Як лікувати наркоманію — Які методи реально допомагають?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

На цьому етапі розвитку людства, кількість наркозалежних зростає з кожним днем ​​і набирає все більш страхітливі обороти розвитку, а інтернет наповнюється запитами на кшталт «як лікувати наркотичну залежність». Особливо ця тенденція зростання поширена серед підлітків. Вплив оточуючих однолітків і кумирів, бажання влитися в «веселе життя», відчути себе дорослим підштовхують їх на вживання наркотиків. А деякі просто живуть з принципу, що «в житті треба все спробувати», а після вже не можуть зупинитися і відмовитися від наркотиків.

як лікувати наркоманію в домашніх умовахСаме такі люди і звертаються за допомогою до фахівців з питаннями як лікувати їх залежність. Однак, надходять так далеко не всіх. Почуття сорому не дозволяє багатьом прийти в центр реабілітації. І це далеко неправильне ставлення до цього недугу. Центри реабілітації зберігають анонімність кожного пацієнта незалежно від його посади на роботі або рівень достатку. Але, що є, то є.

Іншим просто не вистачає грошей на відповідне лікування в клініці, а для кого-то, дальність відстані є проблемою. Або ж недовіру до всієї системи в цілому, викликане неодноразовими спробами хворого вилікуватися, не дозволяє йому в черговий раз записатися в наркологічну клініку. Тому, потенційні пацієнти з більшою ймовірністю будуть шукати в інтернеті відповідь на питання як позбутися залежності самостійно, в домашніх умовах. Так як лікувати залежність самостійно? У даній статті, фахівці Наркологічного реабілітаційного центру «Снайпер» розкажуть про можливості лікування від наркотиків самостійно і чи можливо це в принципі.

Поняття залежності.

Спершу, варто визначитися з деякими базовими поняттями в аддіктології. Будь-яка залежність, будь то алкогольна або наркотична, стандартно розділяється на два види її прояву:

  1. Фізична залежність, або простою мовою — «ломка», коротко — фізичний вплив на психіку. Виражається в необхідності організму вжити певну речовину, про що він всіма силами намагається повідомити пацієнтові. Виражається в дуже поганому самопочутті. Закінчується відразу ж після проходження «ломки».
  2. Хімічна залежність. Виражається в постійному потязі пацієнта вжити певну речовину, коротко — психологічний вплив на психіку. Є більш сильною залежністю, ніж фізична. Виражається в психологічній формі. Тривале незадоволення даного бажання веде до зламу. Небажання боротися з цією залежністю може призводити до серйозних наслідків, коли залежні продають власне майно або навіть вирішуються на злочини, тільки заради того, щоб задовольнити свої «потреби». Для фахівців є куди більш трудноизлечимой залежністю, ніж фізична. Але більш важка не означає, що неможлива. Треба лише трохи більше постаратися.

Види пацієнтів.

Охочих вилікуватися від наркотичної залежності умовно можна розділити на два типи:

  1. Люди, добре піддаються лікуванню. Володіють потужною внутрішньою силою, ентузіазмом, волею до перемоги в цій нерівній «сутичці».
  2. Податливі люди. Виходячи з численних робіт вчених в даній сфері, можна зробити висновок, що більшість наркоманів мають схожу психологічним типом і люди з саме таким типом легко піддаються впливу наркотиків. Але не так же легко можуть від них позбутися. Ломка для них протікає досить важко, а після перемоги над нею, реальність набуває сірі відтінки з нотками безглуздості. Як наслідок — сильне бажання почати приймати наркотики знову і труднощі в лікуванні від хімічної залежності.

Позбавлення від наркотичної залежності в домашніх умовах.

В інтернеті можна знайти безліч по лікуванню наркотичної залежності будинку. Однак, приймаючи в оборот будь-яку з них — краще все ж з нею звернутися за консультацією до відповідного фахівця. Так як це дуже серйозна проблема і розташовується вона як на фізичному рівні, так і на психологічному. Застосовуючи таке лікування можна тільки погіршити становище, а запитати буде не з кого, так як публіцисти не несуть відповідальність за опубліковані статті і все виконується на свій страх і ризик. Однак, переважає інформація щодо лікування тільки фізичної залежності, а з психологічної практично відсутня. Що, цілком зрозуміло. На даному етапі розвитку людства ця проблема знаходиться на етапі активного розвитку, безліч різних ідей і думок.

Відрізняється набагато меншою кількістю фахівців в лікуванні даної проблеми і піддається лікуванню виключно в спеціалізованих клініках. А якщо ця проблема в принципі не до кінця вивчена навіть фахівцями, то звідки взятися корисною, а головне дієвої інформації в інтернеті? Однак, таку собі інформацію все ж можна знайти.

Етапи лікування наркотичної залежності.

При лікуванні наркотичної залежності рекомендується найняти лікаря-нарколога, під наглядом якого буде відбуватися лікування хворого. Прийнято виділяти 4 етапи ефективного лікування від наркотиків.

