Реабілітація наркоманів за програмою 12 кроків

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

У світі величезне значення має боротьба з наркоманією і її залежністю. Було придумано багато методів лікування цієї вади, але найкращою з них виявилася система американських вчених 12 кроків. Її показники зцілення від цієї недуги стає дедалі більше і має відчутні результати в 75-85% від загальної маси наркоманів почали лікування за цим методом. Тому, ми пропонує більш детально розібрати даний метод для загального розуміння і ознайомити Вас з історією її появи в світі.

Реабілітація наркоманів 12 кроків — зародження дива

Реабілітація наркоманів 12 кроківУ 40-х роках 20-го століття, на американському материку в Нью-Йорку, вчений Біл Уїлсон, який вже довгі роки був, залежний від алкогольного зілля, за допомогою своїх друзів, розробив систему реабілітації від залежності і назвав її 12 кроків. Її початкова мета була перемога над алкогольною залежністю, тому Вілсон створив перший в світі клуб «Група анонімних алкоголіків», де з успіхом почав практикувати дане вчення. На початковому етапі свого існування в даний клуб входило 40 осіб, які завдяки цьому методу кинули порок алкоголізму і повернулися в нормальне середовище життя.

Поширюючи цей метод лікування, в клубі стали з'являтися нові люди, які страждають від алкоголю. Збільшивши кількість видужань від даного зілля, система стала широко застосовуватися в Державних програмах реабілітації від алкогольної залежності. Згодом, дане вчення було доопрацьовано під наркотичну та ігрову залежність, що також принесло добрі плоди видужань.

Реабілітація наркоманів 12 кроків — система звільнення від пороку

Реабілітація наркоманів 12 кроків після свого переможного ходу по світу принесла залежним повне звільнення від пороку, а згідно з проведеними дослідженнями показала свою значимість для світу. За технологією даного лікування можна судити про її якість, адже за весь час, її методи не сильно зазнали змін, що говорить про її спроможності. Допустимі зміни були зроблені тільки для нашої країни, так як рівень життя далекий від Європейських стандартів, тому її допрацювали наші фахівці під нашу дійсність.

Реабілітація наркоманів 12 кроків — система, яка не потребує медикаментозної терапії. Це вчення грунтується на психологічному впливі на наркозалежної людини за допомогою простих правил і пояснень того, що сталося нещастя з наркоманом. Тому рецепт як такий відсутній.

Наш центр реабілітації наркоманів «Снайпер», використовуючи даний метод лікування, практикує індивідуальний підхід до кожного потерпілому від наркотичного пороку. При терапії, застосовується пояснення і навіювання про причини виникнення цієї залежності і покрокове і почергове лікування. Дане лікування переривати не можна, так як це може спровокувати сильну зворотну реакцію і повернення в порочну наркотичну життя.

Наркозалежність сильно гнітить людину, але почавши лікування за цим методом, залежний наркоман розуміє, що боятися її не варто, навіть знаючи, що вона несе свідомо смерть свого носія. Наркозалежність робить сильний руйнівну дію на соціальний статус, сім'ю, фізичне і психічне здоров'я людини, але маючи на озброєнні дану систему, наркоман починає боротися з даною патологією і повністю перебудовується в соціальному житті.

Кроки до звільнення від недуги наркоманії

Як працює реабілітація наркоманів 12 кроків? Центр реабілітації наркоманів «Снайпер», при прийомі на лікування в першу чергу повністю проводить діагностування пацієнта, що дає можливість підійти до цього питання індивідуально. Після отримання результатів, наші фахівці розробляють методи індивідуального лікування пацієнта. У карантинному секторі центру пацієнт проходить купірування абстиненції, що дає можливість почати метод 12 кроків. Як це виглядає?

Перший крок

Найперший крок лікування, починається після купірування абстинентного синдрому. Він проходить з повним розумінням наркомана, що дана патологія не є простою хворобою, і пацієнт без допомоги сторонніх не зможе її перемогти. Правильне розуміння цього, дає необхідну силу боротися за своє життя. Це правильне рішення залежного наркомана, служить відправною точкою до здоров'я. Визнавши свою неспроможність у вирішенні питання одужання, знімається самозакоханість і йде внутрішнє его.

Другий крок

Зрозумівши перший крок і його значення, наркоман розуміє, що втратив контроль над своїм станом, своїм життям. Однак життя триває, тому існує більш сильна природа можливостей, ніж патологія залежності. Тому, все життя вирішена, незважаючи на патологію. Створюється впевненість, що він ще живий завдяки вищим силам, які здатні перемогти залежність від наркотиків. Відповідно, залежний наркоман віддає себе в руки вищого образу сили.

Тому, наркозалежність буде переможена за допомогою вищих можливостей і поверне людини в реальну без вад життя. Пройшовши даний крок, наркозалежний розуміє, що тупикових ситуацій немає, і Бог йому допоможе з його проблемами.

