Причини алкогольної залежності — Як позбутися від пияцтва

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

В умовах сучасного суспільства проблема алкоголізму і надмірного розпивання спиртовмісних напоїв поступово виходить на перший план. В таких умовах суспільство ставить перед медиками завдання знайти причини виникнення алкогольної залежності. Алкоголізм і неконтрольоване пияцтво не є синонімами.

При цьому варто відзначити що обидва цих поняття є невід'ємною частиною один одного. Кожен алкоголік спочатку був простою людиною, який часом лише випивав. Але через деякий час у нього все більше виявлялася залежність від спиртовмісних напоїв. В кінцевому підсумку через свого згубної пристрасті людина повністю втрачає контроль над собою і зв'язок з реальністю, руйнуючи таким чином як своє життя, так і життя своїх рідних і близьких. Для вирішення цієї проблеми надзвичайно важливо відшукати причини появи алкогольної залежності.

Першопричини виникнення залежності від алкоголю

У сучасному соціумі з високим життєвим ритмом людина часто починає зловживати алкоголем для того, щоб втекти від одягла дійсності, як-то прикрасити свою сіру життя або просто розслабитися. За допомогою алкоголю людина тимчасово підвищує свою самооцінку, усуває депресивний стан. Причини алкоголізму, психологія залежності багато в чому полягає в специфіці оточення і соціального статусу хворого. Певні труднощі і проблеми або ж просто довідатися спосіб життя стають каталізаторами хвороби.

Крім того, в якості причини хвороби можуть виступати спадкові чинники і психічні розлади. Подібні фактори або ж їх сукупність призводять до розвитку алкоголізму і соціального падіння людини.

На сьогоднішній день медики ділять причини алкоголізму на три окремі групи:

  • фізіологічні;
  • соціальні;
  • Психологічні.

Кожна з цих груп характеризується певними специфічними особливостями, які важливо враховувати на всіх етапах лікування залежності.

Фізіологічні передумови до виникнення залежності від алкоголю

З точки зору фізіології, причина виникнення алкогольної залежності у людини може ховатися в певних особливостях його організму. Так наприклад, діти матері яких під час вагітності вживали спиртні напої входять в групу ризику придбання залежності від алкоголю. Крім того, деякі люди мають специфічну структуру системи обміну речовин, що підштовхує їх до розпивання спиртного.

алкоголізмТакож певне значення має вік і статева приналежність людини. Підвищується ризик залежності в разі наявності якихось розладів психіки. Так, серед алкоголіків багато людей, які страждають від шизофренії, різних невротичних станів, а також тривалими депресіями. Підвищення ризиків алкоголізму також пов'язано із захворюваннями мозку і травмами голови.

На сьогоднішній день дослідникам вдалося точно визначити якусь залежність між генетичними факторами і схильністю до алкогольної залежності. Варто відзначити і той факт, що у дітей, у яких обоє батьків є алкоголіками ризики стати алкоголіками в 5 разів вище ніж у дітей, які виховуються в нормальній сім'ї.

На думку деяких авторів, алкоголізм розвивається у дітей з поганою генетичною спадковістю, навіть якщо вони виховуються непьющими батьками. При цьому варто наголосити на тому, що спадковість є лише одним з додаткових факторів, що в сукупності з соціальним оточенням і психологічним станом людини, призводить до виникнення нездорового пристрасті до алкоголю.

Соціальне оточення як причина алкогольної залежності

Причини пияцтва часто ховаються в соціальному оточенні або ж в тонкій психічної конституції людини, яка не витримує тиску суспільства в умовах сучасного світу.

Також не можна забувати про наших національних традиціях, що припускають наявність алкогольних напоїв на столі при проведенні найрізноманітніших свят. Таким чином, у людини з раннього віку формується стійка асоціація між алкоголем і веселощами. У процесі дорослішання така установка часто призводить до початку нестримного розпивання алкоголю, що в підсумку переростає в серйозну залежність, що руйнує як здоров'я, так і життя в цілому.

Нерідкі ситуації, коли людина починає активно вживати алкоголь лише через те, що це роблять його друзі, родичі або колеги по роботі. Щоб не бути білою вороною в колективі близьких людей, люди п'ють, що за підсумком переростає в звичку і перетворюється в згубну залежність. В таких обставинах надзвичайно важливо захистити залежної людини від тієї частини його соціуму, що через своїх пристрастей руйнують його життя. Алкоголізм є серйозною проблемою сучасного суспільства, яка руйнує сім'ї і губить здоров'я населення.

