Як кинути кодтерпін. Методи лікування від залежності

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Кодтерпін є медикаментозним препаратом, який розроблений на основі кодеїну. При регулярному прийомі даного медикаменту у пацієнтів спостерігається виникнення залежності. В даному випадку необхідно негайно проводити лікування. Реабілітаційний центр «Снайпер» використовує інноваційні методики, що надає можливість побороти залежність в максимально короткий термін.

Перед застосуванням препарату

кодтерпінКодтерпін відноситься до категорії комбінованих протівокакшлевих медикаментів, які характеризуються наявністю знеболюючої дії. Виготовлення медикаменту здійснюється у вигляді таблеток, які складаються з кодеїну, бікарбонату натрію, терпінгідрату. Медикамент широко застосовується для усунення сильного кашлю, так як характеризується наявністю відхаркувальний і знеболюючого властивостей.

Кодеїн — це алкалоїд, який впливає безпосередньо на кашльовий центр. З його допомогою забезпечується стимуляція опіоїдних рецепторів в області кишечника. На тлі цього розслабляється гладка мускулатура, а також зменшується перистальтика і спазми. Незважаючи на наявність знеболюючої дії в період прийому кодтерпін виникнення запорів, нудоти і блювоти спостерігається в рідкісних випадках.

Якщо медикамент буде прийматися в помірній дозі, то негативний вплив на дихальний центр спостерігатися не буде. В період прийому медикаменту спостерігається посилення дії таких ліків, як:

 • анальгетики;
 • Седативні засоби;
 • Снодійні медикаменти.

Завдяки Терпінгідрат здійснюється підвищення секреторної функції в залозах бронхів, що сприяє появі відхаркувальний ефекту. Завдяки натрію гідрокарбонату забезпечується значне зниження в'язкості мокротиння. За допомогою даного компонента забезпечується притуплення кашльового рефлексу.

Після прийому таблеток всередину ефект їх впливу спостерігається протягом години. Тривалість дії медикаменту становить від 2 до 6 годин. Шлунково-кишковий тракт добре всмоктує все компоненти медикаменту. Місцем скупчення медикаменту є жирова тканина. Виведення ліків здійснюється разом з уриною. Прийом медикаменту рекомендується при тривалому кашлі.

Протипоказанням до застосування ліків є індивідуальна непереносимість його компонентів. Також медикамент не рекомендується приймати пацієнтам, вік яких становить менше 2 років. Пацієнтам рекомендується пероральний прийом таблеток. Найбільш часто пацієнтам роблять призначення дво- або триразового прийому медикаменту. Одноразова доза ліків становить одну таблетку. Тривалість прийому препарату визначає лікар відповідно до показань.

Неправильний прийом кодтерпін може привести до розвитку побічних ефектів. У більшості випадків вони виявляються запорами. Якщо приймати ліки тривалий час, то у пацієнта може розвиватися фізична залежність. Прийом медикаменту повинен здійснюватися в суворій відповідності з вказаною доктором дозою. В іншому випадку у хворих діагностують передрозіровку, яка супроводжується відповідною симптоматикою:

 • нудотою;
 • блювотою;
 • тахікардією;
 • Брадикардією і т.д.

Неправильне лікування препаратом може призвести до надмірної сонливості і ціанозу. У рідкісних випадках передозування може проявлятися зниженням артеріального тиску або набряком легенів. Досить серйозним наслідком прийому ліків у високій дозі є колапс. У деяких хворих діагностували поява задишки і апное. Хворі скаржилися на виникнення затримки сечовипускання. Таке лікування препаратом може супроводжуватися судомами.

При появі симптомів передозування пацієнту необхідно терміново надати першу допомогу. Якщо після прийому медикаменту пройшло не більше 60 годин, тоді хворому необхідно промити шлунок. Після цього йому показаний прийом активованого вугілля. Надалі проводиться усунення симптоматики передозування. Якщо є відповідні свідчення, тоді проводиться катетеризація сечового міхура. У деяких випадках рекомендовано прийом антибіотичних засобів. Якщо у людини спостерігається важке отруєння, то його госпіталізують.

