Реабілітація для наркозалежних — «Снайпер»

Смертельно небезпечно!
Найстрашнішим наслідком
є необоротна розумова
деградація!
Необхідно якомога раніше розпізнати
залежність і почати її лікувати.

Наркоманія принесла і продовжує приносити смерть соціального світу людей. Велика кількість вибору серед наркотичних препаратів, дає можливість наркоманам вибирати собі засіб для отримання ейфорії по будь-яким розцінками і якості, що впливає і завдає великої шкоди організму. Розвивається деградація особистості, знищує все, що пов'язувало нормальної людини з соціальним світом проживання. В якийсь момент ця нитка рветься і наркозалежний залишається один на один зі своєю проблемою і наближає своє життя до логічного завершення — смерть.

Наркозалежність — важка патологія, яку перемогти людина самостійно не може. Тому Держава передбачила варіант створення Реабілітаційних центрів для наркозалежних людей, але якість обслуговування і обмежений досвід співробітників не приносить позитивні плоди лікування. На допомогу приходить Наркологічний реабілітаційний центр «Снайпер».

Створена НРЦ «Снайпер», системна і покрокова реабілітація для хворих зі смертельним захворюванням, принесла позитивні ефекти і дала можливість втратили надію — почати жити здоровим життям. Що таке реабілітація? Як проходить повне вилікування від наркотичного пороку в НРЦ «Снайпер»? Які послуги і гарантії отримує хворий після лікування наркоманії? Ці питання ми постараємося висвітлити в повному обсязі в даному матеріалі.

Наркоманія і її етапи розвитку

Вживання наркотичних препаратів доводить людину до критичного психологічного і фізичного стану. Постійні дози наркотиків, розвивають психічні відхилення і фізіологічні проблеми зі здоров'ям, провокують виникнення залежності. Навіть вирішивши залишити смертельну звичку, ці люди не в силах подолати самостійно тягу до вживання наркотиків, так як розвинена абстиненція заганяє його назад в коло пороку.

Як зупинити згубну тягу до наркотиків? Це питання часто звучить у коридорах НРЦ «Снайпер», але відповіді на нього без початку реабілітаційних заходів не буде. Тільки правильне і поетапне лікування від наркоманії, зможе врятувати людину від неминучої смерті. Наркотична залежність, як і будь-яке складне захворювання, має свої етапи розвитку і має три стадії розвитку.

Причини прийому наркотичних засобів і перший етап залежності

НаркозалежністьДо даного етапу початку розвитку наркоманії, відносять необережне цікавість. Молодим людям, хочеться спробувати який стан принесе наркотичний препарат, при цьому вони впевнені, що наркотична залежність не проявитися. Правда, вони не розуміють, що кожен організм унікальний за своїми здібностями, і залежність може проявитися і від одноразового вживання. Характерну роль може зіграти і наркотик, який стане першою сходинкою до наркоманії, адже деякі психоактивні наркотичні засоби приносять залежність від разового прийому.

Моментів, які можуть штовхнути людину на вживання наркотиків достатню кількість. Слабохарактерні особини, які не можуть сказати ні, коли їм пропонують випробувати ейфорію, боязнь опинитися «білою вороною в середовищі свого кола спілкування, бажання скинути свої проблеми. Це тільки перші передумови початку прийому. Все це відбувається з повним розумінням наступних проблем, чи несвідомо, але підсумок цього один — наркозалежність.

Часто початок прийому наркотичних засобів відбувається від байдикування, коли молодь, шукаючи собі нові захоплення і незвичайне ейфоричний стан стає повністю залежними від небезпечного психотропу.

Розвиток наркоманії відбувається найчастіше з вживання легких видів наркотичних засобів — анаші, трави, марихуани, засобів органічного походження, які при прийомі доставляють легке стан ейфорії. Поступово розвивається толерантність змушує їх збільшувати дозу вживання або переходити на більш серйозні наркотичні препарати. Все це призводить до зародження психологічної залежності, а вона в свою чергу створює вплив, на Центральну нервову систему, яка управляє роботою всього організму людини.

Розвиток другого етапу наркозалежності

Розвиток даного етапу наркотичної залежності відбувається поступово, що характеризується відмітними ознаками:

 • наркоман самостійно прагнути знайти і вжити наркотик;
 • він думає про це протягом дня і планує свої дії;
 • своє бажання він виправдовує різними мотивами і причинами;
 • змінює своє коло спілкування і знаходить новий за інтересами;
 • кожне веселощі закінчується прийомом наркотичного засобу;
 • вживання наркотичного засобу стає необхідним психологічним розслабленням, для вирішення деяких труднощів
 • спілкування, зняття стресової ситуації.

