і повний місячний комплекс занять. Всі дані вправи узгоджуються з медичними працівниками НРЦ «Снайпер» і під пильним наглядом фахівця не шкодять організму підопічного.
 • Масажні процедури оздоровлення. Так само, як і комплекс сучасних тренажерів, в нашому центрі розроблені курси масажного розслаблення організму. Використовувані методики Східної і медицини Тибету, повністю відновлюють психологічний і фізичний стан пацієнта, а так само його імунну систему. Всі ці заходи проходять тільки при комплексному використанні, за методом наших фахівців, що показало вже позитивні результати при відновленні здоров'я.

Проживання на території наркологічного реабілітаційного центру «Снайпер»

Для проживання наших підопічних, в реабілітаційному центрі «Снайпер», створені комфортні умови, що нітрохи не гірше домашніх, а іноді і набагато краще. Три житлові комплекси, для підопічних, мають між собою зручні стежки, паркову зону з штучними фонтанами і рясними зеленими насадженнями. Все це зроблено для того, щоб пацієнти не відчували себе хворими. При поселенні на стаціонар, підопічному надаються апартаменти на 3-4 людини. У кожній палаті, є своя душова кабіна, необхідна техніка, господарські речі. Все, що потрібно для нормального і комфортного проживання та реабілітації наркозалежної пацієнта.

Так само введений жорсткий розпорядок дня, де виділено час на проходження медичного огляду, проведення фізіопроцедур, занять спортом, особистого часу для відпочинку. Всі ці заходи з прописаним тимчасовим інтервалом створюють умови піонерського табору в Радянські часи з Європейським комфортом.

Харчування при стаціонарному лікуванні в нашому наркологічному центрі

Індивідуальний підхід до методів лікування хворого, допускає використання різних дієт, для того, щоб обмежити напругу на уражені органи. Такий метод приносить істотне прискорення одужання. Тому згідно отриманих аналізів прописується необхідне харчування і дієтичний стіл. Вживання їжі виробляється 4-5 разів на день і містить тільки здорову їжу без шкідливих речовин ГМО.

Супровід нашого підопічного після одужання

Після виписки в соціальне середовище нашого підопічного, він буде перебувати в зоні ризику можливого зриву, так як перші проблеми або інші психологічні моменти, можуть знову спровокувати початок вживання. Для цього нашим наркологічних реабілітаційних центром, продумано повний супровід підопічного на життєвих просторах Батьківщини. Тому де б він не жив і не перебував він має можливість в разі потреби звернутися в будь-яку філію нашого центру, де йому нададуть допомогу, включаючи медичне втручання. Йому варто тільки набрати чергові цілодобові номери і розповісти про свою проблему. Даний тип нововведень уже показав свою значимість і здатність зупинити невідворотне бажання вжити наркотик.

У разі необхідності ми можемо надати і працевлаштувати нашого колишнього пацієнта. Так само за бажанням, він може залишитися працювати в одному з наших центрів реабілітації в якості волонтера і допомагати іншим потрапили в залежність пацієнтам, демонструючи своїм прикладом бажання жити без наркотичних препаратів.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.
Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.