Як швидко відійти від солі і чи можливо, відійти від солі в домашніх умовах?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Як відійти від солі? «Солі для ванн» є аналогами відомих психостимуляторів амфетамінового ряду, розроблених в минулому столітті для військових і тактичних завдань. Однак подібні речовини мають «прицільним» дією, а їх творці ставили перед собою мету підвищити боєздатність солдата, а не як можна швидше звести його в могилу. Тому навіть у разі виникнення залежності від амфетамінів наркоман може прожити більше 10 років, за які він або відмовиться від допінгу або помре в результаті від серцевої недостатності або критичного виснаження організму. З сіллю ж справи йдуть набагато гірше.

Чим небезпечна сіль і ознаки її впливу

Вживання солей в порівнянні з амфетаминами в рази підсилює концентрацію адреналіну і дофаміну в кровоносній системі, що на час викликає фактично неконтрольований притік сили, енергії і ейфорії.

Наслідок вживання солейПроблема в тому, що через вельми нетривалий проміжок наркоманом опановують параноїдальні думки, а для того, щоб позбутися від них, він змушений знову і знову повертатися до вживання солі. Нові наркотики, які отримали назву «дизайнерських», на думку багатьох фахівців є навіть більшу небезпеку, ніж героїн і дезоморфін ( «Крокодил»).

Основу солей становлять mdpv і інші речовини піровалеронового ряду, які можна нюхати, курити, колоти і вводити внутрішньовенно. Серед активних споживачів подібних наркотиків — переважно молоді люди, починаючи зі шкільного віку, які не бажають усвідомлювати всю серйозність наслідків модного кайфу. Для людини, що знаходиться під впливом солі, характерні наступні ознаки:

 • бруксизм (проявляється у вигляді судомних рухів нижньої щелепи);
 • підвищена тривожність, манія переслідування;
 • почуття найсильнішої спраги через зневоднення;
 • сплутана несвязная мова з великою кількістю дефектів і заїкань;
 • відсутність апетиту і потреби у відпочинку, безсоння.

Наркоман нерідко буває одержимий різними маячними ідеями, починаючи від продумування плану по захопленню світу, і закінчуючи багатогодинним розбиранням предметів техніки і меблів для пошуку мікрофонів, камер та інших захованих інструментів для прослушки. Вживають сіль стрімко втрачають вагу, у них виникають думки суїцидального характеру і спостерігається різкий занепад здатності до мислення і критичної оцінки того, що відбувається.

Передозування стимуляторами чревата розвитком гострого психозу і збоєм у функціонуванні життєво важливих систем організму. Основна частина навантаження лягає на серце і судини, проте страждають також печінку, нирки і головний мозок, який відчуває критичний недолік кисню. Кількість скорочень серцевого м'яза в разі передозування може перевищувати позначку в 150 ударів в хвилину, а температура тіла значно підвищується, що провокує серйозне порушення терморегуляції, здатне привести до різних сумних наслідків аж до летального результату.

Які методи не ефективні в справі позбавлення від сольовий залежності

Оскільки ефект такого стимулятора, як сіль, значно перевершує вплив кокаїну або амфетаміну, людина після відмови від наркотику втрачає можливість відчувати радість від таких звичних речей, як зустріч з компанією друзів, похід в кінотеатр або заняття улюбленим хобі. При цьому більшість негативних симптомів, таких як висока тривожність, параноїдальний настрій, забудькуватість, розгубленість і складність сконцентрувати увагу можуть переслідувати наркомана до року і навіть довше з моменту відмови від згубної пристрасті. Не варто намагатися вирішити проблему залежності від солі наступними способами:

 • перемиканням на алкоголь та інші наркотичні речовини;
 • відходом «з головою» в навчання, роботу або улюблене перш заняття;
 • змовами і зверненням за допомогою до різних «знахарів» та організаціям релігійного спрямування.

Батьки, які беруть зі своєї дитини обіцянку відмовитися від солей, не дуже усвідомлюють весь масштаб трагедії. Людина, що потрапила в залежність від подібних наркотиків, не віддає собі звіту в здійснюваних діях, і всі його вчинки зводяться до спроби розжитися новою порцією кайфу.

