Гашиш залежність — Наслідки вживання

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Гашиш — це одне з найнебезпечніших наркотичних речовин, здатне впливати на розумову здатність, а також викликати багато хвороб, про які більшість людей навіть не знає. Але як вилікуватися від подібної наркотичної залежності, без будь-яких неприємних наслідків ?!

Що собою являє гашиш і чому він такий небезпечний для здоров'я?

Гашиш — це узагальнена назва виробів з конопель, які представляють собою наркотики зі смолою цієї рослини, що отримується після пресування сухого листя з верхівок. Після преса готові вироби виходять різної форми і консистенції (починаючи від порошку і закінчуючи тютюном).

Важливо! Не варто плутати марихуану, яка також робиться з конопель, з гашишем. Головною відмінністю марихуани є кубічна форма і то, з чого її роблять (беруться всі частини рослини).

Ще одна відмінність гашишу від інших психотропних речовин — сильний вплив на психіку. Зазвичай подібні продукти вживають у вигляді сигарет або саморобних цигарок.

Найчастіше гашиш починають пробувати з цікавості, але призводить він до самих неприємних наслідків. Перші пару раз може здатися, що гашиш залежність ніяку не викликає і взагалі ніяк не діє. Але це не так.

Стадії залежності від гашишу

Як і при будь-яких інших видах наркоманії, гашишная залежність має свої стадії і при тривалій дії травички виникає все більше проблем зі здоров'ям. Та й, до того ж, кинути цю справу стає набагато складніше. Існує 4 стадії:

 1. Куріння гашишу від 1 до 1,5 року. Так як палить вживає цю травичку не так вже й часто, то в більшості випадків залежність не виникає. Але, поступово виникає бажання збільшити дозу одного прийому в два рази. Іноді можна спостерігати вживання алкоголю разом з травою, що збільшує дію наркотику. Перша стадія виражається зникненням тривоги в перші пару хвилин після прийому. Після закінчення деякого часу з'являється все більше бажання палити і почуття незадоволеності.
 2. Другу стадію вже супроводжує залежність фізично. Гашиш є стимулятором для роботи. Без нього відчувається сильна втома і згасає інтерес до всього що відбувається навколо. Але, тим не менш, почуття розслабленості триває вже не так довго як під час першої стадії. Всі ефекти куріння тривають до 1,5 години.
 3. До третьої стадії хворий доходить близько 10 років регулярного куріння. При цьому вже знижується доза гашишу, і дія цього наркотику вже не приносить так багато задоволення як раніше. Це постійний стимул для роботи.
 4. На четвертій стадії розвиваються проблеми зі здоров'ям: болить печінка, серце, постійне запаморочення і головний біль. Ломить суглоби. Якщо на цій стадії при подібних проблемах з організмом не звернутися до лікарів, то можна втратити своє життя і забути про прекрасні перспективи свого майбутнього.

Ознаки дії цього наркотичного засобу

Якщо ви підозрюєте, що близька вам людина вживає наркотики, але не знаєте які саме, то ось перелік ознак вживання гашишу:

 • Почуття тривоги (може бути від 10 до 15 хвилин);
 • Різке розслаблення і піднесений настрій;
 • При інтоксикації порушується повне сприйняття простору, освітлення приміщення і навіть зміна розмірів предметів разом з їх квітами (можу т виглядати набагато яскравішеабо ж навпаки тьмяніше);
 • Сповільнюється або прискорюється протягом часу;
 • Відчуття повної безпечності. Отже, ви можете легко і необдумано приймати будь-які рішення;
 • Погана концентрація уваги;
 • Якщо доза дуже велика, відбувається порушення мислення (воно стає нескладним) і неконтрольований безпричинний сміх;
 • Сильний головний біль;
 • Напади блювоти;
 • Запаморочення.

