Наслідки вживання наркотиків — Що буває?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Наркотики є небезпечними і сильно впливають на організм речовинами, що приводять людей до розумових відхилень, до сильної залежності, а також до важкої захворюваності, званої в медицині наркоманією.

Наркотики дають тимчасове задоволення. Період цього задоволення триває до п'яти хвилин.

Наркоманія в перекладі з грецької мови означає безумство, божевілля. Вона поширена по всьому світу і є причиною смерті багатьох дітей і підлітків.

Наркоманія це хвороба або хворобливий потяг в основі, якої лежить залежність від психоактивних речовин.

Шкода наркоманії

Наркоманія буває у людей в різному віці і головною небезпекою цієї хвороби є вплив на мозок, який керує всіма діями людини. Наркотик, потрапивши в мозок, змінює дії людини повністю, тим самим призводить його до того, що він знову робить все, щоб зуміти прийняти його заново. Вживання цього кошти у великих дозах надає ще більше шкоди на роботу різних частин мозку.

 1. Стовбур мозку є, що з'єднує частиною між спинним і головним мозком і стовбур виконує всі потрібні для організму функції (обмін речовин, вміння дихати, кровообіг, а також відповідає за вмінням рухати руками і ногами). Прийом героїну, який є одним з сильних наркотиків, дуже часто стає причиною смерті. У випадках передозування, дихальні шляхи повністю перекриваються і настає летальний результат.
 2. Існують частини мозку, відповідають за емоції, і дають людям почуття бажання повтору дій, які викликають у них задоволення і стають необхідними для життя.
 3. Інша частина кори мозку має здатність мислити і приймати рішення. Наркотики можуть зруйнувати саме цю систему і повністю позбавити людину прийняття правильних рішень. Ця проблема може призвести до повтору і повтору прийняття цього підступного і небезпечного для життя речовини.

Види наркотиків

 • Кокаїн є видом наркотику, який отримують з листя дерева за назвою коки, що росте в Південній Америці. Листя цього дерева вживали раніше, в якості анестезії. Вживання кокаїну приносить прилив енергії в перший момент прийому, а потім призводить до сонливості і занепаду сил. Кокаїн іноді призводить наркомана в такий стан, що він сам може собі нашкодити, впавши в дуже серйозне депресивний стан.
 • Наслідки вживання наркотиківОпій це різновид найпоширенішого заспокійливий засіб. Незважаючи на те, що забороняють їх поширювати, однак вони доступні, і застосовувати їх починають в складі сумішей з морфін і препаратами для куріння. Опій, як і інші наркотичні засоби має вплив на психологічний стан людини, і на відміну від інших препаратів не вводить його в стан сильного збудження, а навпаки гальмує всі реакції. Від отримання цього препарату у наркомана можуть початися проблеми зі шлунком супроводжуються сильними болями, а також серцевої тахікардією і появою температури. Нездужання, викликане таким станом, доводить до фізичної ломки з агресією, яка призводить до психічних відхилень і дуже часто до самогубства. Особи, які беруть опіатні наркотики мають схильність до таких захворювань, як сифіліс, гепатит С, СНІД, пухлина печінки і живуть вони в середньому не більше п'яти років.
 • Героїн є одним з найсильніших розрядів наркотичних засобів, який володіє руйнівними властивостями. Приймаючі героїн люди живуть недовго, тому що героїн на ринку продажу змішують із сумішами порошку і часто від його прийняття люди отримують сильне отруєння організму, яке в більшості випадків призводить до летального результату. Від героїну багато хворіють СНІДом, тому що його вводять в організм за допомогою уколу. Не вживати героїн, людина може в будь-який момент свого життя, але відчувати себе повноцінним він ніколи вже не зможе. Після вживання героїну відновити своє початкове здоров'я не вдається нікому.
 • Конопля це препарати типу травичка, марихуана, анаша і т.д., яка призводять до стану схожим на розлад психіки зі зниженням настрою, нервозністю, нездатністю працювати, і бажанням знайти наркотик з більш сильною дією. Курять коноплю, можуть захворіти на шизофренію, в кілька разів частіше, ніж ті, хто ніколи в житті не вживав її. Конопля грає величезну роль в розумовому і фізичному розвитку людей, вона заважає тим, хто її вживає не відставати від своїх ровесників.

Звикання до наркотиків

Звикання до наркотиків дуже індивідуально, і залежить воно від віку, а також перенесених хвороб і фізичного стану пацієнта, що страждає ці недугою. Швидко в залежність від них входять люди більш молодого віку, зокрема підлітки. Деяким підліткам досить отримати одну ін'єкцію або ж максимум тиждень або місяць, щоб ввести себе в стан, при якому не можна буде жити без наркотиків.

Залежність в яку потрапляють наркомани ділиться на 2 види:

 • фізичну
 • психологічну

Обидва види стають життєво небезпечними для здоров'я і життєдіяльності людей.

