Центр лікування від ігроманії в Харкові

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Ігроманія — новий вид залежності. Лікування ігроманії в Харкові на даному етапі досить продуктивно. Використовуються як нові технології в боротьбі, так і вже випробувані методи.

Ігроманія в сучасному світі зустрічається все частіше. Це залежність схожа на наркоманію. Тільки потяг має більш емоційний характер.

Відбувається втрата реальності, точніше, її заміна на віртуальну. У людини з'являються інші пріоритети. Виграти — ось нова мета.

Дана залежність з'явилася задовго до комп'ютерних ігор. Сам термін «азартна гра» в перекладі з арабської означає «гра в кості». Перші згадки ігор з'явилися ще до нашої ери. У різних державах була помічена ігрова залежність: будь то ігри в карти або ставки в казино.

Залежність не зважала хворобою, так як не було фахівців, готових до вивчення симптомів.

Відмінності ігроманії від інших видів залежностей.

Ігроманія відрізняється від інших видів залежностей. Вона ґрунтується тільки на емоціях. Фізично ігроманія не впливає на людину. За винятком шкоди для зору або постави. Формується залежність від гри непомітно. Недуга виявити на ранніх стадіях дуже проблематично. Таке захворювання схоже на психічний.

Причини виникнення ігроманії

Виникненню такої залежності можуть сприяти як соціальні, так і психологічні чинники. Можна виділити основні причини:

 1. Відсутність або нестача спілкування в суспільстві. Невелике коло друзів, мало уваги з боку родичів.
 2. Мало яскравих і позитивних подій
 3. Відсутність особистої і сексуальної життя. В даному випадку відбуватися заміна спілкування з партнером на спілкування в грі. Буває, що під ігровою залежністю ховається якесь сексуальний розлад. Людина знаходить сові застосування в грі, свою необхідність
 4. Несформована психіка. Таке явище зустрічається як у дітей і підлітків, так і у дорослих людей. Багато людей не бажаючи дорослішати і приймати життя. Простіше залишитися там, де все просто і немає проблем. Гра допомагає залишитися в безтурботне дитинство.
 5. Різні фобії. Фобії або вже психічні відхилення (соціопатія) зумовлюють небажання або боязнь реального спілкування. Гра замінює це.
 6. Конфліктні ситуації. Вони можуть бути як в родині, так і в робочому колективі, і з друзями. Іноді саме в грі людина знаходить вирішення питань. Так здається на той момент.
 7. Можливість відходу від реальних проблем. Бажання поміняти щось в кращу сторону або відпочинуть від сірих буднів сподвигает потенційних гравців спробувати іншу, ірреальну життя.
 8. Психопатія. Люди, сильно схильні до різних психічних розладів, набагато швидше потрапляють під ігрову залежність.

Лікування ігроманії в Харкові спочатку визначає причини. Саме завдяки цьому лікування стає більш продуктивним.

Симптоми ігрової залежності

Як визначити людину, залежну від гри? Є загальні сімпотми, за якими можна це з'ясувати:

 1. Дратівливість, особливо якщо відвернути від гри
 2. Небажання припиняти гру
 3. Ейфорія в процесі гри
 4. Втрачається рахунок часу, гравець може провести за комп'ютером добу
 5. Гра стає на першому місці. Обов'язки забуваються.
 6. Бажання вкладати в гру фінансові кошти
 7. Відсутність особистої гігієни
 8. Відмова від сну і прийняття їжі в необхідних дозах
 9. Постійне вживання кави і енергетичних напоїв
 10. Спілкування гравця тільки на тему гри і нововведень в даній області

Виходячи з даних симптомів можна визначити фізичні відхилення гравця:

 1. Порушення слуху та зору
 2. Можливі головні болі
 3. Розлади сну
 4. Розлади роботи внутрішніх органів, шлунка
 5. Порушення постави
 6. Зниження імунітету

Можливі проблеми, пов'язані з нехтуванням особистою гігієною.

Як правило, гравець не розуміє скільки часу він проводить у віртуальній реальності.

Ігри залучають не всіх. Ігроманами стають деякі з них. Цю категорію можна умовно розділити на кілька видів:

 1. Гравці у вільний час. Такі люди ставляться до гри не більше як до розваги.
 2. Гравці епізодами. Людина в стані відмовитися від гри.
 3. Гравці весь вільний час. Вони можуть самостійно перестати це робити.
 4. Азарт. Він стає сенсом не тільки гри, але і життя. Це і є ігроманія.

