Як зняти ломку у наркомана при вживанні героїну, або інших наркотиків?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

У цій статті ви дізнаєтеся: як полегшити ломку або як пережити ломку? Що краще робити при ламанні і куди звернеться по допомогу?

Абстиненція — найбільш грізне прояв наркотичної залежності від героїну. Як правило, для того у людини виникли перші ознаки абстиненції має пройти не менше 15-25 днів від початку вживання речовини. Залежність до наркотиків починає формуватися відразу ж після першого застосування, однак саме фізична прихильність проявляється не відразу. Тривалість прийому наркотику безпосередньо визначає те, як сильно і болісно буде проходити ломка, і яка дозування буде необхідна для отримання бажаного ефекту і зниження хворобливих відчуттів.

Особливості ломки

Варто відзначити, що ЦНС деяких пацієнтів влаштована так, що надмірно помітні ознаки абстиненції виникають вже після першого або другого вживання наркотичної речовини. Найчастіше це люди (приблизно 6-7%), в анамнезі яких раніше були захворювання центральної нервової системи або патології її розвитку. Заздалегідь передбачити розвиток таких реакцій у неможливо.

Ломка — основний фактор, який сприяє розвитку у наркомана бажання позбутися від залежності, адже без прояву абстиненції людина навіть не замислюється про виниклу залежності і спокійно продовжує вживати наркотичну речовину.

Зняття героїнової ломки, як правило, проводиться за допомогою двох методик:

 • пережити всі страждання і звільнитися від токсичних метаболітів;
 • знову вжити наркотик і знову увійти в порочне коло.

Симптоматика ломки

зняти ломку у наркоманаПрояви абстиненції часто виникають через 8-16 годин після застосування наркотичної речовини. Вони виражаються в наступному:

 • підвищена дратівливість і нервозність, емоційна нестриманість;
 • озноб (навіть при нормальній температурі навколишнього середовища), який за найкоротший період може змінитися жаром;
 • нудота, блювота і зниження апетиту. Ці симптоми є основними проявами інтоксикації організму. Основною причиною втрати ваги героїновоїнаркоманії є повна відмова від води і їжі організмом.

Якщо пацієнт вирішить відмовитися від застосування наркотика, то все хворобливі прояви при ламанні будуть стабільно турбувати його протягом 2-3 діб:

 • підвищення артеріального тиску;
 • розлад шлунково-кишкового трака;
 • сильні міалгії і артралгії. Звідси і пішло слово «ломка», почуття сплющивания і роздирання на частини — прояви, від яких людини буквально починає ламати. Виникають м'язові судоми нижніх і верхніх кінцівок, і змучений пацієнт не зможе заснути навіть при великому бажанні.
 • може виникнути мимовільне виділення еякуляту.

Морально нестійкі пацієнти під час ломки переживають найстрашніші моменти життя. Безпричинний страх, який несе пряму загрозу для його життя, параноя — прояви надмірного збудження центральної нерівній системи.

Ломка від героїну — страшний стан, яке проявляється як фізичної, так і моральної болем. Саме тому так важливо повідомити фахівця про те, що трапилося при бажанні позбутися від абстиненції в домашніх умовах.

Фізіологія розвитку ломки

як зняти героїня ломкуЛише невеликій кількості пацієнтів вдається усвідомити фантомність всього болю, яку він відчуває під час абстиненції. Пекельні відчуття — не що інше, як обман. Справа в тому, що при застосуванні наркотику організації людини відчуває «кайф» — почуття незмірно щастя і задоволення, проте при тривалому застосуванні героїну організм звикає до дії речовини через блокування роботи нейронів і рецепторів. Саме цей фізіологічний аспект призводить до того, що звична дозування не доставляє наркоману такого ж задоволення, а больові відчуття стають більш вираженими.

Це пояснюється тим, що організм виснажується і не може синтезувати достатню кількість ендорфінів, дія яких спрямована на знеболення та виникнення почуття радості і задоволення. Під час ломки центральна нервова система не може адекватно сприймати дію подразників, що надходять ззовні, а лише безперервно отримує інформацію про фізичні страждання. Тому під час абстиненції пацієнт задається лише питанням про те, як пережити ломку.

Як усунути ознаки абстиненції?

Усунення ломки у пацієнтів, які переживають її вперше, проводиться за допомогою використання медикаментозний препаратів. При необхідності усунення ломки в домашніх умовах пацієнт може скористатися порадою фахівця (існують безкоштовні онлайн-консультації наркологів) почерпнути інформацію з даної статті або скористатися інформацією, написаної «бувалими» наркоманами на різних форумах. Однак варто розуміти, що самостійне призначення курсу медикаментозної терапії може бути малоефективним, тому що пацієнт слабо розуміє фізіологію розвитку ломки і шляхи її усунення.

