За якими ознаками можна розпізнати наркомана? Є вихід із залежності!

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Часто виникає питання, як розпізнати наркомана і які існують ознаки вживання наркотичних засобів. Для цього необхідно іноді просто придивитися до людини, на його стан очей, статура, зовнішні ознаки змін на обличчі, зміна стилю одягу і характер — це майже все, що допоможе виявити, вживанння наркотиків у наркозалежного.

На що звертати увагу для правильного розпізнавання наркомана

Залежність від наркотиків залишає серйозних змін на організмі, психічний стан і тілі людини. Існують кілька видів і способів визначення наркозалежного від звичайної людини. Розглянемо деякі з них.

Зовнішні дані

За зовнішніми ознаками, можливо, дізнатися наркозалежної людини:

 • В першу чергу дивимося на очі, зіниці можуть мати звужене або навпаки нереально розширене стан.
 • Колір лицьового покриву шкіри має сильно помітну блідість.
 • Худорляву статуру.
 • Місця, колінного і ліктьового вигинів мають сліди ін'єкційних уколів.
 • Наявність на тілі великої кількості гнійників, виразок.
 • Свербляча шия, тіло.
 • Стан ломки.

За допомогою спостережень за зовнішніми ознаками можна обчислити так само і колишнього наркозалежного:

 • сильно постаріле особа, яка не відповідає паспортному фото;
 • велика кількість шрамів на руках, ногах, мають форму рівних порізів;
 • хронічні захворювання (туберкульоз, гепатит, СНІД, ВІЛ).

Всі перераховані ознаки можуть служити наслідками від вживання наркотичних засобів. Правда вони можуть виникнути і з інших причин. У зв'язку з цим, виявлення наркозалежної людини на 100% не представляється можливим.

Поведінкові ознаки наркомана

Поведінкові ознаки наркоманаДивлячись на поведінку людини можна без праці впізнати в ньому наркозалежного. Наркотичні засоби, надаючи сильний вплив на психічний стан, створюють незаперечні ознаки вживання. Що в це входить:

 • загальмованість дій;
 • можлива різка зміна настрою від агресії до депресивного стану.

Важливо! Може Вам як батькам не віриться, що дитина почала вживати наркотики, а симптоми і ознаки свідчать про протилежне — пройдіть тест.

Тест для визначення наркомана

Даний спосіб визначення наркоманії можна придбати в будь-якому аптечному пункті. Його ефективність дорівнює 100%. Чим швидше Ви виявите наркоманію в середовищі родичів, дітей, тим швидше їх, можливо, вилікувати, так як в занедбаному варіанті розвитку, це створить великі проблеми.

Особисті речі наркозалежного

Для появи підозри досить у людини виявити дані предмети:

 • наявність у некурящого людини запальнички — підігрівання наркотику перед вживанням;
 • використані і нові шприци для ін'єкцій;
 • наявність Димедролу пояснюється зняттям алергічної реакції;
 • постійне відчуття тривоги;
 • в період переживань, судомні імпульсні руху;
 • жаргонний сленг.

Як розпізнати чи вживає, крокодил наркоман?

Як розпізнати чи вживає, крокодил наркоманСеред шкідливих наркотичних засобів з групи опіатів особливе місце займає — дезоморфін. Даний препарат має вуличне назву «крокодил» і є найбільш небезпечним для здоров'я людини. Як можна розпізнати наркомана що вживає Крокодил? Препарат створюється наркоманами в домашніх умовах і містить достатню кількість хімічних і токсичних засобів.

Після нетривалого внутрішньовенного застосування на місці ін'єкцій утворюються гнійні виразки. Якщо не вжити вчасно заходів до їх усунення можуть спровокувати розвиток гангрени. У повсякденному житті «крокодилячі» наркомани ховають місця ін'єкцій під речами, пов'язками — один з характерних ознак вживання.

Як розпізнати чи вживає травку наркоман?

Вживають травку, наркомани так само мають свої ознаки прийому наркотику. Характерні ознаки вживання поширеного наркотичного засобу марихуани.