Щоб уникнути появи небажаних ефектів і передозування необхідно приймати препарат в суворій відповідності до приписів доктора. Жінкам в період виношування дитини і вигодовування новонародженої дитини грудьми прийом ліків суворо забороняється. У дитячому віці призначення препарату дозволяється в окремих випадках і в мінімальному дозуванні. При наявності протипоказань до медикаменту рекомендовано прийом аналогів — кодесан, Глікодін, Тедеіна і т.д.

Кодтерпін відноситься до категорії високоефективних препаратів, який необхідно приймати відповідно до зазначених доктором дозуванням.

Cимптоматика залежності

Призначення кодтерпін повинно проводитися тільки лікарем, яким визначається дозування медикаменту відповідно до ступеня тяжкості перебігу захворювання, а також індивідуальними особливостями організму людини. Самостійний прийом ліків допускається протягом 5 днів. Добова доза медикаменту становить 2-3 таблетки.

Якщо збільшити дозу медикаменту в 3-5 рази, то це призведе до настання ейфорії. Людина стає веселим. У нього з'являється почуття легкості і бажання виконувати різну роботу. Деякі залежні скаржаться на появу сверблячки в районі тулуба. Перевищення дозування медикаменту може привести до почервоніння шкірних покривів на обличчі і шиї. Слизові оболонки стають надмірно сухими. У людини різко піднімається артеріальний тиск. Прийом медикаменту в підвищеному дозуванні призводить до звуження зіниць і розвитку тахікардії.

Cимптоматика залежностіВищеописане стан може спостерігатися протягом 4-6 годин. Після прийому медикаменту пацієнт не може повноцінно спати. Він скаржиться на зниження апетиту і поява сильних запорів. При ослабеванііейфоріческого дії медикаменту більшість залежних збільшують дозування ліків з метою досягнення колишньої ейфорії. У цей період спостерігається поява перших ознак кодеіновой залежності. У цей період спостерігається одночасне зменшення вираженості сверблячки, гіперемії і набряклості. У пацієнтів спостерігається стабілізація роботи травної системи, а також сон. Але, появи апетиту не спостерігається.

На цій стадії залежності більшість людей помітно втрачають вагу. Вона характеризується появою усвідомленої тяги до кодеїну. На цьому етапі спостерігається зміна способу життя. Людина починає знаходити нових друзів, які поділяють його інтереси. По закінченню 4-6 місяців регулярного вживання таблеток спостерігається поява абстинентного синдрому. У цей період діагностується розвиток диспептичних явищ. Надалі спостерігається зникнення м'язових болів, сльозотечі, нежиті.

Залежність характеризується появою депресивного стану, гіпотонії і різкої слабості. Надалі пацієнт приймає Кодтерпін в збільшених дозах — по 4 грами за один прийом. Наркозалежний чоловік може проводити 4-5 прийомів медикаменту. По закінченню 3-5 років залежно спостерігається зниження рівня переносимості препарату. Паціентиф скаржаться на появу:

 • нудоти;
 • Тяжкості в області шлунка;
 • Поява почуття безсилля;
 • Головний біль;
 • Депресивний стан.

У кодеінових залежних спостерігається злісне і похмурий настрій. Вони живуть в постійному неспокої. На тлі вживання наркотиків розвивається слабкість і безсилля, а також розвиток різноманітних психічних порушень. Кодтерпін негативно відображається на зовнішності людини. Шкірні покриви характеризуються сірим відтінком. У пацієнтів спостерігається звуження зіниць і одутловатьсть особи. Чим довше людина вживає препарат, тим нижче стають його інтелектуальні здібності. У хворих спостерігається погіршення пам'яті, що негативно позначається на роботі та навчанні.

Стадія занедбаності психологічного стану безпосередньо залежить від тривалості вживання наркотику. По закінченню декількох років прийому таблеток людина зазнає труднощів при формуванні навіть найпростішої думки. Досить часто пацієнти стають брехливими і озлобленими, якщо вони не можуть дістати наркотик.

Перед тим, як кинути Кодтерпін, пацієнту рекомендується визначити стадію залежності. Це значно спростить процес лікування.

Наслідки залежності

Регулярний прийом кодтерпін в надмірно високих дозах може мати серйозні ускладнення. Наркотик призводить до зниження працездатності центральної нервової системи. При постійному вживанні таблеток спостерігається розвиток захворювань шлунково-кишкового тракту. Наркотик є причиною зниження апетиту і порушення обмінних процесів в організмі. На тлі цього людина стрімко втрачає вагу. Прим регулярному прийомі препарату у пацієнтів розвивається фізичне виснаження.

