Як допомогти наркоману кинути вживати наркотики?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

При появі в сім'ї залежного наркомана ставить багатьох батьків і родичів в стан ступору і шоку. Як могло так статися, що рідна людина знехтував багатьом розповідям про шкоду цього пороку. Що ж тепер робити і як врятувати свою кохану людину? Такі питання лунають все частіше і частіше серед громадян. Починаються пошуки винних, перегляд методів виховання свого чада і нарешті, агресивна поведінка, і заборони в сторону вживання наркотичних засобів. Думаючи, що своїми методами обмеження вони доб'ються бажаного результату і наркозалежний підліток або дорослим чоловік зможе відмовитися від вживання наркотичного зілля. Деякі батьки для лікування свого сина заходять ще далі, починають водити дитину по психологам і бабок, але такий спосіб в більшості випадків не приносить позитивні плоди, і погіршує стан хворого. Як допомогти наркоману кинути вживати наркотики? Для цього потрібно знати, що таке наркотичні речовини і їх вплив на організм.

Вплив наркотиків на організм і ознаки залежності

вплив наркотиківНаркотичні речовини при вживанні завдають серйозної шкоди організму людини. Надаючи психотропну дію на центральну нервову систему, вони гублять моральні і соціальні рамки, в яких існує і живе людина, перетворюючи наркомана в ізгоя суспільства. Так само отримуючи на себе удар токсинів, фільтр нашого організму (нирки, печінка, селезінка), приходять в непридатність, що дає можливість шкідливих речовин завойовувати нові території нашого тіла. У зв'язку з цим виявляються фізіологічні та психологічні зміни в організмі. Які симптоми можуть розповісти про вживання наркотичних засобів:

 • різке збільшення суперактивності;
 • поява безсоння;
 • різкі перепади настрою, з агресивного до пасивного, млявого станом;
 • присутність ейфорії, після прийому наркотичного препарату;
 • поява нових уявних пригод (галюциногенні бачення).

При визначенні залежності звертають увагу на поведінку пацієнта і його фізіологічні зміни, відповідно отримують два типи залежності:

Психологічна залежність. Явними ознаками такого типу залежності є невластиве поведінка пацієнта. У чому воно виражається:

 • зміна поведінки на активний стан і, навпаки, на пасивне;
 • слабка пам'ять;
 • сонливість або безсоння;
 • постійна брехня, спритність;
 • не переносять критики;
 • недоглянуте стан тіла.

Увага! При будь-якій підозрі на вживання наркотичних засобів рідною людиною, не впадайте в паніку і постарайтеся з ним поговорити про те, що він думає на цю тему і якою бачить вихід із ситуації.

Фізіологічна залежність. Дана залежність характеризується:

 • появою на тілі, обличчі запалених гнійників;
 • білястого кольору шкіри;
 • зіниці мають розширене або звужене стан;
 • порушення розмовної мови;
 • різке схуднення;
 • мимовільна жестикуляція;
 • рясне виділення потовими залозами рідини.

Найстрашніше в цій ситуації, що, навіть бачачи які наслідки приносить вживання наркотичних засобів, наркоман не в силах зупинитися. Як думаєте, зможете Ви умовити наркомана зі стажем на лікування, якщо він знаходиться під сильним впливом залежності. Це не в силах зробити навіть найдосвідченіший екстрасенс або гіпнотизер. Підходи до лікування завжди мають покроковий характер, але поява абстинентного синдрому може звести нанівець, всі зусилля повернути людину до нормального життя.

Що таке абстинентний синдром

абстинентний синдромПоява цього синдрому провокує повна відмова від прийому наркотичних препаратів. У чому він проявляється:

 • з'явилася «ломка» від нестачі наркотику триває до 20-30 днів;
 • галюциногенні бачення починають приймати чіткі обриси;
 • різкі скачки артеріального тиску;
 • погіршення загального стану організму;
 • виплеск агресії на оточуючих людей.

Зняття такого синдрому в домашніх умовах не представляється можливим, а при відсутності в цей момент термінової допомоги наркологічного центру призведе до зриву морального і психічного стану залежного. Це може спричинити за собою більш серйозні наслідки, включаючи летальний результат, вчинення злочину в стадії наркотичного шоку.

В даний момент нашим Центром реабілітації наркозалежних «Снайпер», використовуються телефони гарячої лінії, для надання екстреної допомоги наркоманам і їх сім'ям. Варто тільки набрати номер, і Ви дізнаєтеся, що можна зробити для допомоги близьким і дорогим для Вас людям.