При цих ознаках, наркоман не усвідомлено піднімає наркотичну дозу, так як стара норма прийому вже не приносить необхідний стан. Протягом невеликого часу, захоплення переростає в необхідність і повну залежність від вживання наркотичних препаратів. При цій ситуації, якщо наркоману не надати своєчасну реабілітаційну допомогу, він переходить на третю стадію і етап розвитку наркотичної залежності.

Розвиток третього етапу наркотичної залежності

Розвиток третьої стадії і етапи наркозалежності супроводжується початком розвитку абстиненції. Після вживання наркотику, у деяких наркоманів, можуть виникати зворотні реакції. Якщо раніше він отримував наркотичну ейфорію, то зараз він своїм вживанням знімає болюче і негативний стан з організму. Часто дійшовши до цієї стадії розвитку, наркомани отримують передозування і розвиток хронічних захворювань, включаючи СНІД, ВІЛ, Гепатит В, С. Характеристика даного розвитку має свої особливості і ознаки:

 • Повне неконтролювання свого психоемоційного стану, яке прогресує при необхідності чергового вживання наркотичного засобу;
 • агресивна поведінка по відношенню до своїх близьких людям;
 • втрата роботи, сім'ї, соціального статусу життя;
 • постійний брак фінансових коштів, борги;
 • проблеми з правоохоронними органами;
 • відмова від вживання пов'язаний з відсутністю коштів на придбання, провокує сильну абстиненцію, яка штовхає повністю залежного наркомана на важкі і злочинні кроки.

При цьому етапі розвитку, організм наркомана отримує фізичну і сильну психологічну залежність від прийому. Стан хворого на даному етапі викликає не тільки стурбованість за стан здоров'я людини, а й за його оточення. Перебувати з такою людиною дуже небезпечно, передбачити його подальші дії і кроки неможливо. Хворому наркоманією з наркотичною залежністю потрібна термінова професійна допомога наркологів та психологів в Наркологічному реабілітаційному центрі «Снайпер». Самостійне лікування вдома не принесе користі, так як виникла «ломка» поверне його в стан посиленого вживання наркотиків або поламає його психічний стан без можливості відновлення.

Наркотична ломка «абстиненція»

реабілітація наркоманіїНаркоманія приносить людині сильне ураження організму і внутрішніх органів. При цьому відбувається повне психічне розкладання людини, руйнується мозкова активність, знищується соціальний статус розвитку та проживання особи. Вживаючи наркотики і психотропні засоби, людина поступово і мимоволі збільшує дозу наркотичної прийому, що призводить до смертельних випадків передозування. Залежно від того, який засіб брав наркоман, залежить можливість його порятунку.

Залежність від шкідливих психотропних і наркотичних засобів розвивається швидко. Все залежить від індивідуальних особливостей кожного організму. Десь необхідно 5-8 разів прийняти зілля, а де-не-де вистачає разового вживання. Останнім часом, розробники наркотиків, при створенні таких речовин, приділяють цьому особливу увагу. Для цього розробляються синтетичні складові, здатні від разового прийому викликати залежність для поповнення потенційних клієнтів і покупців, що істотно збільшує обороти готівки. Їх не хвилює, що при відмові від вживання, наркоман переносить найсильніший абстинентний синдром і здатний на суїцидні дії і вчинення злочину. Самостійно вилікувати дане стан «відмови від наркотику» наркоман не може, але може його припинити за допомогою чергової дози прийому, а це збут і реалізація наркотичних засобів і препаратів, прибуток. Що таке абстиненція, і які у неї ознаки?

«Ломка» — залежність вживання

Стан абстиненції, має свої ознаки і симптоматику розвитку:

 1. Перший симптом прояви абстиненції, у залежної людини, з'являється через 5-7 годин від останньої спожитої дози. При цьому у наркомана спостерігається підвищений агресивний стан, втрата контролю над психоемоційним поведінкою, з'являється озноб, збільшене сльозотеча і потовиділення.
 2. Другою ознакою що розвивається абстиненції, є розширені зіниці, проявляються блювотні рефлекси, відсутність бажання приймати їжу, підвищується артеріальний тиск.
 3. Третя ознака і симптоматика — починаються болі в кістках і м'язах наркомана. Для зняття сильних страждань, наркоман починає постійно пересуватися, що частково знімає больові відчуття, починаються інтенсивні судоми, відсутній контроль над калообразованіем і мочетоком, що призводить хворого до неприємностей дитячого віку.
 4. Найважчий удар для наркозалежної людини завдає психічна залежність. При цьому, людина починає дивитися галюциногенні бачення, тяга до наркотику настільки велика, що наркоман для отримання чергової дози прийому здійснює жорстокі злочини по відношенню до своїх близьких людям.
 5. У зв'язку з тим, що у наркомана розвивається сильна толерантність, а вживання не приносить бажаного ефекту, наркоман відмовляється від вживання наркотичних засобів, але при цьому він отримує сильну абстиненцію, від якої він самостійно не зможе позбутися. Починається вживання не для отримання ейфорії, а для зняття побічних дій з організму.

