Скільки кумарит від метадону? Лікування метадонової залежності

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

За часів 50-70-х років на світ обрушилася епідемія героїнової залежності. У спробах припинити поширення наркоманії стали використовувати препарат Метадон. Використання, якого показали відмінні результати зняття залежності від наркотичних засобів. Сліпа віра в те, що за допомогою цього препарату, можливо, покинути вживання більш серйозних наркотиків як героїн, кокаїн, синтетичні різновиди зілля, виявляється оманливою. Натомість люди отримали інше, більш серйозне захворювання — метадонової залежність. Має за своєю тяжкістю вживання більш руйнівний для організму дію.

Історія походження метадону

Історія походження метадонуМетадон був винайдений німецькими вченими в кінці 30-х років 20-го століття. Отримав свою назву Долафін, як багато хто впевнений, в честь Адольфа Гітлера. Використання препарату передбачало усунення сильних болів і для анальгетических дій. Отриманий препарат широко став використовуватися в бойових діях німецької армії і став гарною заміною морфій, так як було можливо його оральное застосування.

Свою назву Метадон отримав в 1955 році. У 60-х роках за допомогою Метадону була розроблена методика лікування героїнової залежності, де терапія показала хороший результат. На початку 70-х років за даними міжнародних дослідницьких центрів були виявлені побічні властивості препарату, метадоновая залежність, підвищена смертність.

Вся справа в тому, що широке використання Метадону, виявилося безконтрольним з боку лікарів. Це дало можливість його глобального виходу «на вулицю». Його застосування несло за собою передозування, а при постійному застосуванні викликало метадонової залежність, що за симптоматикою, виявилося, було небезпечніше героїну.

Метадон — наркотик

Застосовуваний препарат оральним способом, Метадон, розчиняючись в шлунку і всмоктуючись у стінках кишечника, потрапляє в кров. Починаючи вплив на організм людини через 20-30 хвилин, робить сильний вплив на Центральну нервову систему (ЦНС), м'язові тканини, серце. Відноситься до наркотичних препаратів опіоїдної групи.

Викликає знеболюючий ефект в лікувальних дозах і цілях через 15-25 хвилин від часу вживання, дія препарату до 5-6 годин. При ін'єкційному введенні даного засобу, ефект наркотичного стану настає через 10-15 хвилин. Викликає стан ейфорії, дія якої може тривати від 1-2 днів, в залежності від споживаної дози. При стабільному прийомі препарату, створює у внутрішніх органах «мішки накопичення», а це означає, що з кожним вживанням концентрація наркотичної речовини в організмі людини збільшується. Що призводить до передозування при неконтрольованому вживанні.

У чому виражається небезпека Метадону

Почавши застосування Метадону, наркоман після 3-4 разів вживання стає повністю залежним від препарату. Лікування від метадонової залежності в домашніх умовах не представляється можливим. Будь-які спроби самолікування обертаються психічними відхиленнями, летальним результатом.

Застосування препарату і наслідки

Як говорилося вище, Метадон використовувався для протидії розвивається наркоманії. Він навіть став свого часу найкращим засобом від героїнової залежності. Але через деякий час наука зрозуміла, яку помилку вона зробила. Провівши терапію від одного виду залежності, купувалася інша, більш страшна. Героїн на тлі Метадону, виявився нешкідливою іграшкою в руках залежного наркомана. Виникає при відмові від вживання героїну абстинентний синдром, може тривати максимум до 7 діб, так як при відмові від Метадону від 7- 30 днів. Використання Метадону для отримання ейфорійного стану згодом притупляється, що вимагає збільшення дози, що призводить до незворотних наслідків. Використання Метадону приносить:

 • серйозне порушення сну;
 • хронічне захворювання печінки, цироз;
 • відмова в роботі нирок, ниркова недостатність;
 • астматичні спазми;
 • хвороба легенів, виникнення набряків;
 • порушення дітородної функції;
 • еректильна дисфункція.

Для отримання стану ейфорії відбувається постійне збільшення дози, що тягне за собою передозування препаратом з наступним летальним результатом. Симптоми передозування:

 • стан дрімота в період руху і неспання;
 • блювотні позиви, блювота;
 • виділення з рота пінної маси;
 • суджені зіниці очей;
 • імпульсні судоми;
 • блідість з білястим відтінком шкіри;
 • насилу прощупується пульс;
 • непритомність;
 • зупинка серця.

При наявності даних симптомів необхідно терміново викликати невідкладну допомогу, для госпіталізації. Метадон страшний препарат, що викликає залежність.

Метадоновая залежність

Метадоновая залежністьВін володіє серйозними наслідками від вживання, наркотик Метадон, має не сильно високу ціну, що дає можливість ризику для незахищених верств суспільства, дітей та підлітків. В наркотичну залежність від нього потрапляють не тільки завзяті наркомани, а й звичайні громадяни, які порушують дозування препарату в медичних цілях. Залежність виникає за звичайною схемою, вживання для зняття больових і психологічних навантажень або заради цікавості.

