Найсильніші і важкі з наркотиків — види, симптоми залежності і наслідки

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Практично всі наркотичні речовини несуть в собі потенційну небезпеку для людини, його здоров'я і психіки. Щоб знати ворога в обличчя, як він діє — розглянемо далі питання про те, які бувають важкі наркотики, якими симптомами залежно показують себе і яку шкоду несуть.

Важкі наркотики — що варто очікувати

Як показує статистика — багато людей починають на інтерес пробувати легкі наркотичні засоби, наприклад гашишу або ж марихуани. Такі препарати не віднесені до категорії найсильніші наркотичні засоби, хоча вони також руйнують організм. Але поступово ефект і задоволення від них згасає і людина приходить до думки про те, щоб спробувати щось з розряду важких, сильніших наркотиків.

Для дилерів — це спосіб заробітку, а для потенційного споживача — серйозна залежність. Якщо виділяти особливості, якими характерні важкі наркотики — тут фахівці виділяють такі:

 1. Миттєве, досить часто з першої дози звикання — це основна небезпека важких наркотиків.
 2. Розвиток необоротних у внутрішніх органах і системах процесів — зупинити їх практично неможливо і відновити на колишньому рівні.
 3. Необоротні, руйнівні процеси, що вражають психіку залежного.

Навіть після того, як залежний проходить курс лікування і реабілітації — відновити здоров'я повністю неможливо і з негативними, важкими наслідками доведеться жити. Це ВІЛ і туберкульоз, гепатит та гниття зсередини внутрішніх органів і систем. Не меншу небезпеку становлять наркотики і для психіки — дегенерація особистості і слабоумство, психічні відхилення і роздвоєння особистості.

Важкі наркотики — страшні наслідки

Сильний наркотик — цей термін обумовлений тим фактом, що всі з'єднання, які споживаються залежними, завдають непоправної і незворотної шкоди організму, провокуючи моментальне звикання. При відсутності чергової дози — починається лиску, напади головного болю і депресії, інші негативні прояви залежності.

Після прийняття чергової дози — негативні симптоми йдуть, змінюючись ейфорією і приємними відчуттями. Це і є основною причиною прийому наркотику в черговий раз приймати дозу, об'емпотребляемих наркотиків. Наркотик стає основним предметом, на який спрямована увага залежного, сенс його життя, а галюцинації і ейфорія заміняю собою реальність. Поступово дозування збільшується, що провокує передозування і смертельний результат.

Опіати — симптоматика і наслідки

До групи опіатів наркологи відносять — героїн, дезоморфін і метадон, коли залежний переживає стан ейфорії і примарного благополуччя.

 1. опіатиГероїн — білого або ж жовтуватого кольору порошок або ж розчин, наркотик у вигляді таблеток. Вважається найнебезпечніший з усіх існуючих наркотичних препаратів, оскільки провокує залежність після першого прийому.
 2. Метадон — також важке наркотичне з'єднання, що використовується раніше в медичній практиці, в курсі замісної терапії. Сам наркотик давали пацієнту для зменшення негативних проявів метадоновлой ломки. Як виявилося — залежність від метадону набагато сильніше, ніж від героїну.
 3. Дезоморфін — один і сильних і важких наркотиків. Він представлений як більш доступний за ціною аналог і замінник героїну — найчастіше його виготовляють кустарним способом, поєднуючи таблетки, що містять кодеїн, з токсичними сполуками, включаючи бензин і синтетичні розчинники.

Якщо говорити про наслідки їх вживання:

 • плутаність думок і відчуття постійної розчарованості.
 • депресивний стан і відчуття всередині себе ізольованості від світу.
 • збій в координації всіх рухів і погіршення пам'яті, а також розумових здібностей.
 • відставання в статевому розвитку і пізніше дозрівання на гормональному рівні, коли в 20 років залежний може виглядати на 10.
 • виникають нав'язливі галюцинації і параноїдальні напади.
 • куріння в процесі формування залежності може не приносити задоволення, але для залежного виступає необхідним щоденним ритуалом.
 • провокує розвиток потреби споживати одночасно з наркотиками і алкоголь або ж переходити на більш збільшену дозу.
 • провокує розвиток бронхіту і бронхіальної астми, раку, що вражає гортань і легені.