Як розпізнати чи вживає травичку наркоманХарактерні зовнішні ознаки вживання:

 1. Трава має здатність після вживання розширювати кровоносні судини, що надає очам червоний колір.
 2. Опущені повіки, зіниці мають розширений вид.
 3. Особа набуває червонуватого рум'янець.
 4. Блідість шкірного покриву тіла.
 5. Сильно помітне збудження або навпаки розвинене стан панічного настрою.

Відмінні моменти поведінки:

 • повне неадекватний стан при виниклих події;
 • безпричинний сміх;
 • постійне відчуття голоду;
 • сухість в ротовій порожнині;
 • перепади настрою від депресії до агресивності;
 • проблеми з ЦНС;
 • втрата логічного мислення, пам'яті.

Так само при наявності незвичайних речей, за допомогою яких вживається марихуана — додаткове свідчення вживання.

Ознаки вживання амфетаміну (фен)

Явні ознаки вживання фенаЯк можна розпізнати наркомана який вживає амфетамін (фен, психостимулятори). Найголовніша риса підтверджує, що наркоман приймає порошок, служить запалений червоний ніс, рясне виділення носового слизу, ефоріческое стан, надмірна балакучість.

Під носом у наркомана спостерігаються потертості, що виникають внаслідок вживання фена як нюхальної суміші, що провокує постійний носової свербіж. Так само стан носа має пошкодження слизової оболонки, а це постійні кров'яні виділення з носової порожнини.

Є ще один спосіб розпізнати наркозалежного — це очі. Відразу після вживання, зіниці розширюються до граничного значення. Але наркомани знайшли вихід з даної ситуації і навчилися зменшувати після збільшення зіниці за допомогою спеціальних медичних препаратів (очних крапель). Тому даний спосіб не є точним визначенням вживання.

Загальні ознаки людей які вживають психостимулятори

Психостимулятори мають сильний вплив на психіку людини. До даних речовин відносяться:

 • фен (амфетамін, солі і багато інших синтетичні наркотики);
 • таблетований екстазі;
 • ін'єкційні препарати первітин (гвинт).

У наркомана який вживає таблетки, порошки, ін'єкційні наркотичні препарати відбувається сильна зміна в психічному стані, а так само фізіологічне зміна зовнішності (поява алергічної реакції, гнійні виразки, різке схуднення через втрату апетиту).

Прийом даних препаратів викликають сильне ейфоричний стан, балакучість, відсутність контролю над своїм психоемоційним станом. При відсутності дози проявляється агресія, депресія, апатія. Даний препарат, впливаючи на мозкову активність людини, викликає у нього збільшення роботи головного мозку, фізичних здібностей, безсоння.

Ознаки наркозалежного який вживає сіль

Дана курильна суміш не має суттєвої відмінності за своїми ознаками від вживання амфетаміну (фена). Є тільки одна відмінність — це збільшена дратівливість, сильна апатія.

Як розпізнати що наркоман вживає таблетки

Для виявлення наркомана звертаємо увагу на непрямі ознаки вживання:

 1. Темний колір одягу, окуляри від сонця. «Кіношний» вид наркозалежної людини відповідає образу життя «в темних тонах». Одяг навіть в сильну спеку прикриває місця ін'єкцій.
 2. Наявність порожніх упаковок наркотичних засобів, використані шприци, боязнь дивитися в очі.
 3. Постійна нестача грошей, позику грошей.
 4. Відсутність здорового судження.
 5. Психічна нестабільність.

Всі ці пункти явно підкреслюють споживання наркотиків і швидше за все говорять про з'явилася наркотичної залежності.

Абстинентний синдром — лікування в домашніх умовах

Виявлення вживання родичем або дітьми наркотичних препаратів вводить в стан ступору близьких людей. Відразу багато з них роблять серйозну помилку намагаючись заборонити вживання, думаючи, що цим вони вирішать цю проблему. Поспішаємо Вас зупинити від таких дій, так як цей метод не принесе бажаного результату, а тільки посилить і так поламану психіку хворого.

В першу чергу, що необхідно зробити, так це поговорити з наркозалежним підопічним і з'ясувати якими препаратами він викликав собі ейфоричний стан і як довго він вживає наркотичне зілля. Тільки отримавши відповідь на це питання, необхідно переходити до другого кроку.

