Допомога в реабілітації наркозалежних людей

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Медична реабілітація наркозалежних — захід, що не є повною реабілітацією від наркотиків, тому не варто думати, що дані дії врятують Вас від пороку. Захворювання наркоманією, це не легка простудна неприємність і одного чудодійного способу лікування не існує, як у багатьох казках, випив таблетку і став здоровий.

Застосовуючи лікарські препарати можна тільки максимально зняти залежність від наркотиків і купірувати тимчасово абстинентний синдром, провести чистку організму від токсинів, прибрати больові симптоми, тимчасово поліпшити самопочуття. Всі методи лікування ліками не обходяться без психологічної допомоги залежному наркоману і вимагають проходження повних курсів реабілітації. Навіть при такому розкладі в ситуації, просто необхідно розуміти, коли потрібне медикаментозне лікування при реабілітації наркозалежних людей.

Реабілітаційна замісна терапія залежних наркоманів

Медична реабілітація наркозалежнихПри реабілітації наркозалежних людей, особливу роль відіграють спеціальні дози наркотичних препаратів, які за допомогою додаткових психологічних впливів можуть допомогти в лікуванні цієї недуги. Ці дози поступово зменшуються, що дає можливість з часом повністю відмовитися від вживання наркотиків. Весь розрахунок в даній методиці заснований на можливість хворого повністю відвикнути від прийому наркотичного зілля.

При цьому методі терапії, зараження ВІЛ, СНІД, повністю відсутня, також знижується ймовірність скоєння злочину з метою отримання наркотичного препарату. Дана терапія застосовуються тільки для опіоїдних наркоманів, так як при вживанні інших видів наркотичних засобів вона не підходить. У світі широко застосовуються такі препарати для замісної терапії.

Метадон

Даний препарат широко використовується як замінник героїнової групи або опіатів. Починається його вживання з дозою рівній дозі героїну, потім поступово починається зниження, що в кінцевому результаті призводить до повної відмови від наркотиків героїнової групи. Багато хто впевнений, що так воно і є, але, по суті, препарат метадон маючи свою синтетичну і наркотичну складову, сам здатний викликати звикання, яке в рази гірше, ніж від вживання героїну. Виходить, що пішовши від одного зілля, людина стає сильно залежним від іншого, яке приносить в рази більше проблем, ніж чистий органічний героїн. Що він ще дає при початку вживання. Мета вживання з точки зору медицини, зняття абстиненції і тяги до героїну.

Бупренорфін

Цей препарат, також застосовується в реабілітації наркозалежних людей. Бупренорфін і метадон теж надає допомогу в реабілітації від героїну, але в меншій мірі викликає ейфоричний стан, що знижує шанси звикання до препарату. Правда, деякі залежні навіть після терапії, залишаються прихильниками його вживання.

Бензодіазепіни

До складу цього препарату входить заспокійливий засіб, який застосовують при очищенні організму від алкогольного впливу. Іноді його використовують в таких цілях:

 • знімають судоми;
 • зменшують вплив абстиненції;
 • знімають депресивний стан.

Барбітурати

Приймаючи цей препарат, наркозалежні люди знімають з себе почуття тривоги, панічний настрій, агресію в момент детоксикації організму. Також, даний препарат, як і Бензодіазепіни сприяє зняттю судом при чищенні організму від алкоголю.

Всі ці перераховані препарати застосовуються як заместительное лікування від залежності наркозалежних людей. Вживаючи психоактивні кошти для лікування від наркоманії, пацієнти входять в нову для них залежність психічну і фізіологічну. На думку багатьох наркологів, програма заміщення створена для легалізації даних наркотичних препаратів. Торговці наркотичної смертю, вже зробили ці начебто корисні препарати для наркозалежних людей, своїм найпоширенішим і потрібним товаром і продають його за вартістю чистого героїну.

Тому виникає питання, як могли провести даний вид лікування як заміщення, в Державні програми терапії? Як можна лікувати наркоманію наркотичними засобами при цьому виробляючи у пацієнтів більш сильну залежність, ніж від оригінального наркотичного засобу?

Очищення і реабілітація наркозалежних від наркотиків людей

Детоксикація і лікування наркоманіїІстотну допомогу в проведенні реабілітації наркозалежних людей грає — детоксикація. Цей вид чистки організму теж входить в групу медичної реабілітації. Для залежної людини, даний вид терапії є ударом, так як доведеться повністю відмовитися від наркотиків і пережити абстинентний синдром.

Видів детоксикації безліч, але перед початком цього заходу необхідно проконсультуватися з лікарем. Вся процедура проходить в карантинному секторі реабілітаційного центру, що дасть можливість цілодобового спостереження за підопічним і правильно провести цей вид терапії. При початку лікування, що наступив синдром абстиненції, проходить дуже важко і без допомоги фахівців центру реабілітації наркоманії його без втрат не пройти. Від чого залежить тяжкість настав абстинентного синдрому?

По-перше, від кількості вживання доз наркотичних препаратів. По-друге від терміну вживання наркотиків і його назві. По-третє, фізичного стану наркозалежного. Це основні причини підсилюють абстиненцію.

Наркоман, який проходить детоксикацію в центрі реабілітації під цілодобовим наглядом, менш піддається ризику від побічних наслідків, так як фахівці центру зможуть надати йому необхідну допомогу при зупинці серця, дихання і інших смертельних напастей. У домашніх умовах, дану процедуру краще не проводити, тому що при необхідності під рукою не буде необхідних приладів для надання першої допомоги.