Група снодійних наркотичних сполук

Найнебезпечнішими з них вважаються похідні від барбатуратовой кислоти, що провокують повну залежність на рівні фізичного тіла і психологічного стану. Особливо небезпечні в своєму негативному впливі препарати при їх суміщенні з алкоголем.

Ознаками залежності наступні:

 1. Замішання в поведінці і лякання думок, а також невиразно поставлена ​​мова.
 2. Рухи будуть незграбні і порушена координація в рухах.
 3. Дезорієнтація в часі і просторі, схоже в своєму прояві з алкогольним сп'янінням.
 4. Рідше показує себе агресивну поведінку і прояв грубості, дратівливості.
 5. Депресія — ще одна ознака, що вказує на сп'яніння наркотичних препаратів віднесених до групи седативних.

Якщо говорити про негативні наслідки, які провокують дані наркотичні засоби — хронічна форма безсоння, пошкодження відділів головного мозку, схоже з нападами епілепсії. Також показує себе негативно і напади психозу і галюцинації, напади маревного стану, а з боку збою роботи внутрішніх органів — деструктивна робота серця, його зношування і виснаження печінки, летальний результат від передозування.

Стимулятори — небезпечні наркотичні препарати

До групи небезпечних наркотичних препаратів, що надають стимулюючий ефект, дія на всю роботу ЦНС відносячи і такі як амфетамін і метамфетамін.

симуляториОзнаки, які вказують на зловживання такими наркотиками, є:

 • відчуття у залежного почуття безтурботності і ейфорії.
 • почастішання ритму роботи серця і підвищення рівня тиску.
 • зіниці у наркомана очей будуть розширені, а рухова його активність — надмірна.
 • у пацієнта спостерігається сексуальне розкріпачення, коли переважає чуттєва насолода, а почуття самозбереження і голоду — відходять на задній план і практично не відчуваються.
 • йде порушення режиму нічного відпочинку і денної активності.

Відносно наслідків, які характерні для прийому даної групи наркотичних препаратів — наркологи виділяють наступні:

 1. Напади запаморочення і мігрені, що носять хвилеподібний характер.
 2. Проблеми із зором, аж до повної його втрати.
 3. Рясне потовиділення і напади неврастенії.
 4. Нервове у залежного виснаження, психічний розлад.
 5. Порушення роботи серця, що приводить до розвитку інфарктів і інсультів.
 6. Поразка насамперед печінки і нирок через що міститься в наркотичних з'єднаннях йоду і марганцівки, а також червоного фосфору.
 7. В рази підвищується ризик зараження ВІЛ та гепатитами, іншими інфекціями, які передаються через загальний шприц.
 8. Зниження захисних сил організму і передозування, що в кінцевому підсумку може спровокувати летальний результат.

Кокаїн — важкий наркотик сучасності

Кокаїн є білого кольору порошок, в кристалах — добувають останній з листка рослини коки. Кокаїн найчастіше нюхають, і так стимулює нервові закінчення в головному мозку, домагаючись відчуття ейфорії. Провокує швидке звикання і побороти наркотичну залежність від кокаїну вкрай важко.

Ознаки, що вказують на кокаїнову залежність наступні:

 1. Короткі за часом, інтенсивні в своєму прояві напади ейфорії і підвищення в рази працездатності.
 2. Стимулювання ЦНС і прискорений пульс, гіпертонія і прискорене дихання і рясне потовиділення.
 3. Зіниці — розширені, апетит — відсутня.
 4. Показує себе і надмірна активність, а також порушення і відчуття тривожності, порушення сну і безсоння.

Наслідки зловживання наркотиком — діагностування аритмії, внутрішні і зовнішні кровотечі, руйнування структури слизової і як наслідок порушення нюху і смакових відчуттів.У наркотично залежного показують себе і порушення слуху і зору, проявляється агресивність, порушується робота серцевого м'яза, провокуючи розвиток аритмії і інфаркту.

Екстазі — наркотик сучасної молоді

Екстазі — наркотичний препарат, який прийшов в маси з 90-х років минулого століття і за короткий проміжок часу завоював чималу популярність. Популярність саме цього важкого наркотику в тому, що він дарує тривалий заряд бадьорості і сил, заряджає енергії і яскраві емоції.