Другий крок полягає в дотриманні поваги до хворого і спробі переконати його почати лікування. Якщо залежний не хоче його починати будь-які дії будуть безглузді.

Різко переставши вживати наркотик, залежний протягом 12-15 годин отримує ще один удар. З'являється синдром відмови (абстиненція). Даний синдром, не маючи достатнього досвіду пройти без наслідків для хворого не вийде, що призведе в кращому випадку до початку вживання наркотику, в гіршому до повного знищення психічного і фізичного здоров'я. Даний синдром можна зняти тільки за допомогою реабілітаційних наркологічних центрів. Лікування в домашніх умовах проводиться тільки в початковому етапі вживання легких видів наркотиків.

Терапія в спеціалізованому наркологічному центрі «Снайпер»

Звернувшись в наш центр, ми зможемо Вам допомогти, адже маючи великий досвід таких ситуацій, ми поставили на ноги достатню кількість залежних наркоманів. У наших методах лікування практикується лікування народними засобами, купірування синдрому відмови (абстиненції), відновлення пошкоджених внутрішніх органів, психологічні методи підтримки нашого підопічного, гіпноз, кодування. Кожен з методів застосовується в залежності від стану пацієнта і його психологічній підготовці почати нове життя без вад наркоманії.

У нашому центрі «Снайпер» існують ступені терапії, які порушувати не рекомендується, так як це може викликати загострення хронічних захворювань органів, психічні відхилення здатні викликати шизофренію.

Проживання в реабілітаційному центрі наркології «Снайпер» відповідає європейським стандартом і викликає почуття комфорту й умиротворення. Кожна палата обладнана сучасними ліжко-місцями на 2-4 людини, де передбачено все необхідне для проживання. Великі і світлі вікна палати виходять на паркову зону нашої установи.

Харчування в нашому реабілітаційному центрі складається з систем дієтичних меню, прописаними лікарями, що прискорює процес одужання. На території нашого центру існує чіткий розпорядок дня, де прописано час на вживання їжі, обхід лікарів, фізіопроцедури, масажі із застосуванням Східних методів розслаблення.

Всі ці заходи сприяють поліпшенню самопочуття підопічного, зраджує йому віру в себе, що дає відмінний результат при проведенні терапевтичних заходів і психологічних методів впливу на зруйновану психіку.

Підводячи підсумок вище сказаного, можна для себе уявити схему покрокової терапії залежності в нашому центрі наркологічної допомоги:

 • купірування абстинентного синдрому в карантинній зоні;
 • стаціонарне лікування передбачає відновлення внутрішніх органів і психологічна допомога у вирішенні повністю
 • відмовитися від вживання наркотичних засобів;
 • закріплення отриманих результатів після карантину;
 • перед випуском зі стаціонару контрольна перевірка на можливість зриву.

Безпека

Територія нашого наркологічного центру реабілітації перебуває під цілодобовим наглядом з боку співробітників спеціалізованого охоронного підприємства, що дає відмінну можливість сміливо заявити, наші підопічні в безпеці.

Наші співробітники

Всі співробітники мають вищу медичну освіту і проходять щорічну перевірку на профпридатність в Державних центрах підготовки та контролю над якістю обслуговування пацієнтів. Працюючи з підопічними, співробітники нашого центру ввічливі, ввічливі, в разі необхідності нададуть першу медичну допомогу.

Після проходження повних курсів реабілітації в нашому наркологічному центрі «Снайпер», ми допомагаємо в працевлаштуванні, а найголовніше, терапія наркозалежних проходить повністю конфіденційно, що не ставить людину в подальшому в незручну ситуацію в житті.

Подальше супроводження

Отримавши нову здорове життя без наркотичних препаратів, наш колишній пацієнт входить у групу ризику і можливий зрив на повторне вживання наркотиків. Для цього в нашому наркологічному реабілітаційному центрі «Снайпер» передбачені цілодобові телефони екстреної допомоги. Після Вашого дзвінка, черговий фахівець проведе психологічну підтримку, а в разі необхідності викличе термінову медичну допомогу.

Ми дбаємо про наших підопічних і не залишаємо їх важкій ситуації на просторах життя.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.