Даний стан вимагає термінового втручання наркологів і фахівців психологів. Тільки вони, склавши правильний покроковий метод лікування, зможуть зняти наркотичну абстиненцію з людини і провести відновлення його психоемоційного стану, лікування.

Як допомогти людям з наркозалежністю зрозуміти необхідність терапії

лікуванні та реабілітації залежногоІснує тенденція, що для проведення реабілітаційних заходів, в Наркологічні центри допомоги звертаються не самі хворі, а їх родичі. Вся справа в тому, що сам наркозалежний, поки не відчує на собі дію абстинентного синдрому, не вважає себе хворою людиною. Проблема лежить в повному руйнуванні мозкової активності і психічного стану людини. Тому, змусити хворого не допоможуть ні пояснення або вмовляння. Будь приклад або розповіді про шкоду наркоманії, будуть сприйматися як посягання на свободу вибору і зустрічатися багнетами повного нерозуміння.

Наш Наркологічний реабілітаційний центр «Снайпер», розробив систему психологічної допомоги, що дає можливість наркозалежному людині подивитися на себе іншими очима і зрозуміти необхідність проходження реабілітації від цієї вади. Ця процедура має медичний термін — інтервенція. Тільки правильний і послідовний метод психологічного відновлення принесе необхідне і правильне рішення почати лікування від наркоманії.

Як проходить реабілітація в НРЦ «Снайпер»

Перед початком лікування від наркотичної пороку, хворий повинен самостійно прийняти це важливе для нього рішення. Тільки при бажанні наркомана пройти реабілітацію, можна розраховувати на позитивний результат даного заходу.

Початок терапії починається з повного ознайомлення зі станом хворого, для чого він проходить діагностичні заходи. Це дасть можливість провести аналіз і призначити для нього індивідуальне лікування. Тільки такий підхід гарантує правильне і прискорене лікування від смертельної недуги наркотичної патології.

Після призначення індивідуального лікування, хворий відправляється в карантинний сектор НРЦ «Снайпер», де йому належить повністю очистити організм від наркотичних токсинів і шкідливих речовин. Для цього застосовуються різні медикаменти, народна медицина, Східні процедури відновлення імунної системи людини. У цей період, на хворого починає робити свій негативний вплив фізіологічна абстиненція. Тому за спеціальними програмами, вона повністю купірується, що приносить часткове одужання від наркозалежності. Тільки знявши фізіологічну тягу до вживання, і очистивши організм від токсинів наркотичних засобів, хворий переводиться на стаціонарне лікування від наркоманії.

На стаціонарі, хворий піддається психологічним методам лікування, так як основна залишилася проблема — психологічна залежність від наркотичних препаратів. Для цього, нами розроблена і вдосконалена програма «12 кроків», підшивання, гіпноз, аутотерапія, психологічні курси створення міцної мотивації на повну відмову від наркотиків.

Пройшовши повний курс реабілітації, хворий отримує звільнення від тяги до наркотичних препаратів, з боку психологічного і фізичного здоров'я. Повернувшись, додому, колишній наркоман, через деякий час може повторити свій подвиг і почати вживати наркотики, піддавшись психологічного зриву. Тому, наш НРЦ «Снайпер», надає цілодобову і адаптаційну допомогу нашим підопічним, що істотно знімає ймовірність зриву на вживання наркотичних засобів. Для цього, нами щомісяця проводяться групові аутотренінги, курси відновлення психоемоційного стану.

Все це при правильному підході і поетапної методики, дає 100% шанс повного одужання від наркотичної пороку. Ми думаємо про своїх хворих, навіть коли вони знаходяться в соціальному світі проживання, і завжди прийдемо на допомогу при необхідності.

Безкоштовна консультація
Не можете умовити на лікування?
Наші консультанти допоможуть вам знайти ефективну
мотивацію і умовити близького на лікування.

Юрій Лавров
Автор: Юрій Лавров

Спеціаліст в галузі хімічної залежності. Психолог, психотерапевт. Закінчив школу по хімічній залежності. Постійний учасник всеукраїнських тренінгів з підвищення кваліфікації. Засновник Благодійного фонду «СНАЙПЕР». 10 років професійного досвіду у сфері реабілітації та психо-соціальної адаптації залежних людей.