Абстиненція — зняття залежності в реабілітаційному центрі

Постійно вживаючи наркотичні засоби людина, створює умови для звикання організму до постійного впливу ззовні. Організм знаходить в даному препараті полегшення у виробництві мозком гормону щастя, який в нормальному житті з'являється від сміху, радості. Тепер психологічно розуміючи, що можна не працювати мозок починає його вимагати, при цьому, якщо після психологічного вимоги його бажання не виконуються, відбувається фізичний вплив у вигляді:

 • болів в м'язовій тканині;
 • суглобів;
 • виникнення безсоння;
 • поява проносу (діареї);
 • нудоти;
 • блювоти;
 • підвищена пітливість;
 • скачки артеріального тиску.

Ці всі ознаки говорять про абстинентному синдромі. Тому починається прийом медичних препаратів для зняття абстиненції. У цей входять внутрішньовенні крапельниці з додаванням коштів очищають організм:

 • знеболюючі засоби;
 • заспокійливі засоби;
 • протектори;
 • сорбенти.

Всі види лікарських препаратів для купірування абстинентного синдрому багато в чому залежить від ступеня ураження організму наркотичними засобами. Також для поліпшення і прискорення процесу відновлення широко застосовується фізіотерапія, психологічна допомога та реабілітація з використанням системи 12 кроків.

Реабілітація в центрі «Снайпер»

Всі пропозиції, що надійшли на реабілітацію пацієнти, перед початком процесу проходять діагностування повністю всього стану організму. Це дає можливість побачити ступінь ураження організму від наркотичних препаратів і призначити індивідуальне лікування хворому. Які діагностичні заходи проводять для підопічного в момент його зарахування на реабілітацію? У ці заходи входять:

 • УЗД органів очеревини;
 • ЕКГ;
 • УЗД серцевого органу і м'язи;
 • ЕЕГ;
 • клінічні види аналізів: калу, сечі, крові.

Сам стан підопічних, стає під цілодобовий контроль фахівцями центру «Снайпер», а це психічне і фізіологічне стан.

Після отримання результатів аналізів, хворому наркозалежністю прописую ті чи інші медикаменти. Все лікування від наркоманії складається з поетапного підходу до терапії, що має на увазі:

 1. Детоксикацію організму від шкідливих і токсичних речовин наркотичного виду і не тільки.
 2. Купірування абстинентного синдрому із застосуванням сучасних методів лікування, в які входить психологічна допомога за різними системами і курсам лікування, медикаментозна підтримка фізичного стану і психіки хворого.
 3. Переклад після карантинних заходів купірування синдрому в стаціонарне відділення, де буде закріплення отриманого результату і повне відновлення пошкоджених органів людини. У це входить фізіотерапія, медикаментозне підтримання здоров'я, психологічна і морально-емоційна терапія.
 4. Після цього, наркозалежний пацієнт проходить курси реабілітації в соціумі нормального життя людини.

Якщо застосовуються методи заміщення наркотичних засобів на вище перелічені, а таке може бути з-за стану пацієнта, то даний вид лікування не є повним і вимагає використання різних форм кодування і психологічного впливу.

Кодування залежності від наркотиків

Що це означає для пацієнта? Даний вид реабілітації, такий як кодування, дуже сильно впливає на психічний стан пацієнта і його організму і приносить істотну користь потерпілому від наркотичних засобів. Даний вид кодування буває:

 • психологічна кодування;
 • медична кодування за допомогою препаратів.

У нашому центрі реабілітації «Снайпер», в залежності від стану хворого можуть застосувати один з них. Найдієвішим способом за нашою статистикою видужань є медикаментозний спосіб терапії та кодування. Цей спосіб знімає сильний потяг до наркотичного препарату, а це дає можливість приступити до психологічного впливу на психіку пацієнта. У комплексі, це дає хороший результат лікування. Метод виліковує хворого в гострій фазі патології наркоманії.

Проживання в момент лікування наркозалежності

Для проживання, після перекладу з карантинної зони, де купований абстиненцію, підопічному надаються на вибір комфортні номери на 2-3 чоловік. У палаті є все найнеобхідніше для повноцінного проживання і без проблемного лікування. Всі меблі сучасного вигляду і викликає почуття психологічного натхнення, що допомагає, хворому не думаючи ні про що зайнятися своїм здоров'ям.

Харчування в центрі реабілітації

Кожному підопічному призначається індивідуальне харчування, згідно з отриманою інформацією діагностичних заходів. Харчування здійснюється якісними продуктами без вмісту токсинів і шкідливих організму ГМО. Згідно прописаної дієті, прийом їжі відбувається 4-5 разів на день і строго відведений час, що покращує обмін речовин і прискорює процес метаболізму.

Співробітники та обслуговування

Всі співробітники мають вищу медичну освіту і проходять щорічні підготовчі курси підвищення кваліфікації в Європейських країнах. Досвід роботи та професіоналізм медичного персоналу показує наше ставлення до проблеми наркоманії. Ми не опускаємо руки навіть при серйозних проблемах зі здоров'ям нашого пацієнта, що створює правильний тонус в лікуванні підопічного.

Конфіденційність при лікуванні від наркотичної пороку

Багато наркоманів не бажають проходити курси реабілітації через переживання, що про них дізнаються оточуючі, і вони стануть ізгоями в колі свого спілкування. Відразу скажемо, що лікування проходить в строго конфіденційною формі і про Вашу проблему знати сторонні не будуть. Це основне правило нашого центру реабілітації «Снайпер».

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.