Реабілітація та лікування наркозалежних людей — Анонімно

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Лікування та реабілітація наркозалежних людей дуже складне питання. Адже поки дана патологія не показала себе, багато хто навіть не помічають змін у поведінці родича. В цей скажене століття погоні за заробітком, дорослі більше приділяють увагу своєї мети, не звертаючи на проблеми рідних увагу.

Що можна зробити і як уберегтися від наркотичного впливу на своїх рідних і як зцілитися від недуги при його появі? Це основне питання, яке турбує багатьох людей, які пізнали тяжкість цієї недуги на своє родича. Цікаво те, що цим питанням не займаються самі хворі на наркоманію пацієнти. Це можна пояснити тільки тим, що вони не бачать своєї хвороби, маючи можливість, постійно підтримувати свій організм наркотичних засобів. Розуміння до них приходить тільки при виникненні абстиненції при бажанні кинути вживати або через відсутність чергової дози зілля.

Які бувають ознаки вживання наркотичних препаратів

Які бувають ознаки вживання наркотичних препаратівЯк можна зрозуміти, що родич встав на шлях самознищення і почав вживати наркотики? Що б визначити дану дію, необхідно придивитися до нього уважніше і постаратися виявити новий нестандартний тип поведінки невластивий даній людині. Ознаки завжди слідують за вживають зілля наркоманом і мають такі види:

 • перепади настрою від активного до пасивного стану організму;
 • нестандартне дивацтво не властиве даному типу соціуму;
 • агресія з явними ознаками озлобленості на все оточення;
 • нервозність;
 • відсутність бажання спати або постійний стан загальмованості;
 • може напасти дикий жор і навпаки повне відраза до їжі.

Дані ознаки є першими дзвіночками, що родич почав вживання наркотичних препаратів. На додаток до даних ознаками, свідчити про прийом можуть і фізіологічні зміни людини:

 • явні сліди від ін'єкцій на руках і ногах у ських областях людини;
 • сильно запалені очі мають неприродний червоний колір;
 • зіниці можуть бути сильно звужені або розширені;
 • мішки під очима темного кольору;
 • хронічні прояви захворювань;
 • порушення обміну речовин, проявляється в сильному висипання прищів на тілі;
 • біляста шкіра (блідість);
 • неординарна зміна спілкування із застосуванням жаргонних слів;
 • поміняти коло друзів.

Якщо одні ознаки доповнюють інші, то це дає 100% гарантію вживання наркотичних препаратів. При виявленні даних симптомів, слід в терміновому порядку звернутися за допомогою в реабілітаційний наркологічний центр, де зможуть провести консультацію, а можливо за згодою хворого лікування.

Якщо даний факт має місце, то у багатьох з'являється наступна проблема і питання, як можна допомогти родичу в домашній обстановці і вилікувати його від залежності? Щоб приступити до терапії від наркозалежності, Вам необхідно в першу чергу отримати згоду у підопічного на його лікування. Відразу скажемо, що це без спеціальних навичок і досвіду заздалегідь приречене на провал, але спробувати треба. Адже тільки від Вашого вміння буде залежати доля наркомана, адже він ще впевнений, що вживання приносить тільки ейфоричний стан і радість, вирішує всі проблеми.

Основні рекомендації для початку бесіди з наркоманом

Основні рекомендації для початку бесіди з наркоманомПеред початком спілкування правильно зважте свої можливості і психологічну підготовку, адже якщо Ви перейдете на загрози і крик, то повністю створите умови неповернення для нормального спілкування. Ось деякі рекомендації при спілкуванні з наркозалежним людиною:

 1. Дізнайтеся в невимушеній бесіді, як давно наркоман приймає наркотичні засоби. Правда перед даної бесідою переконайтеся, що залежний родич не перебуває під кайфом або в стані ломки.
 2. У момент спілкування особливу увагу приділіть його станом здоров'я, і ​​що він хоче.
 3. При бесіді повністю виключити звинувачення, докори, лекції про шкоду наркоманії. Якщо це станеться, то хворий повністю усвідомлює провину і замкнеться в собі, що в подальшому принесе великі проблеми.
 4. Постарайтеся в спокійному тоні розповісти родичеві, що дана проблема вирішувана і приведіть деякі приклади її рішення.
 5. Шантаж при бесіді неприпустимий.
 6. З'ясувати який препарат приймає наркозалежний чоловік і де він його бере.

