Лікування наркоманії серед підлітків

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

У світі досить спокус, з якими підліток зустрічається на кожному кроці, і тільки від нього залежить, який шлях він обере. Він або піддається їм або починає з ними боротися і стає на правильний і здоровий шлях соціального розвитку. Одним з таких спокус є наркотики і тимчасове блаженство, яке він починає відчувати, піддавшись на вмовляння друзів або спробувавши заради цікавості.

Почавши вживати, йому вже важко зупинитися, так як його зруйноване психоемоційний стан вимагає тільки одного — чергову дозу для отримання ейфорійного стану. Тому помітивши перші ознаки вживання наркотичних засобів, терміново необхідно вживати заходів, щоб врятувати заблуканих душу і здоров'я свого близької людини. У цьому може допомогти тільки спеціалізовані наркологічні центри допомоги для підлітків від наркоманії.

Підростаюче покоління — слабка ланка вікової категорії суспільства

Підростаюче покоління, завдяки своєму ще незміцнілий психічному стану, часто переживає складні періоди в житті. Всьому виною їх максималізм, незміцнілу психічний стан, переживання. У період дозрівання підлітка як особистості в соціальній сфері, його життя наповнене величезними і насиченими подіями, тому це найскладніший період переходу в доросле життя. У цей час формується розуміння, що таке зло, добро і подальший шлях розвитку.

Здійснювані ним вчинки, необдумані і швидкі рішення, бажання здатися старше і досвідченіше ніж однолітки штовхають його на нові відчуття — наркоманію. Правда пройде незначний час, і він почне шкодувати про свої дії, але для нього це буде потім, а зараз він в середовищі, таких як він, виглядає важливою персоною і прикладом для наслідування. Це стає відправною точкою його наркоманского розвитку, що може потягнути в нетрі смертельного пороку своє оточення.

Підліткова наркоманія — основні причини виникнення вад

Реабілітаційний центр для підлітків наркозалежнихОсновною і головною причиною початку вживання наркотиків серед молоді, є його незадоволеність соціальною сферою життя, своїми успіхами. Оманливе думку про свою не компетенція, штовхає його на різні необдумані кроки. Відчуваючи себе в не в своїй тарілці, відчуваючи свою непотрібність суспільству, змушує його шукати альтернативу даному оточенню і способу життя.

Багато часу не пройде і він знаходить таких же, як він розчарувалися в житті людей, але знайшли, як йому здається вихід з даного стану і життєвих проблем за допомогою наркотичного зілля. Підсівши на цей порок, він і такі як він, починають жити за новими для нього правилами — щоденний пошук чергового ейфорійного пригоди, дози.

У період розвитку свого сина, незважаючи на важкі часи, і відсутністю часу для спілкування з дорослим сином, необхідно більше приділяти час своїй дитині і звертати увагу на ознаки, які можуть показати, що він став на смертельний шлях пороку.

Які ознаки можуть сказати що дитина в небезпеці

Майже пройшовши поріг вікового розвитку, підлітки як малі діти все одно вимагають до себе батьківської уваги. Тому почавши спілкуватися з ним, Ви можете помітити, як він змінився і побачити, як змінилося його думку і переглянути його нові інтереси. Тому варто звернути увагу на можливо з'явилися ознаки вживання наркотичних препаратів. Підліткова наркоманія і її ознаки, за якими можна зрозуміти, що дитина почала приймати наркотики:

 • зміна інтересів і хобі, якому Ваша дитина приділяв велику увагу;
 • втрата апетиту;
 • прояв безсоння;
 • сильне схуднення;
 • шкірний покрив дитини ставати білястим, блідим;
 • періодична несвязная мова;
 • дивні судорожні рухи тіла;
 • сильне прояв забудькуватості;
 • депресивний стан;
 • агресія відносно свого оточення;
 • психоз;
 • поява нестандартного вигляду одягу;
 • велика кількість татуювань;
 • сліди від внутрішньовенних ін'єкцій;
 • наявність постійно носяться з собою нестандартних приладів і предметів.

