Як кинути нюхати фен? Чи можливо кинути вживати амфетамін, самостійно?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Клубний наркотик амфетамін (сленг — фен) має велику популярність в молодіжному середовищі. Препарат надає стимулюючу дію на центральну нервову систему. підлітки та молоді люди «під феном» відчувають небувалий підйом настрою і прилив сил.

Підступність наркотику — у відсутності вираженої абстиненції між його прийомами. Молоді люди самовпевнено вважають, що можуть кинути фен в будь-який момент. Обманюючи себе помилковими надіями, вони продовжують вживання амфетаміну. Одного разу, загнавши себе в глухий кут, підліток з відчаєм розуміє, що самостійно зістрибнути з амфетаміну йому навряд чи вдасться.

Невидима небезпека підступної «дороги»

Багато підлітків і молоді люди, вперше відчули вплив синтетичного наркотику, прагнуть до повторного прийому. Побутує помилкова думка, що амфетаміни не викликає фізичної залежності. Відсутність дози не викликає ломку, характерну для опіатів.

Мало хто бере до уваги психологічний стан, вважаючи його лише поганим настроєм або наслідком незадані дня.

Одним з аргументів на користь безпеки швидкодіючого наркотику є його використання в медицині для лікування депресії і ряду інших проблем. Різниця в тому, що в клубах нюхають фен здорові люди. Підліткам властиво цікавість, вони прагнуть повернутися до неприродного активності психіки. На той момент мало кого цікавить, як, коли, і чи зможе він кинути вживання амфетаміну.

Поступово змінюється коло спілкування. Колишні друзі, однокласники, однокурсники вже не представляють інтересу. Затяжний веселощі під феном затягує все сильніше. Звужується коло інтересів. Навчання, перспектива, відносини більше їх не цікавлять. Вся увага зосереджується на отриманні більшого «приходу», більшого веселощів, більшого божевілля.

Перші ознаки залежності

як кинути вживати амфетамінМолоді люди не помічають зміни, що відбуваються, оскільки все трапляється не в один день. Затуманений свідомість, повний зсув пріоритетів не дозволяють оцінити ситуацію. Веселощі змінюється незадоволеністю. «Дороги» синтетичного стимулятора вже не доставляють колишнього підйому настрою. Замість того, щоб думати, як швидше кинути нюхати амфетамін підліток починає збільшувати дозу.

Рідні помічають зміна в поведінці підлітка, коли залежність вже паралізувала волю і гідність. Спочатку все відкидають нависла небезпека. Воно й зрозуміло, адже ніхто не прагнув стати наркоманом. Всього лише повеселився (ась) разок-другий ... У числі найпоширеніших ознак залежності від фена:

  • Дратівливість, різка зміна настрою;
  • Апатія, байдужість, порушення біоритму;
  • Глибокі депресії, суїцидальні думки;
  • Нервове, фізичне виснаження;
  • Відсутність нормального сну.

Фен виснажує нервову систему. Надалі стан погіршується. Серед любителів амфетаміну дуже високий відсоток незворотних психічних розладів. Зав'язувати з наркотиком потрібно якомога раніше. Мало припинити приймати нові дози, потрібно повернутися до нормального життя, відновити психіку.

Як зійти з підступною «дороги»

Помилково вважати, що люди, що потрапили в залежність від амфетаміну, не задаються питанням кинути нюхати фен і як це зробити. Слід враховувати той факт, що їх психічний стан дуже далеко від рівноваги. Тому вкрай мало кому вдається впоратися з проблемою самостійно.

Зійти з підступною «дороги», повернутися до життя можливо! Важливо усвідомити залежність, як трапився факт. Зворотній трансформація вимагає певних умов:

  • Змінити коло спілкування, повністю виключивши будь-які контакти з наркозалежними приятелями;
  • Знайти підтримку, розуміння близьких людей. Наркотики вбивають віру в свої сили. Тому віра інших людей грає величезну роль;
  • Слід відновити нормальну діяльність нервової системи. Буде потрібно відвідувати лікаря, сумлінно виконувати його рекомендації;
  • Не менш важливо отримати допомогу психолога. Кваліфікований фахівець, допоможе зміцнитися в рішенні покинути вживання амфетаміну, знаючи, як і коли застосовувати спеціальні методики.

Створити ці умови своїми силами дуже складно, перебуваючи в безперервній боротьбі з руйнівними наслідками наркотичної залежності. Загальний осуд сприяє тому, що людина практично випадає з суспільства. Спеціальні реабілітаційні центри покликані змінити ситуацію, допомога розімкнути порочне коло.

Переваги реабілітації в центрі «Снайпер»

Реабілітаційний центр — це місце, де знають на досвіді як безповоротно зістрибнути з амфетаміну. Багато випускників успішно відновили свій статус в сім'ї, суспільстві. Зв'язок з фахівцями центру зберігається на довгі роки. Вони стали для пацієнти знаходять мудрих друзів, до яких звертаються в кризовій ситуації.

Позбавлення від залежності — довгий шлях. У центрі «Снайпер» його не проходять поодинці. Перший крок повернення до життя починається з простого питання, як би зістрибнути з фена. Головне, не зупинятися, перейти від слів до справи. Потрібна певна частка сміливості, щоб звернутися за допомогою — стверджують експерти реабілітаційного центра «Снайпер».

Відновлення пацієнтів центру проходить за індивідуальними програмами, розробленими з урахуванням особистісних особливостей, стану організму та інших параметрів. Тут допомагають знайти нові інтереси, відродитися тілом і духом. Психологи центру допомагають вирішити питання, які підштовхнули на криву доріжку.

Випускники центру повертаються в суспільство з вірою в свої сили. Бачення можливостей, тверезий погляд на життя допомагають почати «з чистого аркуша». Ясне бачення мети, свіжі сили, прагнення до самореалізації приводять їх до нових досягнень.

Кілька слів на допомогу родичам

Вкрай важливо не втрачати час. Кожен день зволікання може обернутися незворотними змінами психіки. Важливо усвідомити, що самостійно кинути амфетамін, як за помахом чарівної палички, практично неможливо. Не можна ігнорувати проблему, яка сама не зникне. Слід озброїтися інформацією, простудіювавши віртуальні джерела. Найбільш поширені назви амфетаміну на молодіжному сленгу: спід, СНІД (від англ. Speed), фен, швидкість, гвинт.

Стороннє втручання є єдино можливим варіантом порятунку.

У Мережі досить інформації про наркологічних центрах допомоги. Кожен з них має власний портал в Рунеті. Слід довірити вирішення проблеми експертам, які знають, як кинути амфетамін, повернутися до повноцінного життя. Вибираючи найбільш оптимальний варіант, слід уважно вивчити наступні питання:

Повне лікування від залежності займає тривалий час. Нерідко залежна людина не йде на діалог з близькими. Фахівці центру розташовують дієвими рекомендаціями на цей випадок. Довготривалий контакт з сім'єю допомагає повернутися до нормального життя всім її членам.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.