Причини алкоголізму також часто ховаються в нецікавою роботі, так обраної професії, а також важким робочому графіку. Така напруга призводить до того, що людина намагається розслабитися за допомогою спиртних напоїв, а часте їх розпивання у підсумку призводить до розвитку сильної психологічної і фізіологічної залежності.

Крім того, багато людей дуже важко переживають різні складні життєві ситуації, вважаючи за краще їх заливати спиртним. Люди можуть почати багато пити, відчуваючи постійні сильні болі або ж отримавши звістку про наявність смертельного захворювання. За допомогою алкоголю в таких ситуаціях людина намагається полегшити свої страждання, для того щоб нормально прожити свої останні дні.

Все частіше через фінансову скруту, відчуваючи почуття тотальної безвиході, люди потроху починають запивати свої проблеми алкоголем. При цьому вони роблять велику помилку, адже такий крок призводить до розвитку залежності від алкоголю, що лише прискорює соціальне падіння і погіршення матеріального становища.

В дійсно слід розуміти, що існує просто величезна кількість різних причин соціального характеру, що викликають алкоголізм. З цієї причини надзвичайно важливо підтримувати своїх рідних і близьких в будь-яких життєвих ситуаціях, що дозволяє мінімізувати ймовірність виникнення залежності від спиртного.

Причини алкоголізму психологія залежного

Однією з основних причин розвитку залежності від алкоголю є психологічні чинники. Вони головним чином залежать від рівня інтелекту конкретної людини, а також від його здібностей швидко адаптуватися до мінливих навколишньому середовищу.

Люди часто починають випивати через брак спілкування і неможливістю поділиться власними проблемами з іншою людиною. Через неможливість нормально взаємодіяти з соціумом вони намагаються глушити свій душевний біль з допомогою алкоголю, що через деякий час переростає в серйозну алкогольну залежність.

причини алкоголізмуУ деяких випадках людина нездатна себе повноцінно проявити в нинішньому соціумі, йому надзвичайно складно реалізувати себе і співіснувати з іншими людьми. Це може статися у зв'язку з різних обставин. В таких умовах життя стає занадто нудним і одноманітним. За допомогою випивки людина намагається вибратися зі своєї психологічної ями, але в дійсності такий крок лише заведе його в глухий кут, з якого буде вкрай складно вибратися без кваліфікованої сторонньої допомоги. Потрібно пам'ятати, що побороти залежність можна лише в умовах спеціального реабілітаційного центру, наприклад, такого як «Снайпер», де висококласні фахівці з величезним багажем знань і досвіду здатні позбавити людину від його алкогольної залежності.

Під тиском певних внутрішніх комплексів, невпевнені в собі люди часто знаходять віддушину саме у випивці Таким способом людина намагається позбутися: зайвої скромності, нервозності, заїкань від переживання. За допомогою декількох келихів спиртного світ навколо людини перетворюється, люди стають більш чуйними і веселими, зникають внутрішні психологічні бар'єри, що істотно полегшує комунікацію з оточуючими. Також деякі люди дозволяють собі випити перед походом на побачення, щоб бути впевненими в собі і побороти страх. У той же час, особи, які страждають від частих невмотивованих панічних атак завдяки спиртного, розслабляються, що допомагає їм уникнути раптових страхів і паніки.

Алкоголь часто виступає в якості психотропної і седативного засобу, який допомагає розслабитися і дати час психіці для відпочинку. Але при частому його використанні людина стає від нього залежним, що призводить до руйнування його життя і морально-морального падіння в соціумі.

При цьому варто відзначити, що спиртні напої на відміну від тих же лікарських засобів вільно продаються в пробично магазинах і для їх придбання не потрібно мати спеціального рецепта від лікаря. Подібна доступність алкоголю на тлі психічних розладів призводить до серйозних наслідків таким як алкоголізм.

Тому, якщо ви помітили проблеми з алкоголем у свого родича або ж одного, ви повинні подбати про те, щоб його врятувати від згубного впливу спиртного і співробітники нашого реабілітаційного центру «Снайпер» вам в цьому обов'язково допоможуть.

Існуючі стереотипи і помилки щодо алкоголю

Існують певні стереотипи щодо розпивання алкоголю, за допомогою яких люди виправдовують свою пристрасть до спиртного. Так, наприклад, деякі стверджують те, що вони п'ють алкоголь для поліпшення стану свого здоров'я, а конкретно серцево-судинної системи. Це пов'язано з тим, що серед людей поширена думка про те, що регулярне вживання алкогольних напоїв допомагає помітно знизити ризик інфаркту та інсульту. До певної міри це є правдою.