Стадії захворювання

Виділяють три основні стадії розвитку даного захворювання:

 1. Початкова. Гравець не розуміє свого бажання постійно занурюватися в іншу реальність. На цьому етапі він може контролювати себе.
 2. На цій стадії людині стає все складніше відмовитися від гри. Він переглядає своє ставлення до решти. Знаходить різні причини частіше проводити час за комп'ютером.
 3. Ігроман вже не шукає причини і виправдання. Він думає тільки про гру. Вона стає основною метою. Її результати турбують найбільше.

Щоб вилікуватися потрібно подолати психологічну залежність. Незважаючи на те, що ігроманія це психологічна залежність, вона може сильно порушити стан людини. У деяких випадках сильне захоплення іграми може послужити розпаду сім'ї. Це відбувається на тлі переоцінки цінностей. Оточення змінюється і зменшується, соціальний статус втрачається. Результатом стає деградація особистості.

Набагато простіше провести профілактику цієї залежності. Основною частиною профілактики є проведення бесід з конкретним зазначенням наслідків. Приклади найбільш сильно впливають на свідомість людини. Необхідно вказати, що в реальному житті набагато більше яскравих і цікавих моментів ніж у грі. Родичі людини, схильного до впливу віртуальної реальності, повинні всіляко допомагати і підтримувати.

Лікування ігроманії в Харкові, способи

У разі, коли залежність є, потрібно почати її лікування. Залежно від стадії захворювання термін лікування може бути різним. Від неделті до декількох місяців.

Методи лікування:

 • Робота з психологом. Фахівець допоможе зрозуміти, що реальний світ цікавіше.
 • Лікування медикаментами. Використовуються психотропні речовини і антидепресанти.
 • Робота з родичами гравця. Потрібно пояснити яку лінію поведінки обрати для підтримки. Сімейна психотерапія допомагає вирішити й інші проблеми.

Дані способи продуктивніше використовувати в комплексі

Лікування ігроманії в Харкові можливо і нетрадиційними способами: нейролінгвістичне програмування, використання гіпнозу і аутотренінг. Це найшвидші способи. Щоб результат закріпити потрібно паралельно проводити і інші види лікування. Важливий і етап реабілітації. Важлива допомога як психологів, так і родичів.

При складних випадках лікування ігроманії у Харкові має на увазі використання медикаментозних засобів. Відмова від гри може привести до депресії. Саме для її придушення призначають нейролептики, транквілізатори, нейроболіческіе кошти. Все залежить від ступеня залежності. Гравцеві визначається спеціальний курс. За проведенням лікування в стаціонарі спостерігають фахівці.

Перш за все, щоб почати грамотне лікування, потрібно поставити правильний діагноз. Це можуть зробити тільки грамотні фахівці.

Для його постановки потрібно провести не тільки повний медичний огляд, а й зрозуміти емоційний стан пацієнта. Тому проводяться численні бесіди як з гравцем, так і з його родичами. Підтримка в реабілітаційний період повинна бути з усіх боків. Після завершення огляду і здачі аналізів приймається рішення про те, якими методами лікувати пацієнта.

Лікування — процес трудомісткий. Він вимагає емоційних затрат і від гравця, і від його оточення. Лікування ігроманії в Харкові усуває як психологічну залежність, так і відновлює фізичний стан людини.

Після виписки людини певний час знаходиться на реабілітаційному етапі. В цей час за ним спостерігають лікарі.

Лікування ігроманії в Харкові. прогнози

Прогноз можна визначити за допомогою різних чинників:

 • Успішна реабілітації. Вона включає в себе і грамотну роботу лікарів, і правильна поведінка близьких. Вплив на одужання надає благополучна сім'я, хороша спадковість, соціальний анамнез
 • Наявність ремісій, легка або середня стадія захворювання
 • Прихильність до сім'ї
 • Міцні соціальні відносини: робота, друзі
 • Життєва стабільність: відсутність фізичного і емоційного дискомфорту
 • Грамотна мотивація
 • Відвідування групових занять з психологом в реабілітаційних період

Лікування ігроманії в Харкові буде актуально і продуктивно для гравця на будь-якій стадії залежності.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.