На початку вживання наркотичного засобу Метадон, приносить розслаблення в організм людини, почуття блаженства. Всі негаразди йдуть, настає ейфорійний стан. В голові употребившего людини залишається приємні спогади і оманливе думку, що за допомогою цього препарату можна вирішити всі питання психічного і емоційного виду. Наступні прийоми наркотику (2-5 разів), розвивається психологічна залежність, яка вимагає постійної підтримки ейфорії (вживання наркотику).

Важливо! Залежність від Метадону відбувається з перших доз вживання. Якщо Вам надійшла пропозиція випробувати чудове зілля — відмовтеся від нього.

Лікування від метадонової залежності дуже довгий і болісний процес своїми наслідками та проявами абстинентного синдрому.

Абстинентний синдром при метадонової залежності

При даній залежності існують чотири ступені розвитку синдрому:

 1. Розвиток першого ступеня відбувається через 6-13 годин після прийому препарату. З'являється стан незадоволеності навколишнім світом, напруга психічного стану, поява неприродного нежиті, порушення сну, «гусячої шкіри».
 2. Другий ступінь характеризується своїм проявом через 35-40 годин з останнього вживання опіуму. Виражається в появі ознобу, різкими стрибками тиску, пітливістю, слабкістю, яка чергується з жаром. Напруга в м'язах організму людини, створюють уявну НЕ затишність. Дихання стає прискореним, рясне виділення очними залозами слізної рідини. Больові симптоми в кінцівках.
 3. Третій ступінь з'явився синдрому проявляється через 40-50 годин після останнього вживання наркотику. Виявляється нестримним бажанням отримання чергової дози, посиленням першого і другого ступеня синдрому супроводжується больовими симптомами. Періодичні судоми охоплюють все тіло. Ниючі стан м'язів вимагає постійного руху. Вихлюпується назовні агресивний стан до оточуючих людей, що може спровокувати вчинення злочину. Наркозалежний чоловік впадає в стан депресії.
 4. Четвертий ступінь абстинентного синдрому починається через 3-4 доби з моменту останнього вживання наркотичної речовини і триває до 20 днів. З'являються галюциногенні бачення, різкі спазми і больові відчуття в тілі, напади блювоти, що виникла діарея до 25 разів на добу повністю зневоднює організм.
  Синдром відбувається після різкого припинення вживання наркотичних засобів і лікування його в домашніх умовах не принесе очікуваного результату.

Лікування від метадонової залежності в Центрі «Снайпер»

Відразу варто відзначити, що терапія від залежності препарату Метадон дуже довгий і важкий процес. Тому багато Центри реабілітації не приймають пацієнтів з цим типом залежності. У нашому центрі «Снайпер» до лікування таких пацієнтів відводять більш серйозний підхід і методи. Серед всіх існуючих залежностей, ця найскладніша і вимагає точних дій лікування, адже помилка лікарів буде коштувати поламаною психіки і можливої ​​смерті пацієнта.

При прийомі наркозалежного пацієнта, його оглядають наші фахівці (наркологи, психологи, терапевти), збираються необхідні види аналізів, для більш повної картини стану хворого. Після отримання результатів аналізів, призначається комплексне лікування наркозалежності.

Лікування від метадонової залежностіПерші кроки нашого новоприбулого пацієнта відбуваються в секторі карантину. Залежно від складності і ступеня потреби в наркотиках, до пацієнта застосовуються заспокійливі препарати, для зниження ступеня нервового збудження, наш психотерапевт проводить комплекс психологічного відновлення. Ми знаємо, скільки кумарит від метадону та як важко в перші дні нашому підопічному. Тому для більш сильного впливу для поліпшення психічного стану хворого, залучаємо родичів пацієнта, що дає йому сили перемогти страх перед нападом синдрому.

У карантині здійснюється посилене цілодобове спостереження за пацієнтом, що дає швидке купірування больових симптомів при появі абстинентного синдрому. Обмеження сторонньої присутності в методі терапії, дають можливість хворому перемогти напади хвороби за допомогою наших фахівців і повірити в свої сили.

Після перекладу на стаціонарне лікування, нашому «гостю» надаються 2-х, 3-х, 4-х місні палати, обладнані сучасними меблями і технікою. На території нашого Центру допомоги «Снайпер» знаходиться сучасний спортивний комплекс, масажні кабінети, фінська сауна для психологічного відпочинку. За бажанням пацієнтів, здійснюються групові виїзди на природу, відвідування культурних заходів міста, музеїв.

Лікування в нашому центрі від метадонової і іншій залежності проходить з високими показниками одужання. Що говорить про професіоналізм працюючих в нашому Центрі «Снайпер» фахівців. Звертаючись до нас за допомогою, Ви отримуєте впевненість в якості лікування від наркозалежності ваших рідних людей. Добре ставлення нашого персоналу до пацієнтів створює моральну підтримку людей, які оступилися і повертає їм впевненість в завтрашньому дні.

Не бійтеся розповісти нам про Вашу біді, ми для того й існуємо, щоб допомагати вирішувати на вигляд нерозв'язані проблеми.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.