Варто зазначити, що кожен організм по-своєму реагує на подібні речовини. Саме тому деякі ознаки дії можуть виражатися більш-менш сильно. Також можуть з'явитися нові наслідки, якщо людина хвора або має свої певні особливості організму. Найчастіше інтоксикацію супроводжують: сильні почервоніння ділянок шкіри, блиск очей і розширення зіниць, почервоніння білкової оболонки ока та повік, присутність сухості в роті, сильна потреба пити і першіння в горлі. Також можна спостерігати збільшення частоти пульсу і дихання. Порушується координація рухів, і заплітається мова. Підвищений апетит, млявість і блідість шкіри говорять про те, що людина регулярно вживає наркотик. Такі курці, як правило, дуже повільні, відчувають постійний голод, загальмовані, апатичні.

Що відбувається при передозуванні

Ще одні ознаки, що вказують на те, що вживати цей або будь-які інші наркотики небезпечно з'являються при передозуванні, що може привести до смерті:

 • Розширені зіниці;
 • Жодної реакції на світло;
 • Сильне почервоніння обличчя;
 • Сухі слизові;
 • Присутність хрипкого голосу;
 • Почастішання пульсу до 100-120 ударів в хвилину;
 • Підвищення артеріального тиску;
 • Стан оглушення і навіть сопор;
 • кома;
 • Серцево-судинна недостатність.

Всі ці ознаки при передозуванні проявляються більш сильно, ніж при звичайному використанні. Щоб ні в якому разіне дійти до такого стану, потрібно обов'язково звернутися до лікарів, щоб вчасно почати лікування, щоб уникнути розвитку хвороб і навіть смерті.

Побічні ефекти при вживанні гашишу

Навіть якщо людина знаходиться на початковому етапі вживання, ломка від гашишу все одно матиме негативні наслідки для здоров'я, такі як:

 1. сонливість
 2. Сильний кашель (бронхіт)
 3. Запалення дихальної системи
 4. Напади паніки і психозу
 5. стан депресії
 6. Серцеві напади і болю в серці

При тривалому палінні:

 • Зменшується вироблення тестостерону у чоловічої статі, і сперматозоїди стають майже нерухомими;
 • Проблеми із зачаттям дитини у жінок;
 • Знижується імунна система;
 • Часто хворієте застудою;
 • Руйнуються легеневі волокна;
 • Розвиваються онкологічні захворювання;
 • Патологія головного мозку;
 • Спостерігається статеве безсилля.

Особливо сильно піддаються залежності від гашишу підлітки, що тягне за собою порушення гормону росту і погіршення сприйняття інформації.

Як позбутися від залежності

Навіть нерегулярне куріння гашишу викликає залежність. При цьому знижується рівень інтелекту і стає слабкою імунна система, через що вилікуватися від залежності і кинути палити стає набагато складніше. Щоб курс лікування був успішним, хворий повинен усвідомлювати свою проблему і сам хотіти якнайшвидшого одужання, інакше лікування більш неприємним і складним. Потрібно щоб в такі хвилини була підтримка близьких людей, якщо такі є. Тоді шансів на одужання стає ще більше.

Важливо! Коли хворий кидає курити, рівень тривожності підвищується, і можуть розвинутися інші порушення психоемоційного стану. Звичайно ж, процес лікування стає ускладненим, але при бажанні пацієнта одужання прискорюється в кілька разів.

В першу чергу потрібно вивчити причини, через які ви почали вживання наркотику. Наприклад, якщо куріння відбувається з друзями, то краще за все буде покинути подібну компанію. Щоб швидше перестати спілкуватися з подібними людьми і відволіктися, варто почати якесь цікаве спілкування в інтернеті або ж зайнятися справою, про яку ви давно думали або навіть мріяли.

Після припинення залежності більшість людей стикаються з утриманням (ще називають абстиненцією). У випадку з гашишем це відбувається після закінчення 4-5 років.