Медичні наслідки наркоманії

 • наркотики впливають на зниження імунної системи, що дуже часто призводить хворих до інфекційних захворювань, які стають смертельно небезпечними і призводять пацієнтів до летального результату вже через пару років;
 • у наркоманів з'являються гнійничкові вогнища на шкірі, які поширюються і мають не приємні наслідки;
 • втрата кальцію відбувається у осіб, що приймають наркотичні засоби, яка призводить до проблем із зубами;
 • при передозуванні настає летальний результат;
 • серцево-судинні захворювання;
 • хвороби дихальних шляхів, тривалі форми пневмонії;
 • кишкові захворювання, поява діареї, нудоти, блювоти;
 • шизофренія та інші психічні розлади, що призводять до неконтрольованої дій навіть по відношенню до найближчих людей.

Соціальні та духовні наслідки

Соціального спілкування у хворих не буває. Вони повністю ізолюють себе від суспільства, тому що у них інших цінностей крім отримання дози не залишається. Займатися спортом або іншими громадськими справами вони не можуть. Починаються крадіжки та інші розбої, з метою дістати необхідні їм речовини.

Займатися своєю колишньою роботою наркомани не можуть, і тим самим їх звільняють з роботи і коло їх спілкування з колишніми співробітниками поступово звужується.

Настають стресові і депресивні стани, які призводять до повної ізоляції від колишнього кола друзів і родичів.

У всіх людей бувають духовні і моральні цінності, яким вчать з дитинства. Тобто турбота про членів сім'ї, чесність і багато інших. Що стосується наркоманів, то вони втрачають всі цінності, властиві нормальним людям. Приймаючі дозу здійснюють аморальні вчинки, самі того не бажаючи, і повністю втрачають почуття сорому і відповідальності за вчинені ними вчинки.

Наркоманія у дітей і причини її появи

Дитяча наркоманія є однією з серйозних завдань сучасного суспільства. Діти долучалися до наркотиків раніше у віці п'ятнадцяти, сімнадцяти років, а останнім часом стали спостерігатися більш ранні тенденції їх вживання.

Дуже часто залежні батьки змушують своїх шести або семирічних дітей вжити їх, цим самим вводять їх в залежність. Число, що вживають цю отруту дітей, за останні роки сильно зріс. Підлітки стверджують, що починали ними користуватися ще в школі або на дискотеках. Зловживання цими засобами призводить до величезної кількості смертних випадків у дітей і підлітків.

Іншою причиною появи цієї підступної хвороби, може послужити генетичний фактор. Батьки, які є залежними до наркотичних і алкогольних засобів, передають своїм дітям схильність до їх вживання.

Величезну роль до зростання прийому цієї отрути у дітей відіграє оточення, в якому дитина проводить своє дитинство. Це школа і друзі з вулиці.

Батько зобов'язаний звертати увагу на психологічний стан своєї дитини і робити все, щоб зуміти направити свою дитину в правильне русло життя. Дуже часто діти бувають замкнутими і не мають бажання спілкуватися, таким дітям батьки повинні приділяти максимальну увагу. Низькі оцінки і не склалися стосунки з однокласниками та вчителями іноді змушують школярів знаходити заспокоєння порожнечі своєї душі в вживання отруйних речовин, не замислюючись про руйнівні наслідки свого дитячого організму.

Наркоманія в основному є хворобою до якої залучаються з дитинства і навряд чи можна знайти наркомана у віці тридцяти років, тому що вживання наркотиків має згубний, руйнівний характер і дожити до цього віку їм, хто зловживають ними просто не доводиться.

Новий метод лікування наркотичної залежності

Лікування гіпнозом є одним із сучасних методів лікування від наркоманії та повернення пацієнтів до нормального життя. Фахівці, які можуть проводити сеанси гіпнозу, дійсно можуть вилікувати залежність до кінця, але не завжди гіпнотичний сеанс може завершиться позитивно.

Чи можна вилікувати наркоманію народними засобами?

Для лікування будь-якої хвороби існують традиційні і нетрадиційні методи лікування. Причому лікування народними засобами від багатьох хвороб буває набагато ефективніше, але ось випадок з наркоманією не підходить для лікування нетрадиційним методом.

Чи не довіряйте народним цілителям, тому що лікувати наркоманію в домашніх умовах просто неможливо, тому що ховати родича наркомана і не лікувати його в клініці це просто абсурд.

Перші ознаки наркоманії у дітей та підлітків

Першим симптомом наркоманії у дітей є червона або зблідла шкіра, а також зміни в формі зіниць й мови. Дитина починає худнути, при цьому кушая досить часто. Спостерігаються порушення в артеріальному тиску і в координації рухів. Всі ці симптоми в медицині відносяться до фізіологічних.

Змінюється поведінка дітей з втратою працездатності та до байдужості до всього, не бажання відвідувати школу і низькі оцінки в успішності. Секретні спілкування по телефону і часті втечі з дому з різних причин повинні насторожити батьків також. Всі ці симптоми називаються поведінковими.

Сліди про уколів, синці на руках, а також порожні бляшані банки і наявність великої кількості грошей є очевидними ознаками появи залежності у дітей.