Кодтерпін негативно відображається на режимі дня людини. При його використанні спостерігаються збої в ритмах сну і неспання. Досить часто у наркозалежних діагностують ниркову, серцеву і печінкову недостатність. Регулярне вживання наркотику призводить до:

 • депресій;
 • мігрені;
 • знервований;
 • Психозів.

При тривалому прийомі наркотику діагностують деградацію особистості. Пацієнти скаржаться на погіршення самопочуття. Вони дуже швидко втомлюються навіть при виконанні звичної роботи. Кодтерпін має негативний відображення на органах зору, що пояснюється розвитком різноманітних захворювань. При вживанні медикаменту у пацієнтів спостерігаються хронічні запори, що може привести до розвитку геморою.

Незважаючи на те, що у хворих виробляється стійке безсоння, вони скаржаться на постійну сонливість і слабкість. Після прийому наркотиків у деяких хворих виникає озноб. Якщо таблетки вживаються в надмірно високих дозах, то це може привести до виникнення судом. Прийом препарату супроводжується зниженням тембру голосу. У наркозалежних спостерігається набряклість обличчя. Вони неадекватно сприймають реальність, що негативно відображається на їх поведінці. Найсерйознішим ускладненням регулярного прийому наркотиків є летальний результат.

Зважаючи на наявність великої кількості досить серйозних ускладнень, рекомендується умовити пацієнта пройти курс лікування при появі перших ознак кодтерпіновой залежності.

Етапи лікування

Вилікувати залежність самостійно в домашніх умовах неможливо. Це пояснюється тим, що пацієнт продовжує перебувати в звичній для себе обстановці. Саме тому він досить часто зривається і починає приймати таблетки. Терапія залежності повинна проводитися в стаціонарних умовах. Тут пацієнта повністю ізолюють від негативного впливу зовнішнього світу. При виникненні необхідності в проходженні курсу лікування рекомендується звернутися за допомогою в реабілітаційний центр «Снайпер».

Лікування складається з декількох етапів, що забезпечує його результативність:

 • Діагностичні заходи. Після надходження хворого в стаціонар, його повністю обстежують. Це дає можливість визначити ступінь залежності від наркотиків. На даному етапі проводиться не тільки огляд пацієнта і збір анамнезу, а й використовуються інструментальні та лабораторні методи.
 • Дезінтоксикація. На цьому етапі лікування знімаються симптоми абстинентного синдрому. У цей період пацієнтові рекомендовано прийом відповідних медикаментозних препаратів. Вони призначаються лікарем відповідно до ступеня тяжкості залежності і станом хворого.
 • Усунення ускладнень. На даному етапі також необхідно приймати медикаменти, за допомогою яких усуваються негативні наслідки прийому кодтерпін.
 • Реабілітаційний період. Він є досить важливим, оскільки дозволяє усунути можливість появи рецидивів. На цей етапі з хворим працюють висококваліфіковані психологи. Вони проводять індивідуальні та групові заняття, за допомогою яких пацієнт усвідомлює всю красу нормального життя і серйозні ускладнення подальшого вживання наркотиків. Робота психолога спрямована на усунення психологічної залежності.
 • Соціальна адаптація. У цей період хворому допомагають налагодити стосунки з близькими і знайомими людьми, які ведуть нормальний спосіб життя. Пацієнта навчають бути відповідальним за свої вчинки. Завдяки роботі кваліфікованих фахівців людина визначає пріоритети і інтереси у своєму житті. Це спрощує процес пошуку роботи в подальшому. У цей період використовуються різноманітні програми психокорекції. Пацієнт постійно спілкується з колишніми наркозалежними, що дозволяє йому визначити згубність свого стану і назавжди відмовитися від прийому наркотиків.
  Лікування кодтерпіновой залежності є досить тривалим і складним. Фахівці реабілітаційного центру «Снайпер» прикладають всі свої зусилля, щоб вилікувати людину. Якщо він буде дотримуватися їх рекомендації, то це забезпечить успішність терапії наркотичної залежності.