Що робити коли родич почав вживати наркотики

Коли Ви зрозуміли, що Ваш родич почав вживати наркотичні речовини, не впадайте в стан паніки і заспокойтеся. Що зараз може стати в нагоді, так це здоровий глузд і терпіння. Що б умовити наркомана лікуватися, необхідно його бажання і прагнення до нормального життя. Своїми умовами або заборонами Ви втратите його назавжди як людини. Постарайтеся морально розташувати його до себе, повернути його довіру і тільки потім необхідно з'ясувати історію появи цього захворювання. Найважливіші питання, які Вас повинні хвилювати це: Як довго триває його залежність? Що за препарати він вживає? Як і де він їх купує? Чи необхідна йому допомогу? З'ясувавши ці питання, можна приступати до наступного етапу підготовки до лікування. Записавшись на прийом до нашого Центру «Снайпер», Ви отримаєте корисну консультацію, як діяти в даній ситуації, а при необхідності проведення екскурсії по території Центру.

Як умовити наркомана пройти курс лікування від наркозалежності

Змусити наркозалежної людини пройти курс реабілітації без його згоди неможливо. Тому ми можемо розповісти і організувати екскурсію по нашому Центру, де він сам побачить, як живуть і проходять терапію інші залежні пацієнти. Ми дамо можливість поспілкуватися з ними, так як це буде корисно як самим нашим пацієнтам, так і новоприбулого на ознайомчу екскурсію. Це один з психологічних методів терапії, який дасть зневірився в себе людині, маленьку надію на одужання. Ми впевнені, що побувавши в нашому Центрі «Снайпер» і поспілкувавшись з нашими підопічними, Ваш родич прийме правильне рішення і дасть дозвіл на лікування.

Терапія в наркологічному центрі «Снайпер»

Основний принцип лікування наркозалежних пацієнтів полягає в психологічної допомоги і моральної підтримки в нелегкій боротьбі із залежністю. Тому надаючи стаціонарне лікування, використовується методи псіхокорректіровкі із застосуванням народної медицини. Тільки при гострій необхідності виникнення абстинентного синдрому, допускається використання спеціальних медичних препаратів.

У перші дні свого перебування у нас, новоприбулий поміщається в карантинну зону, де пробуде під цілодобовим наглядом протягом місяця. Перебуваючи під опікою наших фахівців, пацієнт переживе загострення абстинентного синдрому, пройде відновний курс психологічного стану, поліпшить імунну систему. Для полегшення його морального і психологічного стану ми залучаємо родичів і рідних нашого підопічного. Наступним кроком терапії служить переклад в стаціонар.

Перебуваючи на стаціонарному лікуванні, пацієнт пройде повний курс діагностики на предмет стан внутрішніх органів. Після цього нашими фахівцями призначається індивідуальна терапія згідно з отриманими результатами аналізів. Щоденні тренінги психологічної підтримки для наших пацієнтів проводять відомі психотерапевти і наркологи.

Для проживання надаються кімнати, обладнані всім необхідним для проживання. Індивідуальне розроблене нашими дієтологами 3-4 разове харчування, яке складається з якісних продуктів. Так само на території Центру присутній сучасний спортивний зал, кабінети фізіопроцедур, масажні кімнати для зняття психічної напруги. За допомогою наших інструкторів з фізичної підготовки, за бажанням пацієнта опрацьовуються індивідуальні методи тренувань. Існують кімнати відпочинку з настільними іграми, для спілкування і хорошого проведення часу з іншими пацієнтами, що дає відчутну психологічну допомогу у відновленні здоров'я.

Які завдання ми ставимо перед собою

Відправляючи на лікування в наш Центр реабілітації «Снайпер» свого родича Ви отримуєте впевненість в його одужання. Послугами Центру «Снайпер» вже користувалися і ще користуються понад десяти тисяч втратили надію пацієнтів. Істотний прогрес в одужання вносить введення нових методів лікування наркозалежних людей, які використовуються в Європейських країнах і перероблені під нашу дійсність.

Пройшовши курс реабілітаційної терапії в нашому Центрі «Снайпер», пацієнт отримує постійну підтримку в звичайному житті. Розвиток наших філій в інших обласних центрах, дає можливість, де б не перебував наш «колишній» пацієнт надати йому термінову психологічну, а при необхідності медичну кваліфікаційну допомогу. Так само після одужання від недуги наркоманії, ми за бажанням підопічного працевлаштовуємо його на роботу. Існує можливість залишитися працювати в нашому центрі, на посади волонтера.

Ми допомагаємо всім залежним людям перебороти свою недугу і не відмовляємо в допомозі хворим з важкими формами захворювання. Ми потрібні Вам, а натомість отримаємо гарну рекламу і Ваші позитивні відгуки.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.