Існує безліч варіантів, як зняти ломку в домашніх умовах. Найбільш популярними способами є:

 1. Снодійні засоби. Зняття героїнової ломки за допомогою цієї групи фармакологічних препаратів — досить приваблива перспектива. Спочатку пацієнт випиває таблетку, а після цього прокидається в «новому житті» без болю і мук. Однак така терапія дає ефект не більше ніж на добу, тому пацієнти намагаються прийняти максимально допустиму дозу лікарського засобу. Дію снодійних препаратів практично не допомагає зняти абстиненцію, але люди, які страждають від наркоманії, не втрачають надії і знову п'ють пігулки снодійного. Такий метод лікування несе певні наслідки: інтоксикація організму, надмірне навантаження на печінку і звикання до дії препарату.
 2. Заміна наркотику алкогольними напоями. У такій ситуації пацієнти думають, що алкоголь допоможе їм забутися, проте все зовсім не так. Спиртні напої лише погіршують ситуацію і про зняття ломки мова навіть не йде. Алкоголь лише може знизити інтенсивність фізичного і душевного болю, притупити бажання вживати наркотик знову. Але така альтернатива призводить до того, що пацієнт повинен постійно перебувати в стані сп'яніння, що знову ж таки призводить до звикання, але на це раз до алкогольних напоїв.
 3. Для скорочення тривалості абстиненції деякі пацієнти цілеспрямовано замінюють один наркотик до інших, але, як і всі вищеописані методи, цей варіант вкрай краткодейственний. Через певний період часу у організму підвищиться толерантність організму до іншої речовини (яке прийшло на заміну), через що виникне не тільки питання «як зняти героиновую ломку?», Але залежність від нового речовини.
 4. Зняття ломки за допомогою психостимуляторів. Цю ситуацію можна описати досить просто — один наркотик замінюється іншим. По суті, всі пацієнти, які страждають від залежності, шукають легких шляхів, тому усунення ломки в домашніх умовах — малоефективне заняття. Психостимулювальні препарати мають високу токсичність, що надає негативний вплив, на нервову систему, психіку людини і вітальні функції організму.

Дієвий спосіб зняття абстиненції

Усунення героїнової ломки з використанням перерахованих вище методів досить короткочасно і призводить до розвитку множинних необоротних процесів:

 • погіршення стан здоров'я пацієнта;
 • колосальне навантаження на організм через застосування надмірної кількість лікарських препаратів, алкоголю або інших наркотичних речовин;
 • порушення психічного здоров'я;
 • погіршення мозкової діяльності;
 • порушення роботи імунної та нервової систем.

Ні для кого не секрет, що після застосування таких методик усунення абстиненції не відбувається, тому найбільш раціональним і дієвим способом боротьби з даною проблемою є допомога наркологічного реабілітаційного центру «Снайпер».

Виведення пацієнта зі стану наркотичної залежності і позбавлення від симптомів абстиненції — основна робота кваліфікованих фахівців лікувального закладу, які точно знають, як позбутися від ломки. Незважаючи на те, що хворий самостійно повинен буде боротися з болем, через короткий період часу він зможе піти на поправку. Виходячи з того, що такі муки можуть витерпіти лише одиниці, пацієнту потрібен постійний нагляд і допомогу психологів, психіатрів і наркологів, які навчать його справлятися з виниклою проблемою.

Важливо! Як полегшити ломку і врятувати людину від загибелі знають лише кваліфіковані фахівці!

Проведення курсу детоксикаційної терапії може дати позитивний результат лише в небагатьох ситуаціях, однак завдяки даній методиці лікування організм в найкоротший період позбутися від циркулюючих в ньому метаболітів наркотичних речовин. Як правило, наркомани звикли самостійно боротися з проблемами, що виникли через страх попадання на наркологічний облік або ж того, що про все це дізнаються оточуючі. Саме таке ставлення проблеми здатне погіршити ситуацію. Наркологічний реабілітаційний центр «Снайпер» не тільки зберігає повну конфіденційність при приміщенні наркомана в стаціонар, а й підбирає унікальні і індивідуальні методики лікування пацієнтів.

Якщо ви зійшли з вірного шляху і не знаєте, що робити при виникненні такої ситуації, то наші лікарі з радістю допоможуть знову знайти сенс життя без наркотиків!

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.