При цьому варто врахувати, що мова повинна йти виключно про вино і тільки в невеликих кількостях, а саме келих вина під час вечері. Якщо ж пити багато, та ще й міцні напої, то крім шкоди нічого здоров'ю це не принесе.

Також є категорія людей, яким просто подобається сам смак алкоголю. Найчастіше це спостерігається серед людей, які страждають від пивного алкоголізму. Такі особи дуже люблять пиво, як напій, але через що міститься в ньому спирті вони поступово перетворюються в алкоголіків з усіма негативними наслідками, що випливають.

Психологія залежної людини формується на основі різних чинників, що мають соціальне і фізіологічне походження. Разом з фізіологічними починають діяти і психологічні причини розвитку хвороби. Одночасно з цим, виникають соціальні проблеми, які лише погіршують ситуацію. У таких випадках людині допомогти можуть тільки його близькі. Рідним людям необхідно не зволікати час, а оперативно звертатися за допомогою в реабілітаційний центр Снайпер, де з алкоголіком будуть проведені різноманітні заходи, спрямовані на усунення його залежності і повернення людини до нормального стану.

Алкогольна залежність в осіб підліткового віку

Поява залежності від алкоголю у підлітків має певні специфічні передумови.

алкоголізм у підлітківНайчастіше саме батьки винні в тому, що підліток привчається до того, що вживання спиртних напоїв — це цілком нормально. Так, дорослі під час різних свят, перебуваючи в нетверезому стані, нерідко пропонують малолітній дитині спробувати алкоголь. В результаті дитина починає сприймати алкоголь, як звичайний напій. У процесі дорослішання людина все частіше починає випивати, що з часом переростає в залежність, яку буде надзвичайно складно здолати.

Швидкий розвиток підліткового алкоголізму додатково стимулюється загальної доступністю алкоголю, масованої його рекламою, а також формуванням образу «крутості» його споживання. На сьогоднішній день переважна більшість осіб підліткового віку асоціюють будь-який вид відпочинку із вживанням спиртних напоїв.

Також не можна забувати про генетичну схильність підлітків до алкоголю. Серед більшості з них хоча б один з батьків регулярно вживає алкоголь. Діти, які виросли в сім'ї, де розпивання алкоголю є нормальним більше інших, ризикують стати алкоголіками.

Також підлітка до регулярного неконтрольованого вживання спиртних напоїв можуть підштовхувати погані взаємини з батьками, однолітками, шкільними вчителями, а також соціальний тиск.

З цієї причини батьки повинні намагатися зберігати контакт зі своїми дітьми і при першій підозрі щодо наявності у дитини проблем з алкоголем звертатися до експертів реабілітаційного центру «Снайпер».

Основні фактори, що провокують жіночий алкоголізм

Жіночий алкоголізм дещо відрізняється від чоловічого. Найчастіше жінки починають випивати через самотність. Більшість алкоголіків є жінками, які з якихось причин не змогли завести сім'ю, народити дитину або ж стали вдовами. В умовах проблем з особистим життям дами намагаються знайти заспокоєння на дні пляшки. Згодом вони перетворюються в алкоголіків, які перебувають в самому низу соціальної ієрархії.

Також спровокувати жінку зловживати алкоголем може втрата близьких, смерть дитини, безплідність і інші психологічні потрясіння. Слід пам'ятає про те, що жінки по своїй натурі відрізняються слабкою психікою, що тягне за собою виникнення у них депресивних і знервованих станів.

Крім того, часто зустрічаються ситуації, коли жінка починає зловживати алкоголем якщо її чоловік є алкоголіком. Спершу жінки просто хочуть проводити час разом зі своєю коханою людиною. Через певний часовий проміжок вони і самі стають залежними від алкоголю.

Підсумки

Причини алкоголізму, психологія цієї недуги заснована на соціальних і фізіологічних факторах. З цієї причини надзвичайно важливо використовувати комбіновані методи лікування залежності від спиртних напоїв, що допомагає досягти максимального результату з мінімізацією можливості виникнення рецидиву захворювання. У нашому реабілітаційному центрі «Снайпер» застосовуються самі передові методи лікування і реабілітації алкозалежних людей.

Ми надаємо допомогу не тільки алкоголікам, а й членам їх сім'ї. Для нас важливо здоров'я наших пацієнтів з цієї причини ми можемо гарантувати позитивний підсумковий результат терапії. Зверніться до нас і отримаєте консультацію від спеціаліста з докладним описом схеми подальших дій, що допоможуть в найкоротші терміни врятувати вашого близької людини від його згубної звички. Крім того, в нашому центрі людина отримає соціальну реабілітацію, допомагає прискорити процес повернення в людську спільноту.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.