екстазі наркотикНаркотик віднесений до групи важких, оскільки його токсини важко виводяться з організму, що в свою чергу провокує інтоксикацію організму і відмова в роботі внутрішніх органів і систем, зміна біохімічних процесів, що протікають в сірій речовині головного мозку.

Ознаки наркотичної залежності від екстазі наступні:

 1. Порушення тривати від 3 і до 7 годин — ЦНС дає заряд енергії всьому організму і тим самим збільшуючи витривалість і фізичну силу.
 2. Після закінчення дії наркотичного з'єднання — показує себе апатія і сонливість, навалюється відчуття втоми і певна податливість. Такий стан може тривати до декількох днів, за які організм відновлює свої сили.

Відносно наслідків від зловживання екстазі — у пацієнта розвивається психологічна від препарату залежність, що проявляє себе в депресивному, аж до самогубства стані. Виявляється виснаження на всіх рівнях, страждають перш за все печінка і серце, змінюється на клітинному рівні і генофонд. Високий ризик летального результату від гострої форми у залежного ниркової недостатності, хронічного зневоднення.

Новий ЛСД — сильний наркотик

ЛСД — наркотичний препарат, який часто називають винаходом хіпі, що прийшов у світ на початку 60-х років минулого століття. Найбільш токсичний і сильнодіючий наркотичний препарат, який навіть при мізерній своєї дозі провокує сильні галюцинації і тримає ефект до 10-12 годин.

Якщо говорити про ознаки, які вказую на зловживання даними наркотиком — наркологи відзначають наступні:

 1. Прискорений пульс і підвищується рівень тиску.
 2. У пацієнта розширені зіниці і проявляє себе тремор рук, показує себе і надмірна сухість слизових.
 3. У наркозалежного змінюється сприйняття оточення, проявляються галюцинації.
 4. Порушується координація руху, а тіло відмовляється підкорятися волі, втрачається самоконтроль.

Наслідками зловживання даними наркотичним з'єднанням — це, перш за все, незворотні, структурні зміни сірої речовини головного мозку і руйнування нейронних з'єднань, що провокує роздвоєння особистості і зміна генетичної структури ДНК. Відносно психічних відхилень — показує себе роздвоєння особистості, порушення, схожі з проявами шизофренії. Наркотичні з'єднання поступово накопичуються в організмі і навіть через 2-6 місяців можуть спровокувати такі симптоми.

Дія ЛСД тривати 2-12 годин, формуючи повну залежність — з часом організму потрібне збільшення дозування. Поступово показує себе агресивність і надмірна тривожність, маніакальна підозрілість і суїцидальні нахили.

Залежність від наркотиків

Наркотики, віднесені до групи важких і небезпечних можна умовно поділити на швидкі в своїй дії психотропи та повільні опіати. Різниця полягає в тому, що в першому випадку на фізичному рівні залежність формується через 2-3 прийомів доз наркотиків, психологічна — після першої дози прийому. Повільні наркотики формують стійку у наркомана залежність через 5-7 прийомів.

Ознаки залежності від важких, сильних наркотичних сполук нагадують в самому початку застуду:

 • біль в тілі і внутрішніх органах.
 • відчуття ломоти в кінцівках і нежить.
 • надмірне сльозотеча і безперервне чхання.

Так організм сигналізує про небезпеку і симптоматика може показувати себе на протязі 2-3дней. Якщо залежний і далі приймає наркотики — дані симптоми йдуть і їх змінюють ті ознаки, які характерні для прийому конкретного наркотику.

Передозування наркотичними засобами

Причини передозування наркологи називають такі:

 1. Вживання одночасно більше 2 видів наркотичних речовин.
 2. Постійне збільшення дозування наркотичних засобів для досягнення стану ейфорії.
 3. Зниження захисних сил організму.

Ознаки, що вказують на передозування сильними наркотичними сполуками.

 1. Це уповільнене дихання і непритомний стан, втрата свідомості.
 2. Посиніння кінцівок, нудота та нападки нудоти.
 3. Прискорене серцебиття і надмірне потовиділення.
 4. Напади судом і піна, що йде з ротової порожнини, зведення м'язів щелепи.

Вживати заходів реанімації варто негайно, в іншому випадку — можливий летальний результат. І тому так важливо своєчасно звернутися в наркологічний реабілітаційний центр, де буде надана повноцінна допомога, і залежного можуть повернути в соціум, полегшивши його стан, відновивши роботу всього організму.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.