Все це повинно насторожити в дитині і в цей момент потрібно почати діяти, щоб не запустити розвиток наркозалежності. Постарайтеся поговорити про це з Вашим сином, але спілкування повинно містити правильний підхід, інакше Ви тільки збільшите ситуації, якщо дійсно він став наркоманом.

Правильна модель поведінки з наркозалежним підлітком

поведінки з наркозалежним підліткомВиявивши ознаки вживання наркотичних препаратів своєю дитиною, необхідно правильно поставити свою поведінку і приготуватися до бесіди. Просто в період підліткового розвитку в ньому розвинене почуття максималізму і своєї переваги над іншими, тому правильно підштовхнути на лікування і створити мотивацію на даному етапі — основний і перший крок до перемоги над пороком. Існує, ряд правил, порушення яких може коштувати серйозних проблем:

 1. Вам необхідно зрозуміти, що початком вживання наркотичних засобів може стати причина і проблема в сімейному колі підопічного. Тому, в деяких випадках спадковість не грає в цьому свою роль. Відразу переглянете, що може бути даної причиною і постарайтеся позбутися від неї в сімейному колі спілкування.
 2. Чи не намагайтеся звинуватити підлітка в його вчинок і початку вживання наркотиків, так як це повністю закриє його від спілкування і посилить психологічну залежність від зілля.
 3. Створіть умови, при яких підліток не буде вважатися жертвою від причини соціального кола спілкування і сімейних проблем. Він повинен також нести почуття провини за скоєне і спробувати сам почати і проявляти бажання до лікування від цієї недуги. У деяких випадках, це може допомогти. Ваше завдання, допомогти його бажанням.
 4. Починаючи жаліти наркозалежного підлітка, багато хто здійснює цими діями велику помилку, він перестає відчувати свою провину і повністю починає Вами управляти і маніпулювати.
 5. Самолікування в домашніх умовах, не принесе бажаного, але може ще й нашкодити і так хиткому здоров'ю підлітка. Тому рекомендація звернутися в НРЦ «Снайпер», і отримати професійну допомогу в лікуванні від наркоманії підліткового віку.
 6. Чи не бачитеся на обіцянки сина, що він вживає в останній раз, Ви, не вирішуючи його проблему, самі штовхаєте його в безодню, з якої можна і не вибратися.

Розуміючи стан батьків, які дізналися про порок їх улюбленого чада, але варто взяти себе в руки. Адже тільки від Вас зараз залежить повне одужання дитини, а для цього потрібне терпіння і правильність дій.

Лікування наркоманії серед підлітків серйозна тема, тому необхідна допомога фахівців. Наш НРЦ «Снайпер», має величезний досвід роботи в лікування наркоманії у підлітків, а також різними складнощами даного захворювання. Досвід дозволив звільнити з полону пороку вже не одну тисячу пацієнтів. Найголовніше при початку лікування це бажання самого підопічного, так як насильно Ви витратите силу-силенну часу і втратите достатню кількість грошових коштів, і результат залишиться не просто на цьому рівні, а може ще й гірше.

У НРЦ «Снайпер», існує послуга «нарколог на будинок», де досвідчений фахівець проведе в домашніх умовах детоксикацію від наркотичних препаратів, а при необхідності зможе створити хворому мотивацію на лікування. Всі звернення за допомогою в наш центр допомоги, є суто конфіденційною інформацією, тому витоку бути не може.

Підліткова наркоманія — терапія

Лікування підлітків від наркозалежності, складно тим, що серед величезного вибору наркологічних центрів допомоги, дуже мало які спеціалізуються на конкретно підлітковому віці. У їх лікуванні наркоманії у підлітків, використовуються загальні методи терапії, що не є правильним і вірним підходом до лікування. НРЦ «Снайпер» — практикує індивідуальний підхід, і лікування підлітків дає необхідне одужання від наркоманії та різних побічних захворювань наркозалежного пацієнта.