У таких випадках не залишайтеся байдужими, терміново звертайтеся в інстанції по лікуванню ваших дітей.

Цінуйте своїх дітей і проводите з ними все своє зведене час, радійте їх успіхам і приділяйте велику увагу їх таланту.

Небезпека наркоманії для суспільства

 1. Наркоман представляє велику небезпеку для суспільства. Залежність приводить їх в стан аморальної поведінки, жорстокості, втрати координації рухів і здійснення непередбачених дій. Вони дуже небезпечні за кермом автомобілів та можуть запросто вбити навіть самого близького їм людини, якщо у них виявиться в наявності бойову зброю або ніж під рукою.
 2. Зовсім особистості скоюють крадіжки та інші тяжкі злочини, що викликають небезпеку для оточуючих, з метою видобутку їм потрібного матеріалу для вживання.
 3. Інфекційні захворювання типу гепатит, ВІЛ та інші, які становлять небезпеку і поширюють сексуальну розпусність і проституцію.
 4. Діти у наркоманів народжуються з психічними та іншими патологічними відхиленнями від норми.
 5. Наркомани схильні до поширення і до ведення в залежність, як можна більше людей, тому що для них ці угоди є вигідними.

Значення сім'ї для наркоманів

лікування від наркотиківНаркомани продовжити своє життя без постійного вживання різних засобів з наростаючими дозами просто не уявляють. Звідси і у них починаються сварки і розбіжності з членами їх сім'ї. На пошук потрібних їм наркотиків вони проводять більшу частину свого часу, і практично не з'являються удома.

Вартість всіх наркотичних засобів досить висока, тому часто хворі продають власні майна своєї сім'ї або ж крадуть гроші або ювелірні дорогі вироби близьких їм людей, для того, щоб задовольнити свої потреби.

Члени сім'ї наркоманів повинні зрозуміти, що від лайки і постійних розмов в родині нічого не зміниться, боротися з наркоманією в поодинці просто не можливо. Тому настійно рекомендуємо спробувати умовити свого близького, звернутися в реабілітаційні наркологічні центри з лікування та догляду за такими пацієнтами.

Наркологічних центрів для лікування багато. Лікування наркоманії проводить найбільш ефективно наркологічний центр «Снайпер», що знаходиться в Дніпрі.

Лікування від залежності в центрі Снайпер проводиться в кілька етапів:

 • підготовка хворого до лікування;
 • медикаментозна терапія;
 • адаптація до життя без наркотиків;
 • стабілізуючий період;
 • повернення в соціальне життя.

Центр має в своєму розпорядженні висококваліфікованими медичним персоналом та інноваційними методами лікування. У названому центрі хворі бувають оточені увагою і добротою. Дані, що надійшов туди хворого не повідомляються, і робиться там все для ізоляції його від старого кола друзів. Ніхто про залежність пацієнта не дізнається.

У центрі є всі необхідні для лікування умови: оснащені спортивні зали, кімнати для масажу і відпочинку і технічні медичні оснащення. Спальні в названому центрі обладнані за останніми стандартами. Хворі, живучи в ізоляції від суспільства, проходять труднощі, але завдяки наполегливості та правильному лікуванню працівників даного центру, через тривалий проміжок часу, вони можуть повернутися до своїх близьких і рідних.

Лікарі центру ретельно оглядають їх і лікують кожного з них суворо індивідуально.

Щорічно медики даного наркологічного центру проходять кваліфікаційні курси та застосовують, вивчені ними нові методи на практиці до своїх пацієнтів.

Перевагою даного центру є те, що вони не відразу дають змогу залежним людям спілкуватися з суспільством, а довгий час залишають їх в клініці. На початковому етапі хворі спілкуються тільки з працівниками центру.

Лікарі готують хворих до повернення в сім'ю без залежності.

Наркологічний реабілітаційний центр «Снайпер» порятунок для наркоманів. Звертайтеся туди і ви отримаєте комплексне і надійне лікування.

На закінчення статті хочеться відзначити, що вищезгадані особи, які вживають наркотики, доводять себе до такого стану, що не можуть користуватися повагою, як в суспільстві, так і серед членів сім'ї. Їх перестає цікавити університет, школа в якій вони навчалися, а в разі, якщо вони працюють, то і місце їх роботи. Ці особистості починають приносити своїм близьким печаль і неприємності всякого роду. У разі продовження прийому наркотиків, розвивається наркоманія, що приносить залежність, при якій організм пацієнта періодично починає вимагати повторний прийом цього підступного речовини. У хворого в разі не прийняття цього кошти починаються сильні напади з болями, а також судоми.

Хворий починає розуміти, що це незворотний процес, зовсім не баловство і для лікування їм потрібно пройти всі етапи комплексно. Без лікарського втручання вирішення проблеми з наркоманією неможливо і лікування цієї підступної хвороби повинне проводитися за участю медиків в спеціалізованих клініках, де працюють висококваліфіковані працівники.

В самому кінці статті ще раз пропонуємо послуги наркологічного центру «Снайпер», який

допомагає боротися за життя і вилікуватися від цього аморального способу життя назавжди.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.