Що робити після проходження реабілітації наркоману?

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Пройшовши курси реабілітації колишній наркоман, може зірватися і почати з подвоєним старанням приймати наркотичні препарати. Яка ймовірність цього і чому так відбувається? Такий стан справ залежить від багатьох можливих факторів:

 • неефективна програма реабілітації;
 • соціальне оточення підопічного;
 • здатність вжитися в нормальне середовище без вад;
 • нервові потрясіння.

У цьому питанні, багато що залежить від реабілітаційного центру, який повинен заздалегідь підготувати пацієнта до правильного способу життя і надати при необхідності екстрену допомогу. Наш реабілітаційний центр «Снайпер», знає про можливі проблеми з поверненням до минулого життя, нами передбачена можливість купірування даного зриву. Тому ми готуємо пацієнта до даної ситуації, і для цього використовуємо спеціальні методи, а також правильні способи лікування залежності.

Ознайомча бесіда з підопічним і його родичами

Позитивне лікування від наркоманії в чому залежить від рішення хворого наркомана почати курси реабілітації. Багато з них розуміють, що самому цей порок не перемогти, тому йдуть на контакт з нашими фахівцями, але побоюються таких факторів:

 • методи лікування не допоможуть, а тільки доведеться витратити кошти;
 • відсутність анонімності в лікуванні;
 • боязнь нового і незвіданого;
 • сором за свій стан.

Відразу скажемо, що наші методи лікування цієї вади перевірені колишніми нашими пацієнтами, які залишили свої позитивні відгуки. Що стосується анонімності лікування, то всі наші підопічні мають строго конфіденційний статус, що дає можливість уникнути розголосу. Щодо незвіданого лікування. Ми розуміємо, що підопічний намагаючись кинути вживати перепробував багато способів терапії, але наші методи довели своє право називатися кращими своїм хорошим відсотком зцілення.

Наркозалежні люди дуже емоційні, тому у них сильно розвинене почуття сорому. Звернемо Вашу увагу, що треба мати сильне почуття духу, щоб зважитися на лікування, так як пацієнту доведеться на першому етапі пройти основний небезпечний фактор — абстиненція. Тому, в даній ситуації, почуття сорому просто пояснюється страхом перед незвіданим заходом.

У нашому реабілітаційному центрі «Снайпер», існує і широко використовується послуга «нарколог на будинок». У разі, якщо потрапити в наш центр Вам не представляється можливим або підопічний відмовляється їхати, наш фахівець відвідає Ваше житло і поспілкується з пацієнтом. Ми впевнені, що наш співробітник зможе знайти потрібні слова, щоб хворий прийняв правильне рішення і поїхав з ним, проходити реабілітаційні заходи.

Чистка організму і комплексне лікування — діагностика

Після того, як наркозалежний прийняв рішення почати реабілітацію, він проходить таке діагностування:

 • ЕКГ;
 • здає загальні та біохімічні аналізи крові;
 • загальний аналіз сечі;
 • УЗД, для виявлення пошкоджених внутрішніх органів.

Всі ці діагностичні заходи, можна пройти в нашому наркологічному центрі, не виходячи за межі комплексу. Тільки після отримання аналізів діагностики, пацієнтові призначають індивідуальне лікування, спеціальну дієту в залежності від стану внутрішніх органів, проведення детоксикації організму наркозалежної людини.

Дані заходи переслідують одну мету — чистка пошкодженого організму від шкідливих речовин і токсинів наркотичних засобів, купірування абстинентного синдрому. Весь цей етап лікування проходить під цілодобовим контролем фахівців наркологічного центру «Снайпер». Лікування дотримується норм конфіденційності, де паспорт для реабілітації не потрібен.

Медичний метод призначають при фізичної залежності від наркотичних препаратів і купірування абстиненції, її побічних дій на організм людини.

Реабілітаційні заходи з елементами повної ізоляції

Наркоман після реабілітації Один із способів лікування — виїзд в заміський пансіон. Наркозалежні пацієнти проходять курс по системі 12 кроків. Повна ізоляція від соціального світу, який став причиною розвитку наркоманії. Цей період за термінами займає від 4-10 місяців.

У період реабілітаційних заходів, проводяться такі роботи:

 • групове осмислення пороку наркоманії;
 • групові курси психологічного впливу;
 • трудотерапія наркозалежних пацієнтів;
 • заняття спортивними видами гімнастики та лікувальної фізкультури в сучасному спортивному комплексі;
 • фізіотерапія для прискорення виведення токсинів з організму і відновлення внутрішніх органів потерпілого;
 • покрокове вивчення системи «12 кроків».

Перебуваючи в заміському пансіоні, підопічні вирощують овочі, фрукти, ведуть домашнє свинарство, розводять іншу домашню живність. З ними проводяться бесіди про велику силу, яка здатна врятувати їх від смертельного пороку. Пацієнти, які проходять реабілітацію за системою «12 кроків», більшою мірою мають можливість запобігти самостійно позиви до вживання наркотиків в середовищі соціального проживання.

Робота з родичами

Поки проходить реабілітація пацієнта, з родичами хворого проводиться спеціальна робота. Їх навчають правилам спілкування, життя, способи вирішувати конфліктні проблеми з підопічним. Все це може істотно підготувати грунт до повернення пацієнта і спростити подальше існування в колі сім'ї.

Допомога в адаптації до соціального світу життя

Допомога в адаптації до соціального світу життяПісля реабілітації колишній залежний наркоман повертається в середу здорового суспільства. Тому завчасно підготувавши сім'ю підопічного до його повернення, починається повне і правильне сімейне спілкування, яке підтримає колишнього залежного в скрутну хвилину.

Наркоман після пройденої реабілітації, за його згоди, може попросити підшукати йому роботу або улюблене заняття. При необхідності або можливих нервових зривів, цілодобові чергові телефони центру наркологічної допомоги «Снайпер», завжди допоможуть зняти нервову напругу і зупинити від повернення до пороку.

Навіть після виписки, наш пацієнт знаходиться під нашою опікою і при нестандартних ситуаціях, він може звернутися за допомогою і отримати її професійно. Ми не залишаємо наших пацієнтів в складних ситуаціях і завжди приходимо на допомогу.

Соціальний захист і вільне життя — це кінцевий результат нашої реабілітації. В цей період проходить зміцнення отриманих навичок при лікуванні. Часовий бар'єр адаптації до життя, теж займає близько 7-9 місяців. Нові знайомства, що з'явилися за період лікування, дозволяють знайти нове спілкування в житті, обзавестися сім'єю, проводити час з друзями. Це дає можливість не згадувати прожите життя і почати нове щасливе без пороку.

Психічний стан колишніх пацієнтів центру

Психічний стан колишніх пацієнтів різний. Героїновий залежний наркоман з третьою стадією пороку, зобов'язаний відвідувати нашого нарколога один раз в тиждень і виконувати приписи нашого фахівця. Що стосується підлітків, то залежність їх курильних сумішей, не створює видимих ​​причин для тривоги і відновлюється протягом повного курсу реабілітації. Психіка таких підлітків повністю відновлюється.

Псіхопортрет наркозалежного

При соціальної адаптації підопічного, необхідно підтримувати позитивне спілкування, яке пацієнт придбав за час своєї реабілітації. Це дасть можливість повного перемикання уваги на інші інтереси крім наркотичного зілля. Іншими словами, підтримуючи його постійно в стані інтересу до нового, він перестане думати про вживання наркотичного зілля. Це і є весь секрет даних дій.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.