НРЦ «Снайпер», проводить повний комплекс індивідуального лікування наркоманії, що включає в себе психотерапію із застосуванням різних методик відновлення психоемоційного стану та медикаментозного лікування. Існує послідовність терапії і проведення лікування наркоманії у підлітків:

 • детоксикація організму від шкідливого впливу наркотичних препаратів і токсинів;
 • купірування абстиненції з допомогою медичних препаратів та психологічного впливу на підопічного;
 • карантинні норми лікування наркоманії, що дає можливість прибрати негативний вплив соціального світу хворого, який став основною причиною даної патології;
 • після зняття абстинентного синдрому, пацієнт переводиться на стаціонарне лікування, де проходить повне закріплення отриманих результатів;
 • адаптаційні заходи, після лікування від недуги;
 • соціальне повернення в життя;
 • за бажанням, надання роботи;
 • можливість принести користь оточенню в профілактичних заходах, що проводяться нашим НРЦ «Снайпер»;
 • постійна допомога при соціальному житті поза НРЦ «Снайпер».

Все це дає можливість пройти в подальшому можливий зрив на минуле життя і купірувати повторному виникненню смертельної недуги.

Країни, що розвиваються стадії наркозалежності серед підлітків

Лікування наркоманії у підлітківРозвиток наркотичної залежності у підлітків, відбувається так само як і у дорослих громадян. Спочатку дитина просто починає вживати наркотик за компанію або по своїй цікавості, послухавши казки, що від одного разу поганого не трапиться. Іншими словами, це початок і перші рази, які можна зупинити в домашніх умовах, якщо залежність не виявилася.

У другій стадії розвитку, в голові вживає підлітка, виникаємо почуття власної гідності, що він тепер дорослий і від перших раз прийому проблем не було і це не приносить негативного стану. Так починає зароджуватися психологічна залежність, супроводжувана ейфоричним станом, яке повністю паралізує можливість здорового осмислення даної проблеми. Оманливе думку складає таку стадію розвитку наркотичної залежності — фізичну.

Третя стадія — фізична залежність. Прийом наркотиків не приносить колишніх сильно яскравих ейфорійного станів, і ставати просто необхідним для організму вживанням, так як наркотичні препарати стали незамінними засобами для роботи всього організму в цілому. У разі відмови від наркотичних препаратів або їх відсутності проявляється абстинентний синдром, який повністю пробуджує побічні свої види на організм.

Складність в підліткової наркоманії, що діти не контролюють дозу наркотичних препаратів, що стає основним проявом залежності і можливої ​​передозуванні наркотичним засобом.

Популярні наркотичні засоби у підлітків

Серед молоді і підлітків, вибір для вживання наркотичного препарату грунтується не на його модності чи шкідливості для організму, а на його доступності. Найпоширенішим видом є:

 • марихуана;
 • конопля;
 • гашиш;
 • шпак;
 • курильних сумішей.

Всі ці види наркотиків, можна дістати не напружуючись і вартість даних наркотичних продуктів, у багатьох випадках, є вартістю грошових коштів, що виділяються батьками для легкого перекусу в шкільній чи студентській їдальні. Тому робимо висновок, що для підліткового віку основними видами вживання наркотичного зілля, є можливість придбання.

Які наслідки несе вживання наркотиків

Наркотичний шкоди організму приносять всі види наркотиків, але для підліткового віку, психоактивні речовини найбільш небезпечні через те, що гальмують розумовий і фізичний розвиток молодої людини. Це приносить певні складності в лікуванні залежності від наркотиків. Крім наслідків розвитку молодого наркомана переслідує сильна відсталість в мисленні, фізичному розвитку, гормональні збої в роботі організму. Все це формує психічні захворювання, де основним є шизофренія.

Що ще можна додати? Так це те, що лікування від підліткової наркоманії складніше і більш витратна справа і відповідає низьким прогнозами за загальними статистичними даними зцілення.

Під дією наркотиків, підлітки більш схильні до суїцидні дій, що збільшує відсоток смертності в середовищі наркозалежних людей.

Що може запропонувати НРЦ «Снайпер» в лікуванні наркозалежних

 • Адаптаційну програму з індивідуальним ухилом.
 • Терапію, поєднану з навчальною програмою.
 • Комфортне лікування в нашому НРЦ «Снайпер».
 • Якісне харчування, згідно з оздоровчого курсу лікування від залежності.
 • Супровід після проведення лікування і допомогу в соціальному середовищі життя.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.