Ознаки вживання наркотиків — Як розпізнати наркомана?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Наркоманія — це важке захворювання, яке має хронічну стадію і викликано воно вживанням різних наркотичних препаратів. Люди, які страждають на цю недугу, звуться наркоманами або наркозалежними. Діагноз «наркоманія» небезпечний тим, що хворий є у великій залежності від прийому наркотичних препаратів, як на фізичному, так і психічному рівні. Залежний від наркотиків людина повільно наближається до своєї кончини.

Потрапивши в капкан наркотичного чаду залежний не усвідомлює, що з кожною дозою він підписує собі смертний вирок, і мало того вона може бути в його житті останньої.

Чому так відбувається в чому причина такої поведінки? Ейфорія, яка супроводжує початківця наркомана відразу після прийому дози, змушує його вживати знову і знову. В такому стані наркоман прибуває в ілюзії повної свободи від обставин, життєвих проблем і оточення.

З'являється відчуття впевненості в собі, вседозволеності і безтурботності. Але екстаз закінчується і змінюється ламкою, станом абстинентного синдрому. І чим швидше йде звикання до наркотиків, тим «жорсткіше» ломка. І тут вже не до пошуків гострих відчуттів і «вселенського щастя». Нестерпна фізичний біль, яка супроводжує абстинентний синдром, змушує наркомана віддавати будь-яку суму грошей за жаданий укол або порошок.

В такому стані людина здатна на все: вбивство, крадіжка, розбій. Свідомість наркомана повністю під владою препаратів. У людини все життя йде під укіс і найголовніше, що він не в змозі це осмислити і усвідомити. Затуманений розум не дозволяє це зробити самостійно Наркотик стає в житті людини всім, замінює йому сім'ю, роботу, інтереси, друзів, хобі.

Життя людини, що вживає наркотики ділиться «до і після». Відбуваються зміни в оточенні. З'являються нові друзі-наркомани. Незважаючи на тисячі поламаних життів, проблема наркозалежності не стає менш актуальною. Навпаки, з'являються все нові препарати, і є серед них і недорогі, які по кишені навіть підлітку.

За якими ознаками розпізнати наркозалежного?

ознаки наркоманіїНаркоманом може стати людина в будь-якому віці, будь-якого соціального статусу і достатку. Основна група ризику — це підлітки і молодь. Люди більш зрілого віку рідко починають вживати, а що почали в ранній молодості часто не доживають до зрілості. Незміцнілу свідомість і не сформувалася самостійна життєва позиція штовхає підлітків на слизький шлях. Бажання «спробувати в житті все» і пошук нових відчуттів часто провокують до того, щоб зробити перший укол, прийняти першу таблетку або нюхнути заборонений порошок.

Іноді молоді люди просто потрапляють під вплив своїх друзів або вживають старших авторитетних товаришів, відмовити яким не мають сміливості. Бути близьким родичем наркомана — це тяжкий хрест. Особливо якщо мова йде про власну дитину. Чим раніше буде виявлено пристрасть до небезпечних препаратів, тим більше ймовірності уберегти родича від повільної смерті. Як же визначити вживає людина чи ні?

Ознаки наркоманії:

  • Змінюється спосіб життя, оточення. Часті виходи з будинку з «ночівлею».
  • Часті зміни настрою: від пригніченості до безпричинного страху.
  • Змінюється режим сну і неспання. Днем людина може спати, а ввечері відчувати себе збудженим і схвильованим.
  • Міняються смакові пристрасті, режим харчування. Відсутність апетиту змінюється нападами голоду, які супроводжуються неконтрольованим споживанням їжі.

Всі наведені ознаки наркозалежності є загальними і можуть бути викликані іншими, не тільки пристрастю до наркотиків. Більшою мірою це відноситься до підліткового віку, коли природно йде становлення особистості, як в психічному плані, так і на фізіологічному рівні. Щоб бути впевненими в приналежності близької людини до наркотиків слід звернути особливу увагу на будь-які зміни в його звичному способі життя.