Закінчивши розмову, зверніться в наш реабілітаційний центр «Снайпер» і отримаєте консультацію, що робити далі у Вашій ситуації. Необхідно розуміти, що основне лікування закладено в психологічної допомоги потерпілому, так як наркоманія — хвороба психіки.

Грубі помилки які принесуть серйозні проблеми залежному

Отримавши звістку, що родич або дитина наркоман, багато хто здійснює в гарячці непрощенні помилки, так як в гарячці не розуміють, що потрібно робити і говорити. Це призводить до обваження стану наркозалежної людини, і він повністю перестає спілкуватися і вирішувати свою проблему. Щоб цього не сталося, наведемо Вам перелік поширених помилок поведінки:

 1. Стан свого рідного людини не варто приховувати від сусідів і близьких знайомих. Наркотична залежність — сильне психічне і фізичне захворювання. Намагаючись вирвати свого родича з порочного кола, Вам доведеться ще до них звернутися не раз. Ви ж не знаєте, хто у них в друзях або їх можливості допомоги у вашій біді. Проста порада, де провести лікування, може скоротити тижні пошуків або втрату часу. Поділившись горем, Ви може, дасте можливість їм подивитися на свою дитину і зрозуміти, чи обійшла їх Ваша доля, ніж врятуєте життя ще одній людині. Може, доведеться попросити в борг у них грошей на лікування, або родич, перебуваючи під дурманом, попросить у них грошей, так хоч вони зможуть йому відмовити, знаючи, куди вони будуть направлені. Не бійтеся розповісти їм про своє горе, імідж Ваш не постраждає, якщо Ви врятуєте своє чадо від цієї вади.
 2. Не варто себе звинувачувати в тому, що сталося. Почавши це робити, Ви поступово йдіть від вирішення даної проблеми і перестаєте нею займатися. Чи не живіть минулими помилками і життям, вирішуйте справжню проблему зараз. Звинувачуючи себе, Ви автоматично знімаєте всю тяжкість відповідальності за те, що трапилося з наркозалежного родича і вішаєте її на себе, що дасть можливість хворому Вами маніпулювати.
 3. При загостренні захворювання наркоманії, не можна говорити хворому, що йому покарання за його помилки. У цей період, Ви спровокуєте серйозний стрибок агресії, що може послужити поштовхом для скоєння злочину під впливом наркотичної ломки.
 4. Якщо хворий відмовиться проходити лікування, це не є серйозною проблемою. Не варто його змушувати приймати дане відповідальне рішення, адже під тиском терапія не вийде. Хворий повинен сам зважитися на цей серйозний крок. Що стосується його відмови, воно може бути викликане страхом або соромом за свій стан. Тому в нашому Реабілітаційному центрі «Снайпер», передбачена послуга «нарколог на будинок». Наш фахівець зуміє підібрати необхідне пояснення для Вашого родича, щоб він прийняв правильне рішення.

Дотримуючись ці рекомендації від наших фахівців, Ви зможете вирішити початкові проблеми наркозалежного близької людини і допоможете йому зважитися на дане лікування. Можна спробувати провести терапію на дому, але ця справа принесе чергові розчарування і програш абстинентному синдрому.

Лікування вдома

Дане лікування починається з детоксикації організму наркомана. Залежно від наркотичного препарату, проводяться методи очищення від токсинів. Правда, деякі наркотичні препарати мають можливість накопичуватися в спеціальні ніші, тому для детоксикації необхідні апаратні заходи. У цьому випадку лікування в домашніх умовах не принесе позитивного результату.

Якщо детоксикація пройшла успішно, наступний крок, це купірування абстиненції, що вимагає карантинних заходів терапії, і в домашніх умовах зняти синдром не вийде. Тому рекомендуємо звернутися до професіоналів нашого центру «Снайпер».

