Метадоновая залежність, як позбутися?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Метадон — синтетичний опіоїдний препарат, який в сучасній медицині використовується як сильнодіючий анальгетик. Наркотична здатність його властивостей нижче, ніж у таких відомих опіатів як героїн, морфін. Тому в багатьох країнах почалися і діють до сих пір «метадонові програми», які мають на меті зниження залежності від наркотичних засобів, а в основному зняття героїнової залежності. Ефективність даного методу лікування від наркотичної залежності людини багато вчених ставлять під сумнів, так як, ідучи від однієї проблеми, купується більш серйозна — метадоновая залежність.

Наслідки вживання метадону

Наркотик метадон має можливість вживання як перорально, так і ін'єкційно. При пероральному застосуванні препарату, наркотичний засіб всмоктується через стінки кишечника і потрапляє в кровотік наркомана через 20 хвилин після вживання. Робить сильний вплив на центральну нервову (ЦНС) і серцево-судинну систему викликаючи повне розслаблення гладких м'язів.

Увага! Пероральне вживання в медичних цілях, приносить ефект знеболення яке настає через 20 хвилин і має тривалість до 7 годин. При ін'єкційному прийомі відбувається прискорене досягнення необхідного стану протягом 10-15 хвилин.

Наслідки вживання метадонуДаний препарат відноситься до опіоїдної групи наркотичних засобів і після вживання викликає:

 • ейфоричний стан;
 • почуття безпеки;
 • викликає повне розслаблення центральної нервової системи;
 • при збільшеній дозі провокує виникнення галюциногенних видінь;
 • зникає почуття жалості, що робить скоєний злочин більш жорстоким.

При постійному вживанні наркотика метадон в організмі людини створюються «мішки» накопичення, що призводить з кожним наступним прийомом до збільшення концентрації наркотику. Створюючи тим самим сприятливі умови для отримання передозування від метадону. Часто виникають і побічні ефекти, до яких відноситься:

 • слабкість тіла, м'язової тканини;
 • блювота;
 • інтоксикація організму з повним його зневодненням;
 • руйнування психоемоційного стану людини, суїцидні дії залежної людини, що вимагає постійного спостереження за хворим.

Але найнебезпечніше наслідок від прийому наркотику — це швидкий розвиток метадонової залежності, яке за своєю симптоматиці набагато серйозніше і несе більш руйнівні дії на організм людини, ніж від «важких» наркотичних засобів.

Метадоновая залежність і її терапія в домашніх умовах

Вивчаючи інформацію в інтернеті про способи зняття метадонової залежності в домашніх умовах, написану колишніми наркоманами, можна подумати, що це неважка заняття. Відразу пояснимо, що такої інформації отриманої з неперевірених джерел, довіряти не варто, так як самолікування не принесе позитивні плоди, а тільки посилить і без того важкий стан залежної людини.

Будь-які дії в домашніх умовах неефективні, а реклама нібито медичних засобів дозволяють зробити такий ривок до нормального життя є звичайним способом заманити покупців. Адже при настанні абстинентного синдрому від вживання наркотичного засобу метадон має сильнішу симптоматику і все думки, дії хворого будуть спрямовані на пошук нової дози, що призводить в більшості випадків до скоєння злочинів.

Відмова від вживання і абстинентний синдром

У даній ситуації одного бажання наркомана покинути вживання мало. Адже після першої спроби закінчити вживати, через нетривалий час почнеться «ломка», що на медичному мовою називається — абстинентний синдром.

метадоновая залежність

Абстинентний синдром — це стан, при якому виникають побічні дії через відсутність наркотичного засобу в організмі людини. Синдром відмови має свої ознаки і надає на організм людини сильне психологічне і фізичне вплив. Ознаки виникнення синдрому:

 • спазми і больові відчуття;
 • відмова в роботі печінки, нирок;
 • набряк легенів і інших особливо важливих органів;
 • загострення прихованих хронічних захворювань;
 • рясне потовиділення організму хворого;
 • розлад кишечника, рідкий стілець;
 • зневоднення організму;
 • нудота, що супроводжується сильними блювотними позивами;
 • яскраво виражені галюцинації;
 • маячня;
 • скачки тиску;
 • судомні неконтрольовані рухи тіла;
 • підняття температури тіла хворого.

Дані симптоми без кваліфікованої допомоги пройти не вийде. Тому при бажанні впоратися зі своєю недугою, Вам необхідно звернутися в центр наркології. Самолікування небезпечно не тільки для здоров'я залежного наркомана, але і в більшості випадків приносить непоправні наслідки в порушенні психічного стану і розвиток шизофренії. Як позбутися від метадонової залежності?