Симптоми, які супроводжують вживання наркотиків

Стаючи залежним від наркотичних препаратів, людина набуває ознак вживання наркотиків: змінює манеру поведінки, стиль спілкування з оточуючими. Це не може залишитися непоміченим. При найменших відхиленнях у поведінці (ознаках необгрунтованої агресії, замкнутості, небажанні спілкуватися з близькими людьми), слід особливо насторожитися. В першу чергу, може помінятися коло друзів, з'являються люди з ознаками наркоманії, з якими початківець проводить весь свій вільний час, не виключено часта відсутність вдома ночами. З близькими людьми наркоман не бажає спілкуватися і при кожному зручному випадку намагається віддалитися.

ознаки вживання наркотиківЯкщо раніше було абсолютно байдуже ставлення до ліків домашньої аптечки, то тепер з'являється підвищений інтерес. Психіка наркозалежної людини зазнає значних змін. Він стає дратівливим, нервовим, може сміятися чи плакати без причини, іноді впадати в депресивний стан, бути відчуженим, байдужим. Порушується координація рухів. Може бути уповільнення ходи, жестикуляція, мімічних процесів або ж навпаки різкість в рухах, посмикування.

Самі насторожуючі ознаки вживання наркотиків — людина починає надмірно метушитися, він постійно знаходиться в пошуку грошей на чергову дозу. Всім відомо, що «сидіти на наркотиках» — це недешево. Особливо якщо людина вважає за краще важкі препарати, такі як метадон, кетамін, амфетамін, героїн, кокаїн та інші.

Ознаки наркозалежності проявляються в зникненні з житла речей, прикрас або, наприклад, підліток почав вимагати більше грошей на витрати. Недозрілий психіка підлітка не дозволяє йому довго маскуватися. Тому батькам слід бути пильними і реагувати на найменші зміни в поведінці. У разі підозрілих ознак потрібно перевірити особисті речі. Можуть бути виявлені голки, порожні флакони, шприци, упаковки від лікарських препаратів, що надають психотропний ефект.

Ознаки вживання наркотиків, що впливають на зовнішній вигляд

Людини «підсів» на наркотики можна виділити за зовнішнім виглядом. Не відразу, але з часом він перестає доглядати за своїм тілом. Його відрізняє неохайний вигляд. Перевага віддається темному одязі, часто закритою для маскування наслідків ін'єкцій. Особа виглядає виснаженим, втомленим, блідим. Очі скляні, відчужений, невиразний погляд, зіниці можуть бути або занадто вузькі, або навпаки розширені.

На шкірі з'являється висип і різні плями по тілу. Від систематичного вживання наркотичних препаратів всі внутрішні органи і системи організму дають збій, і різко погіршується самопочуття. Наркомани зі стажем відрізняються вираженою худорбою, незграбністю форм. Спостерігається нестабільний артеріальний тиск, розлад шлунка і кишечника. Можуть спостерігатися напади кашлю, з рота неприємно пахне.

наркотичні препарати

Залежно від того який вид наркотиків вживає людина, він набуває відповідні ознаки прийому наркотиків.

Препарати, що містять опій, такі як героїн, метадон, кодеїн, морфін є дорогими, але дуже «сильними» за своїм впливом. Вони виробляють розслабляючий ефект, людина впадає в «нірвану». Залежність від них настає дуже швидко, Досить спожити 2-3 рази. В основному їх водять внутрішньовенно. Людини, що сидить на опіатах ​​можна відрізнити по характерних симптомів. Це загальмована, розтягнута мова, стан, як — ніби людина знаходиться в напівсонному стані. Мова його може бути плутаною і невиразною, в розмові часто втрачається думку, слова забуваються. Знижено больовий поріг, ефект звужених зіниць, бліда шкіра.

наркотичні препаратиДія на організм кокаїну відрізняється тим, що він не викликає сонливості, а навпаки після його вживання настає збудження, приплив сил і активності. Листя коки переробляються в білий порошок. Руйнівна сила на організм не менше ніж після прийому опіатів. При тривалому вживанні підвищується тиск, порушується ритм серцевих скорочень, підвищується пітливість, напади безсоння, порушення апетиту. Людина стає гіперактивним, але втрачається чутливість м'язів обличчя і шиї.

Психостимулювальні препарати (кофеїн, ефедрин, амфетамін, екстазі). Спочатку їх приймають з метою підбадьоритися, і дійсно, людина стає дуже активним. Але, з часом активність змінюється агресивністю і дратівливістю. Виникає підвищене почуття тривоги, з'являються думки про суїцид. У деяких випадках зростає статевий потяг.