Абстиненція

Виникнення абстинентного синдрому вносить в організм повний розлад в роботі. Вона супроводжується больовими симптомами, непередбаченими наслідками для наркомана. У такій ситуації самолікування не принесе користь і спровокує серйозні наслідки для організму наркозалежного. Яка симптоматика у абстинентного синдрому? Це дуже сильний вплив на людину психічного і фізичного. Як виглядає абстиненція:

 • порушується правильна робота серця, що призводить до смерті підопічного;
 • виникає психічний психоз;
 • виникають спазми кровоносних судин головного мозку наркозалежної людини;
 • розвивається епілепсія, шизофренія;
 • галюциногенні фактори набувають реальних ознаки, чіткість видінь;
 • втрата контролю над психікою призводить до скоєння особливо жорстоких злочинів;
 • можливість суїциду підопічним.

Всі ці фактори пройти на дому не представляється можливим, тому всі спроби лікування приведуть до фіаско. Для правильної терапії необхідно звернутися до професійних центрам допомоги і реабілітації наркоманії.

Як зняти синдром правильно і без наслідків

Симптоматику абстиненції можуть зняти тільки в спеціалізованих реабілітаційних центрах, де використовуються методи психологічного впливу, детоксикацію із застосуванням новітніх розробок прискорюють виведення шкідливих речовин і токсинів. Крім цього, існують і інші заходи, які зможуть повернути підопічного в лоно сім'ї. Чого тільки варта система «12 кроків», яка застосовується в нашому реабілітаційному центрі «Снайпер».

Індивідуальний підхід до кожного нашого клієнта, має можливість прискорити процес одужання і повної реабілітації від наркотичної дії препаратів. Наркоманія не переносить несерйозного до себе ставлення і приносить дилетантам серйозні наслідки для наркомана. Тому перед початком лікування необхідно ознайомитися з методами лікування даної патології. Адже помилка буде коштувати життя Вашому родичу.

Реабілітаційний центр «Снайпер» — лікування залежності

Здійснюючи терапію від наркоманії, наш реабілітаційний центр «Снайпер» підходить до вирішення питання індивідуально до кожного підопічного. Відразу при вступі на реабілітацію, проводяться діагностичні заходи для розуміння стану здоров'я пацієнта. Що це дає? Це сприяє повному контролю над станом підопічного і сприяє призначенню індивідуального лікування від патогенного пороку.

Лікування та реабілітація наркозалежнихПри зарахуванні, наші фахівці, вже маючи на руках повну клінічну картину стану внутрішніх органів, призначають точкове лікування на пошкоджений відділ, що прискорює його відновлення. Всі ці заходи проходять в період прояву абстинентного синдрому, що погіршує стан хворого. Карантин — складний час для підопічного, тому ми проводимо підготовчу роботу з родичами пацієнта і просимо їх підтримати прийняв рішення лікуватися родича.

У карантині підопічний проходить перші ознайомчі кроки системи «12 кроків», що дає можливість повірити в щасливий результат даного лікування. Віра в свої сили і допомогу співробітників центру «Снайпер», знімають абстиненцію протягом 2-3 тижнів, але багато що залежить від наркотичного препарату уживаного підопічним. Також широко застосовується практика психологічного впливу, групових автотренінгів і багатьох інших дієвих методів купірування абстинентного синдрому.

Сильні побічні дії, що надаються на організм залежністю, можуть піднести масу неприємних сюрпризів, аж до зупинки дихання або серця. Перебуваючи під цілодобовим наглядом, наш підопічний в надійних професійних руках і всі ці моменти ми вирішуємо, що робить лікування легше і швидше. Після перемоги над абстиненцією, пацієнт переводиться на стаціонарне лікування.

Підопічний після перекладу на стаціонарне лікування потрапляє в житлові корпуси з сучасним ремонтом. Палати розраховані на 2-3 чоловік, обладнані сучасними меблями. У кожній палаті створено комфорт і затишок, що дасть можливість зняти психологічне навантаження з залежного наркомана.

Харчування проходить 4-5 разів на добу. Всі продукти мають високу оцінку якості без вмісту шкідливих токсинів і ГМО. Харчування проходить в загальному залі прийому їжі і відповідає прописаної дієті, в залежності від стану внутрішніх органів підопічного.

На території є свій спортивний комплекс, фізіотерапевтичні кабінети, басейн, кімнати загального розвитку і відпочинку. Проводяться спортивні заходи між пацієнтами, що створює колективну дружбу і прагнення до одужання.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.