Наркозалежному людині від даного препарату потрібна професійна допомога наркологічних реабілітаційних центрів, де для лікування від недуги застосовуються методи психотерапевтичного впливу, а при необхідності медикаментозна підтримка. Такі заходи можна здійснити тільки під пильним цілодобовим увагою медичного персоналу і повної госпіталізації хворого.

Як проходить курс реабілітації в наркологічному центрі «Снайпер»

Для початку терапевтичного курсу реабілітації і повного зцілення від небезпечного захворювання необхідно записатися на прийом в наш реабілітаційний центр «Снайпер». Тільки після попереднього огляду терапевта і нарколога буде призначений необхідний збір аналізів, який Ви можете пройти, не виходячи з нашого центру. Отримавши результати, яких, Ви можете приступати до лікування наркотичної залежності в нашому центрі. Для того щоб позбутися від шкідливої ​​дії метадону на людський організм існують спеціальні програми, які поділяються на кілька етапів.

Перший етап терапії — карантин

Цей етап передбачає перебування пацієнта в карантинній зоні нашого центру «Снайпер», де здійснюється цілодобове спостереження за ним і купірування впливу на хворого з боку минулому житті і колишнього оточення. Це дає можливість своєчасно вжити заходів при виникненні абстинентного синдрому, і прибрати вживання наркотичних засобів. Так як на перших днях перебування в карантині наш підопічний ще не готовий морально і психологічно дати відсіч даної патології синдрому, передбачена медикаментозна підтримка організму.

Надалі проходить психологічна підготовка хворого до відмови від наркотичних засобів та зняття збудження психоемоційного стану за допомогою спеціальних медикаментозних засобів або методами народної медицини. Зняття абстинентного синдрому займає до 27 днів, після чого підопічний перекладається на стаціонарне лікування.

Цей період найскладніший у житті нашого хворого, але пройшовши, його він відчує впевненість у своїх силах і можливостях, знайде бажання, повернуться в нормальне середовище соціуму.

Другий етап терапії — стаціонарне лікування

стаціонарне лікуванняДаний етап характеризується пройденим абстинентного синдрому, що дає можливість перевести пацієнта в більш комфортні умови перебування в нашому центрі наркологічної допомоги «Снайпер». На вибір будуть надані 2-х, 3-х місні кімнати, обладнані сучасними меблями і найнеобхіднішими предметами для проживання.

Після карантину наш підопічний пройде діагностику стану внутрішніх органів, після чого йому буде призначена індивідуальна терапія відновлення. Що включає в себе відновна терапія:

 • призначення фізіопроцедурних заходів для прискореного відновлення ураженого організму;
 • вживання сорбентів і протекторів для поліпшення роботи внутрішніх органів;
 • фізичні заняття з індивідуально розробленою методикою в сучасному спортивному залі нашого центру;
 • цілодобове спостереження за станом здоров'я;
 • масажні процедури;
 • відвідування басейну;
 • спеціалізована дієта, згідно стану здоров'я;
 • лікування за допомогою проведення курсів психотренінгу, що дає можливість почати життя без наркотичних препаратів.

Третій етап — закріплення досягнутих результатів

Пройшовши відновлювальний курс, настає час закріплення результатів отриманих за час лікування. Для цього використовуються методи психологічного і соціального підходу. Знімається встановлений режим проживання, дається можливість самому вибрати, як жити далі. Проходження перевірочних тестових завдань дає впевненість в повному зціленні пацієнта. При необхідності наш центр реабілітації наркоманії «Снайпер» допоможе в працевлаштуванні нашому колишньому підопічному.

Четвертий етап — супровід по нового життя

Навіть пройшовши лікування в нашому центрі, існує ймовірність повернення до колишнього існування, але ми вирішуємо цю мить за допомогою створених нами чергових номерів телефонів. Беручи цілодобово дзвінки наших підопічних, черговий лікар надасть психологічну допомогу, а в разі потреби медичної допомоги, викличе швидку. Всі наші колишні пацієнти знаходяться в зоні ризику зриву, але за допомогою наших заходів підтримки в реальному житті, ми зменшуємо шанс повернення до пороку.

Наш центр наркологічної реабілітації «Снайпер»

Наркоманія — епідемія нашої країни. Борючись з такими вадами, наш центр бере участь у Державних програмах профілактичних заходів, ми маємо вдячні дипломи та грамоти від зарубіжних партнерів, за надання допомоги нужденним в лікуванні наркозалежних людей.

Наші методи лікування і програми представлені на міжнародних виставках медичних досягнень і увійшли в п'ятірку кращих в світі. До нас приїжджають проходити стажування зі країн ближнього зарубіжжя, що дає нам хорошу оцінку серед таких же центрів реабілітації. Ми здатні допомогти Вам і Вашій близькій людині. За нас говорять наші справи і з кожним роком збільшується відсоток зцілених від наркоманії людей.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.