Як позбутися від залежності

Зрозуміло, в більшості випадків найкращим рішенням подібної проблеми буде звернення в реабілітаційний центр, де пацієнт потрапить в руки кваліфікованих лікарів, психотерапевтів і фахівців щодо позбавлення від залежності. Як показує практика, госпіталізація в місцевому відділенні наркологічної лікарні може затягнутися на кілька днів, а то і тижнів через відсутність вільних місць і необхідності пройти ряд формальностей, пов'язаних з оглядом у невролога, терапевта і тяганини з документами.

Багато лікарів не бажають визнавати всю серйозність подібної залежності, і обмежуються детоксикацією організму пацієнта, відпускаючи його після цього додому. На жаль, чистка не здатна позбавити наркомана про думки про чергову дозу. Тому можна з високою часткою ймовірності припустити, що в самому найближчому часі він повернеться до солі. Згідно багаторічними спостереженнями лікарів, в разі систематичного вживання МДПВ і його похідних відбуваються незворотні порушення психіки. На сьогоднішній день психіатричні відділення буквально переповнені сольовими наркоманами з діагнозами «шизофренічний розлад особистості».

Як відійти від солі в домашніх умовах

Наступні методи застосовні в домашніх умовах і є досить ефективними. Однак вони більше підходять для того, щоб дати наркоману можливість зробити перший крок за рамки того замкнутого кола, в якому йому вдалося опинитися.

 1. Детоксикація. Для її реалізації не обов'язково поміщати хворого в умови стаціонару. Досить викликати досвідченого нарколога на будинок. Лікар докладе всіх зусиль для того, щоб посприяти відновленню виснаженого відсутністю сну, їжі і рідини організму залежного. Повної детоксикації після тривалого вживання солей домогтися неможливо, проте вивести частину небезпечних продуктів розпаду цілком реально.
 2. Ізоляція наркомана від його кола спілкування. Потрапляючи в звичну атмосферу, більшість залежних повертається до солі. Саме тому пацієнту необхідно забезпечити максимально комфортну обстановку, в якій його психічний стан зможе прийти в щодо стабільний стан.
 3. Якщо пацієнт переживає гострий розлад психіки і знаходиться в надзвичайно збудженому стані, йому можна дати заспокійливе на кшталт валеріани, настоянки пустирника або декількох крапель корвалолу.

Важливо стежити, щоб під час відмови від солей наркоман отримував всі необхідні вітаміни і мікроелементи. Особливо його організм потребує аскорбінової кислоти, яку він повинен отримувати з мультивітамінний комплексних добавок або у вигляді відвару шипшини або теплого зеленого чаю з медом і лимоном. Оскільки в результаті тривалого вживання солей відбувається застій жовчі в жовчному міхурі і печінці, хворому дають аллахол і інші препарати для підтримки нормального функціонування печінки.

Хорошим седативним впливом при мінімальному числі побічних ефектів відрізняються: перцева м'ята, чебрець, меліса і ряд інших цілющих рослин і трав. Якщо залежний відчуває сильний больовий синдром в області грудей (частий наслідок вживання МДПВ), то можна дати йому дозу Кетанова, темпалгин або аналогічного анестетика. Однак вживання будь-яких таблеток створює зайве навантаження на ослаблений організм, загрожує роздратуванням слизових оболонок шлунково-кишкового тракту і гнітюче впливають на процес кровотворення.

У разі безперервної блювоти і запаморочення полегшити стан допоможе Аеровит. Потрібно змусити хворого регулярно вживати їжу (краще свіжі фрукти і овочі), не звертаючи уваги на відсутній апетит. Протягом всього періоду ломок важливо наситити раціон легкозасвоюваній глюкозою, яка необхідна для повноцінної роботи мозку. Не варто забувати і про сіль (під якою розуміється хлорид натрію), що запобігає зневоднення організму. У день залежний зобов'язаний випивати якомога більше рідини (не менше трьох літрів на добу).

Як назавжди позбутися від сольовий залежності

Самостійно позбутися від подібної залежності під силу тільки одиницям, які вирішили свідомо відмовитися від згубного потягу. Тим, хто бажає максимально швидко забути про існування виключно заради дози, варто звернутися до висококласним фахівцям наркологічного реабілітаційного центру «Снайпер».

Тут працює колектив професійних психотерапевтів і медиків, які здатні знайти індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Тому абсолютна більшість залежних, які пройшли комплексне лікування в стінах реабілітаційного центру «Снайпер», повертаються до нормального життя. Під чуйним керівництвом фахівців колишній наркоман знаходить втрачену впевненість у власних силах, мотивацію, цілі в житті, і до нього повертається втрачене почуття радості.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.