Особливості терапії

При тривалій залежності прибрати кодтерпін в домашніх умовах зі свого життя практично неможливо. Існує велика кількість реабілітаційних центрів, робота яких спрямована на боротьбу із залежністю. Одним з таких є реабілітаційний центр «Снайпер».

Для того щоб побороти залежність, необхідно щоб пацієнт мав бажання і дав свою угоду на це. Спочатку проводиться консультація хворого. Після цього рекомендовано провести комплексне обстеження. Пацієнт повинен розповісти про всі аспекти вживання наркотиків, що дозволить доктору розробити дієву схему лікування. Після звернення в центр пацієнту необхідно відразу ж припинити приймати наркотики.

Для терапії пацієнтів на початковому етапі використовується інсулін і грутаміновая кислота. Також хворим рекомендується застосування:

 • Тизерцину;
 • аміназину;
 • Амітриптиліну.

Дані медикаменти характеризуються наявністю тривалого ефекту. Якщо у людини наростає виснаження, то йому необхідно приймати препарати, дія яких спрямована на тонизирование роботи серцево-судинної системи. Відповідно до свідчень, а також індивідуальними особливостями пацієнта рекомендовано прийом:

 • анальгетиків;
 • Антагоністи опійних рецепторів;
 • Антіконсульвантов;
 • гепатопротекторів;
 • антидепресантів;
 • нейролептиків;
 • Ноотропних препаратів;
 • Вітамінів.

Вибір певних ліків, а також коригування його дози здійснюється висококваліфікованим фахівцем індивідуально. Активне лікування медикаментами надає можливість купірування досить важких розладів в організмі людини протягом 2-3 тижнів. Щоб уникнути появи рецидивів пацієнтові необхідно забезпечечіть психологічну допомогу і підтримку рідних. Це дозволить йому змінити коло общенія.

После проходження курсу лікування протягом півроку у людини може спостерігатися збереження апатії. Протягом перших трьох місяців спостерігається тяга до наркотиків, що призводить до виникнення депресивного стану. У цей період діагностується збереження поверхневого сну, тривожності, прискореного серцебиття, задишка, розбитості, вялості.

Только фахівці реабілітаційного центру «Снайпер» знають, як зістрибнути з кодтерпін. Вони забезпечують пацієнтові лікування не тільки фізіологічної, а й психологічної залежності. Саме тому більшості пацієнтів надається допомогою навіть після виписки з єдиного центру. Лікування спрямоване на усунення потреби в наркотиках і попередження рецідівов.

Прі кодтерпіновой залежності можуть спостерігатися різноманітні ускладнення — соматичні, вегетативні і психічні. Більшість пацієнтів після виписки знову починають вживати наркотики, що негативно відображається на серцевої діяльності. У деяких випадках колишні наркозалежні починають приймати алкогольні напіткі.

Прі кодтерпіновой залежності у пацієнтів діагностується розвиток різноманітних захворювань внутрішніх органів, травної, серцево-судинної, сечовидільної систем. Кодтерпін має негативний вплив на працездатність печінки. В даному випадку хворим рекомендовано пройти обстеження у вузькоспеціалізованих фахівців, які після проведення відповідної діагностики призначать раціональне лікування завісімості.

После зняття абстинентного синдрому з хворим займається соціальний педагог. З його допомогою пацієнтові вдається максимально комфортно адаптуватися в соціумі. Для відновлення фізичної форми йому рекомендуються комплекси лікувальної фізкультури. Також з пацієнтами проводять роботу духовні наставники. Завдяки такому підходу до лікування пацієнти можуть повноцінно пристосовуватись до сучасного життя. Після виходу з реабілітаційного центру пацієнти мають субординацію, стають відповідальними, працелюбними, можуть повноцінно сприймати критику в свою сторону. Вони вміють працювати з людьми ви колективі, є відповідальними і рішучими.

Реабілітаційний центр «Снайпер» в своїй роботі використовує інноваційні методики лікування залежності, що надає можливість позбутися від неї раз і назавжди.

Кодтерпін є сильнодіючим медикаментом, який проводиться на основі наркотичної речовини. Тривалий прийом медикаменту призводить до виникнення наркотичної залежності, яку необхідно лікувати в спеціалізованому центрі.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.