ЛСД або психоделіки всім відомі своїм згубним дією на мозковий кровообіг. Після прийому препаратів спостерігається порушення зору, галюцинації, втрата самоконтролю, розширення зіниць і прискорене серцебиття, задишка, оніміння кінцівок.

Марихуана, конопля, гашиш застосовується у вигляді курильних сумішей. Після викурених препаратів на деякий час поліпшується настрій, можливий безпричинний сміх. Людина постійно відчуває почуття голоду і спраги. У любителів покурити травичку завжди розширені зіниці, червоні очі, пересохлі губи.

Хвороби наркоманів

Наркозалежні люди — це завжди група ризику. Немає жодного органу, який не страждав би від отруйних речовин. Ускладнення, викликані діями наркотиків наступні:

  • Пошкодження кровоносної системи: лопаються капіляри, можливі місцеві кровотечі.
  • Відня закупорюються і перестають пропускати кров, наслідки — тромбози.
  • Зараження крові.
  • Гниття тканин.
  • Захворювання печінки.
  • СНІД і ВІЛ

Небезпека полягає в тому, що ці люди не звертає увагу на проблеми зі здоров'ям, неадекватне свідомість не дозволяє прийняти всю насувається лихо, і тому результат такого способу життя один — летальний. Навіть якщо людина знає, до чого може привести його залежність, нічого не робить через острах звертатися за допомогою до медиків. На тлі тривалого прийому наркотичних засобів знижується больовий поріг і наркоману стає байдуже, якого болю він відчуває: від хвороби або від ломки. До родичів за допомогою наркомани теж не поспішають звертатися. Причина в тому, що в деяких випадках вони відчувають почуття сорому, в інших — не знають куди рухаються. Тому, залежні від наркотиків люди, продовжують вживати, поки не настає момент примусових заходів медичного характеру.

Якщо наркомана позбавити наркотиків

Кинути вживати наркотики самостійно практично неможливо. Страждання, які відчуває залежна людина, якщо кидає вживати наркотики, для нього нестерпні. Це і фізичний біль і психічні розлади. Скільки б за часом не ховалася залежність, але все таємне завжди стає явним. Будь-наркоман боїться стану ломки. Поширена думка, що ломку пережити неможливо, може бути летальний результат. Але це не так.

Медики стверджують, що пережити ломку можливо і самостійно, але це важке випробування. Найкраще робити це під наглядом фахівців. Початкова стадія абстинентного синдрому починається з відчуття застуди: бліднуть шкірні покриви, шкіра стає сухою, з'являється кашель і нежить. Відсутність необхідної дози супроводжується болем у всьому тілі, онімінням рук і ніг, станом викручування м'язів, Потім відбувається стан якогось трансу, коли людина входить в стадію знерухомлених. Він не на що, не реагує, знаходиться в прикордонному стані «спить наяву».

Чим швидше наркозалежний усвідомлює свою проблему, і звернутися за допомогою до фахівців-наркологів, тим швидше буде його відновлення і згодом одужання. Фахівці наркологічного центру «Снайпер» завжди прийдуть на допомогу. Вони мають достатній досвід в лікуванні наркоманії.

Лікарі виводять пацієнтів з абстинентного синдрому за допомогою терапевтичних доз мінеральних і вітамінних комплексів. Хворий перебуває під наглядом лікарів-наркологів, які стежать за змінами, що відбуваються в його стані, що дозволяє набагато зменшити його больові відчуття як н фізичному, так і на фізіологічному рівні. На початковому етапі наркоман відмовляється приймати їжу, через що швидко втрачає вагу. У нього порушується робота шлунку і кишечника. Внаслідок цього може виникнути стан відчуженості і з'явитися депресивний стан. Після поліпшення загального стану і самопочуття багато назавжди забувають про своє минуле і намагаються почати нове здорове життя без наркотиків.

Довгий час психіка наркотичного хворого зазнавала руйнувань. Не всі можуть впоратися з бажанням знову спробувати вживати. І важливо, щоб період відновлення проходив в спеціалізованій клініці, в якій є кваліфіковані фахівці наркологи, психотерапевти, терапевти. Самостійно з такою бідою, як наркотики, впоратися майже неможливо. Відновити організм і очистити розум допоможуть фахівці реабілітаційного центру «Снайпер».

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.