Під час лікування може спостерігатися ломка від гашишу в такому вигляді:

 • тривожність,
 • безсоння,
 • Слабкість в тілі,
 • депресія,
 • Складно дихати,
 • Погіршується апетит,
 • З'являються перепади в настрої і примхливість,
 • У деяких випадках присутні болі в області серця.

За статистикою, абстиненція в середньому триває від 14 до 30 днів. У деяких випадках вона спостерігається пару днів (якщо залежність легка). Однак до 15% залежних людей відчувають збільшення залежності, яка ускладнюється нападами психозу. Саме тому стриманість може бути супроводжено душевною хворобою або ж психічним розладом.

гашишЗвичайно ж, можна лікуватися як вдома так і в відповідному медичному закладі. Сила волі і присутність близьких людей поруч дуже часто допомагає вашій витримці і підсилює позбавлення від залежності. Але якщо біля вас знаходяться професійні лікарі — з'являється більше шансів на успішне одужання без неприємних наслідків.

Наша клініка спеціалізується саме на лікуванні подібної наркотичної залежності, тому ми робимо все можливе для того, щоб хворий відчував себе якомога комфортніше. Ми намагаємося лікувати так, щоб наслідками залежно від гашишу не стали нові хвороби.

У наркологічному реабілітаційному центрі «Снайпер» з хворим завжди знаходиться поруч група професіоналів, тому що при подібних хворобах порушується як фізичне, так і душевну рівновагу. Спеціально для кожного хворого ми складаємо програму лікування для його якнайшвидшого одужання. Гашишизм лікують в такі три етапи:

 1. Процес детоксикації (відбувається руйнування і знешкодження все токсичних речовин).
 2. Лікування медикаментами.
 3. Реабілітація з відновленням здоров'я на максимально можливому рівні.

В першу чергу ми очищаємо систему кровообігу і тканини організму від отруйних речовин, що залишилися після гашишу (ще їх називають каннабіоіди) спеціальною апаратурою. При цьому йде додаткова підтримка організму всілякими вітамінами.

Після того як з організму пацієнта виведений всю отруту, призначається вживання медикаментозних засобів для того, щоб ендокринна система не дала ніяких збоїв. Наступним етапом є огляд лікарем на наявність хвороб викликаних гашишем і призначення відповідного лікування з подальшим тестом на наркотичні речовини.

Фізіологічна залежність

Щоб вилікувати фізіологічну залежність ще на етапі скасування лікар призначає медикаменти, приглушающие і блокують процес синтезу ендорфінів (ще називають «гормони радості»), які виділялися під час вживання гашишу.

Звичайно ж, медичні препарати не можуть повністю усунути потяг до гашишу, але, тим не менш, ломка проходить менш болісно. У такому випадку навіть якщо хворий знову почне палити, він вже не відчує ніякого задоволення і всього того що відчував раніше.

У тому випадку, якщо пацієнт курив рідко (наприклад, 1-2 рази на місяць) залежність піде набагато швидше і навіть без допомоги фахівців (при сильному бажанні).

Психологічна залежність

Як вже написано трохи вище, потрібно щоб поруч завжди були присутні люди, які підтримають в такі хвилини і направлять на шлях одужання. Це можуть бути не тільки близькі люди, а й спеціально навчені психологи і психотерапевти адже спілкування, завжди відволікає і піднімає настрій і бойовий дух для боротьби з наркотиками.

Також ми радимо своїм пацієнтам заняття спортом і вживань овочів і фруктів у великих кількостях, так як це сприяє збільшенню боротьби з тягою до паління.

Як вже стало зрозуміло, залежність від гашишу — це небезпечна хвороба, позбутися від якої потрібно кожному, хто хоче прожити своє життя довго і щасливо, не витрачаючи сил і засобів на лікування всіх хвороб йдуть поруч з курінням. Сподіваємося, що ви зверніться до нас за допомогою, як тільки відчуєте, що вам потрібні нашій підтримці. Бажаємо успішного одужання!

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.