Третій крок

Покладаючись на Вищі сили, наркоман починає вірити в свою перемогу над пороком. Розуміючи, що від нього на даному етапі вже не чого не залежить, він віддає себе в руки своєму покровителю і починає йти за течією життя. На цьому кроці у нього повністю зникає егоїстична поведінка, і він стає більш спокійним до залежності від наркотичних препаратів. Він починає довіряти своїм бажанням зцілитися і починає поклонятися своєму Богу, який взяв його під свій захист від недуги.

Четвертий крок

На цьому кроці відбувається повна переоцінка своїх можливостей і відкриває перед наркоманом його сильні і слабкі сторони, розуміння, що дана патологія є ментальної і психічної силою тягне його в прірву. У нього проявляється почуття сорому, за те, що ображав своє оточення, прокидається почуття провини. Коли проходить терапія на цьому кроці, пацієнта залишати одного небажано, так як почуття совісті, може довести його до суїцидні стану і дій.

П'ятий крок

Зрозумівши, що він жив неправильно, наркоман шукає шляхи виходу з цього стану. Він виносить всю цю тяжкість зі свого внутрішнього стану в зовнішнє середовище. Це дає можливість розслабити психічний стан і знайти правильне рішення в звалилися на нього проблем.

Шостий крок

Повністю віддавши себе служінню Богу, наркоман отримує можливість кинути свої згубні звички. Він починає розуміти, що виною всьому його помилка, яку він зробив, почавши вживати наркотичні засоби. Коли виникає дане розуміння проблеми, залежний може повністю сказати своє рішуче слово немає, наркотичного зілля.

Сьомий крок

Він розуміє, що він не є досконалим і схильний робити помилки. Це розуміння дає йому зміна стану, а почуття провини, яке у нього виробилося за попередні кроки, штовхає його на правильні вчинки і лікування. Крім цього, віра в допомогу Вищої сили прискорює процес самоствердження і додає впевненості в перемозі над пороком. На цьому кроці, застосовується групова терапія, яка дозволяє залежному наркоману зняти тягар з душі і зрозуміти, що дана проблема вирішувана. Тим більше, можна почути, як такі ж проблеми вирішують його друзі по нещастю.

Восьмий крок

На цьому етапі лікування, він починає усвідомлювати, скільки матеріальної шкоди він зробив по відношенню до близьких людей. Він готовий просити прощення і проявити силу до відновлення збитку, нанесеного минулим життям. Наркоман навчиться прощати.

Дев'ятий крок

Після пройдених восьми кроків, в певний період лікування, пацієнта не варто залишати наодинці зі своїми думками, так як почуття образи на себе і своє оточення спровокують сильну агресію. Якщо правильно підійти і допомогти розібратися, що до чого, наркоман повністю попрощається з минулим недолугим існуванням.

Десятий крок

При виникненні агресії до свого оточення і до себе, якщо правильно направити його негативну енергію, то він здатний зробити багато корисних справ. Це дасть часткове моральне повернення до соціального існування.

Одинадцятий крок

Ставлення до оточуючих рівноцінно як до дітей, адже все живе є творінням Бога. НА цьому етапі повністю збільшується моральний стан і відбувається його психологічне відновлення.

Дванадцятий крок

Здійснюючи останній крок, наркоман ставити собі за мету нормального існування в соціальному середовищі.

Ми ознайомили Вас, що таке реабілітація наркоманів 12 кроків, вся ця система побудована на покроковому лікуванні. Кожен крок це довга і копітка робота над психічним станом людини, але вона приносить чудові кроки одужання. Кожен Центр реабілітації наркоманів, відправляє своїх фахівців в Європейські центри підготовки за даною методикою лікування.

Що дає цей метод пацієнту

Як працює реабілітація наркоманів 12 кроків і що вона дає підопічному? Загальні переваги терапією даним методом:

  • повна відсутність обмежень на віросповідання;
  • індивідуальний підхід при наданні допомоги залежній людині;
  • здатність нових і практичних доробок даної системи;
  • застосування медичних препаратів в сукупності психологічного тренінгу дають незабутній результат;
  • розвивається самосвідомість, і чітко прописуються цілі в житті;
  • відсутність жорсткого контролю над підопічним;
  • при нормальному результаті лікування, пацієнта чекає повне духовне виправлення.

Про здібності даної системи оздоровлення від наркоманії, Вам можуть розповісти наші колишні пацієнти реабілітаційного центру «Снайпер». Всі вони навіть після проходження лікування залишаються нашими постійними гостями. У нашому центрі «Снайпер», передбачено, що кожного пацієнта може наздогнати сильне бажання вжити наркотик. Тому, пішовши на громадянку, пацієнт може знову почати свою безрозсудну життя повну наркотиків. Таке трапляється, якщо підопічному не змогли вчасно допомогти.

У нашому центі, всі співробітники мають вищу освіту і проходять щорічні курси отримання підвищеної кваліфікації. При цьому захворюванні, насамперед, проходять абстиненцію, наступним кроком стає відновлення уражених органів, психологічна допомога по системі 12 кроків, фізіопроцедури. Також нами розроблена система детоксикації організму, а це істотно прискорює процес одужання.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.