  1. Усвідомлення проблеми і скрутного становища. На початковому етапі, пацієнт повинен усвідомити, що заподіює шкоду своєму здоров'ю і стати може тільки гірше. Повинно з'явитися розуміння того, що без цієї залежності життя буде краще. Це складний психологічний процес, правильне рішення в якому дається нелегко. Завжди складно вийти із зони комфорту. Але без усвідомлення всієї тяжкості стану не буде і успішного лікування, так як відношення до процедур буде зневажливе.
  2. Повна відстороненість від навколишнього світу і дезинтоксикация. Якщо пацієнт знаходиться на лікуванні в центрі, то даний етап здійснюється за допомогою госпіталізації. Але якщо пацієнт намагається вилікуватися від залежності самостійно, то в такому випадку за його кожним кроком необхідно спостереження з боку рідних і близьких, зацікавлених в його одужання, а також з боку лікаря-нарколога. Необхідно виключити спілкування зі звичним колом хворого, будь то живе спілкування або спілкування через інтернет.Пацієнт не повинен підпадати під вплив того середовища, з якої він намагається піти. Також, у пацієнта можуть проявлятися симптоми відмови від наркотиків. Ними можуть бути: агресія, нервозність, спазми, ломка, порушення роботи внутрішніх органів. Для придушення цих симптомів варто проконсультуватися з лікарем-наркологом, який пропише відповідні препарати. Він же пропише препарати для дезінтоксикації. При лікуванні вдома можна застосовувати народні засоби по типу відварів трав і різних настоянок, які працюють, як заспокійливі засоби.
  3. Психологічна і моральна підтримка. На даному етапі, хворому необхідно записатися на тривалу низку сеансів у психолога, що спеціалізується з питань даного типу. Правильна і кваліфікована підтримка з боку є хорошим зброєю в боротьбі із залежністю. Психолог обов'язково налаштує Вас на позитивний лад і покаже переваги життя без наркотиків, що неодмінно додасть мотивації в боротьбі. Також, можна записатися на різні психологічні тренінги або зборів таких же, боряться людей. Там можна знайти натхнення, поспілкувавшись з людьми мають схожу проблему і дізнавшись, наприклад, про їх термін утримання і поліпшення життя в соціумі після відмови від наркотиків. А також там можна розповісти про себе і регулярно ділитися своїми досягненнями. Кращий спосіб полегшити проблему для вирішення — виговоритися.
  4. Допомога рідних і близьких людей. На весь курс лікування, та й в принципі, необхідно оточити себе людьми, які зацікавлені у Вашому одужанні. Тими, які будуть надавати як фізичну підтримку, так і моральну. Мотивувати і надихати. Однозначно варто захистити себе від взаємодії зі старим колом спілкування раз і назавжди. Незважаючи на це, позбавлення від наркотичної залежності самостійно протікає дуже важко і домогтися позитивного результату практично неможливо, якою б силою волі, бажанням і завзяттям не володів пацієнт. Виходячи зі всієї наявної інформації можна зробити висновок, що самостійно можна тільки вилікуватися від фізичної залежності, після якої залишиться психологічна, за допомогою з лікуванням якої варто звернутися до фахівців в спеціалізованих установах.

Куди звернутися за допомогою.

Двері нашого наркологічного реабілітаційного центру «Снайпер» завжди відкриті для людей, які бажають побороти свою залежність і подолати наркоманію. Ми надаємо ефективні послуги в даній області. Ціна є загальнодоступною і не стане ні для кого проблемою. Наявність висококваліфікованого персоналу гарантує Вам повне позбавлення від наркотичної залежності. Сучасне облаштування житлових приміщень і добродушний персонал допоможе Вам відчути себе як вдома. Ми знаходимось в Україні, а велика кількість філій по всій території держави не принесе проблем з вибором найближчої клініки від місця проживання. Два головні центри та офіс знаходяться в Дніпрі.

Повний курс лікування в середньому займає 1 рік, після чого у Вас знову з'явиться бажання насолоджуватися життям і вдихати повітря на повні груди. Такі відносно швидкі терміни обумовлені наявністю сучасної і якісної матеріально-технічної бази. У нашому центрі практикується різне безліч терапій, в залежності від результатів діагностик пацієнта. Підбирається індивідуальний підхід до кожного клієнта, що є гарантією успіху. Так як застосування одного і того ж методу лікування до різних людей — неприпустимо. Всі ми різні і методи лікування повинні бути різними.

Наш центр є гарантом якості і має відмінну репутацію в цій сфері. На своєму рахунку ми маємо безліч вилікувалися пацієнтів, які в даний час вже у всю насолоджуються життям: подорожують, закохуються, працюють над новими ідеями, будують плани на майбутнє. Не варто тягнути з рішенням даної проблеми, адже життя — коротка штука, а час витікає непомітно, як пісок. Зверніться до нас прямо зараз і почніть жити новим життям.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.